Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezek milyen értékek? fórum

Ezek milyen értékek? (tudásbázis kérdés)


17. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. aug. 14. 09:27
Ja és a homa index egy elavult számítás ami csak ehgyomri cukor és inzulinbol van számolva. Sokaknak az ehgyomri értékekkel nincs gond nekem sem volt soha. A terhelt inzulinok mégis magasabbak voltak mint lehetne és a terheket cukraim is beestek.
16. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. aug. 14. 09:25

Az szomoru ha ennyi ev alatt ennyire nem találtál megfelelő orvost. Többen is tudunk ajanlani ha érdekel. Sokunk több év után talált csak.

Ez már sajnos tényleg szinte cukorbetegség amit itt irtál de mindenképp igt. Ami a cukorbetegség előtt és az ir után van. Ha a 120-as cukor 8,5 fölött van már igt. A 11-es 60-as is nagyon magas. Ha jól emlékszem 12 fölötti 12-as cukor is már diab de ebben nem vagyok biztos. De van valami ami már diab hiába jó a 0 perces. Viszont az hogy mennyire van kikerülve a hasnyálmirigy vagy csak a sejtek ennyire rezisztensek az inzulinra azt csak az inzulinbol lehet látni.

15. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. aug. 13. 09:44

A 120 perces cukor érték magas. 7,8 felett - úgy, hogy az éhgyomri tökéletes - már a cukorbetegség "előszobáját" jelenti.

Sajnos a legtöbbször csak az éhgyomrit nézik, pedig a terheltet és az inzulint is kellene nézni a pontos diagnózishoz.

14. delbuk (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. aug. 13. 09:10

En is IR-es vagyok, es sok remek orvosnak koszonhetoen, akik csak az elavult HOMA indexet neztek, evekig kinlodtam, es majdnem nem lehetett gyerekem... Soha nem volt gondom az ehomi ertekeimmel, ellenben a terhelt inzulinom mar pocsek volt, es idonkent a terhelt cukrom is. En a sok orvos utan azt tanultam meg, hogy olyanra nem hallgatok, aki a tuneteimez nem veszi figyelembe, hiszen azok folyamatos jelzest adnak az adott pillanatbeli laborral ellentetben.

A szamomra relevans szakmai hirnevvel rendelkezo orvosok nem a HOMA alapjan diagnosztizalnak, es figyelembe veszik az inzulint is. Egyebkent a 11 feletti terhelt cukor mar nem IR, hanem cukorbetegseg a protokoll szerint. A kerdezonek minimum IR-e van, de meg inkabb IGT-je, ezert erdemes lenne egy felkeszult endokrinologust, es egy jo dietetikust keresnie, mielott atfordul cukorbetegsegbe, most meg valoszinuleg jol helyre tudna billenteni az ertekeit megfelelo eletmoddal, esetleg szukseg szerint gyogyszerrel.

13. Channa* (válaszként erre: 10. - Delbuk)
2020. aug. 12. 23:06

IR-es vagyok. Több családtagom pedig inzulinos cukorbeteg.


Amit írtam Eperke hozzászólásra írtam, mert ezt írta ő: "mivel 120-as cukod 9,5, ami már cukorbetegség."

120-as cukra senkinek nincs. Ennél sokkal alacsonyabbal meghal már az ember.


A 4,7-es éhgyomri cukor tökéletes. Nézd meg a referencia értékeket és akkor te is látod.

A HOMA indexe is jó, mert 2 alatti az értéke.

Ezek alapján:

Éhgyomri: 4,7

60 perc: 10,4

120 perc: 9,5

Nem ir-es, mert egyik érték sem haladja meg a 11-et, illetve épp ezért nem is cukorbeteg.


