Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez vezethet a vegetáriánussághoz? fórum

Ez vezethet a vegetáriánussághoz? (tudásbázis kérdés)

29. 42af71f255 (válaszként erre: 28. - Xti_)
2010. jan. 25. 19:22

:D

Teljes mértékben!!!!:)

28. xti_ (válaszként erre: 27. - 42af71f255)
2010. jan. 25. 18:30

szia,

egyszer azt hallottam, hogy ha mindenkinek magának kellene levadászni és feltrancsírozni az állatot, amit megeszik, mindenki vega lenne.

úgy látszik, hogy ez valamennyire a a vacsoraasztalról, hűtőből való vadászatra is igaz : )

27. 42af71f255 (válaszként erre: 24. - Xti_)
2010. jan. 25. 14:49

Szia!


Ezt én is tapasztaltam,bár csak kb.5 éve vagyok ovo-lakto vega,tej tojás megy....nálunk is mindig a vega kaják fogynak el leghamarabb,és nekem nem marad,aki nem fog a húsból is enni..:(


Ez volt a sajttal is nálunk,hiába volt 5 féle felvágott a hűtőben,mindig mindenki az "én" sajtomat ette,és alig maradt....:)


De amióta Párommal élek ezzel nincs probléma...mert azóta ő sem nagyon eszik husit...:)

26. Dócy (válaszként erre: 23. - Xti_)
2010. jan. 24. 13:07
Nem tudom, de engem leszidott a gyermekorvos, mikor kicsi volt a gyerekem.Azt mondta, ha nem eszik húst és főzeléket együtt a gyerek, akkor nem fejlődik rendesen az agya.De szerencsére nincsenek gondok, mert könnyen tanult mindig.A szomszéd nénit meg elküldték mindenféle tükrözésre mikor vashiánya volt, h biztos elfolyik a vére valahol az okozza, és mikor nem találtak semmit, akkor meg ráfogták, h azért vashiányos, mert nem eszik húst.
25. Dócy (válaszként erre: 24. - Xti_)
2010. jan. 24. 12:58
Gondolom ez azért van, mert otthon ritkábban kerül az asztalra a rántott