Nem vagyok orvos, de ha baja lenne, akkor tuti elmondta volna neki a doki

12. Channa* (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2020. aug. 12. 22:36
A modern ajánlások szerint, amit Mo-n nem alkalmaznak. Az elmúlt 20 évben jártam több endokrinológusnál. Egyik sem alkalmazza a modern ajánlásokat. Hiába mondtam, hogy tüneteim vannak...
11. 0c4eeadbce (válaszként erre: 10. - Delbuk)
2020. aug. 12. 18:27
Ez nagyon hasznos írás. Köszönöm.
10. delbuk (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. aug. 12. 15:28
Pm-hez nem ertek, de szerintem neked sincs sok tapasztalatod a cukoranyagcsere problemakkal. Szuper az ehomi 4,7, de ha a terheltje, plusz az inzulinja elszall/nem megfelelo, akkor cseszheti. Itt az elso pontban ott vannak a hasznalt hatarertekek, ami szerint nala boven van gond. [link]
9. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. aug. 12. 12:43
A modern ajánlások szerinti kezelő orvosok nagyon nem ezt vallják, mondják már. Sajnos ezek miatt nem kap sok beteg megfelelő kezelést mert ezeket az elavult nézeteket vallják amiket te írsz na meg csak egy tsh-t néznek vagy épp egy éhgyomri cukrot. Miközben ez sokkal összetettebb. De szerencsére azért egyre több felvilágosult orvos van.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Ba7da9cfc0)
2020. aug. 12. 08:30

Az 1-2 közötti TSH azoknál lényeges, akik már pajzsmirigy betegek. Az egészséges embereknek 4,2 a felső referencia.

A Fórumindítónak tökéletesek az értékei.


Az alulműködőknél a T4-et pótolják a gyógyszerrel, ha erre a T4-re adna doki tablettát, akkor pillanatok alatt túlműködne a FI, hiszen a T4 értéke majdnem eléri a felső referenciát, a T3 a T4-ből alakul át, a T3-ja is tökéletes a FI-nek, hiszen az is a felső referenciához van közel, azaz baromság lenne gyógyszerezni, hiszen akkor pont azt érné el a doki, hogy elrontaná az egyébként tökéletesen működő pajzsmirigyét.


Ha nem kell, akkor felesleges beavatkozni egy szerv működésébe.


A terheléses cukor vizsgálatról pedig annyit, hogy az endokrinológus tudja, hogy milyen értékek mellett kell gyógyszert adnia az embernek. Amit írsz 9,5 cukorszint az éhgyomrira igaz és nem a terhelésesre.


A FI nem cukor beteg! 4,7 az éhgyomri vércukra ez több mint tökéletes!


Ja, nem hinném, hogy létezik olyan orvos, aki egy ilyen leletre azt mondaná, hogy alulműködés! Amelyik orvos ezt állítja, annak köze nincs az orvosláshoz.

7. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2020. aug. 12. 07:34

1-2 között ideális a pm, ha babát szeretnél.

Viszont a linkelt fórum alapján, inkább a cukrod miatt kellene aggódnod, mivel 120-as cukod 9,5, ami már cukorbetegség.

Inkább azzal foglalkozz!

6. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2020. aug. 11. 23:00
Hány éves vagy? Milyen tüneteid vannak? Tsh ha volt máskor már nézve mennyi volt?
5. Channa* (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 11. 22:08
Pajzsmirigyhez tökéletesen elegendő, és egyértelműen kiderül, hogy semmi baja.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2020. aug. 11. 22:08
Szerintem jó (bármire rámondanám) - de nem vagyok orvos.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2020. aug. 11. 21:54

Orvos mit mondott?


Gondolom nem csupán ezt a 3 értéket nézték, mert azért az orvos mással, más tünetekkel is összeveti az értékeket.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2020. aug. 11. 21:31

Itt nem kaptál kielégítő választ?


[link]

2020. aug. 11. 21:22

Szerintetek lehet pajzsmirigy-alulműködés?


TSH: 2,24

FT4: 18,31

FT3: 6,01

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook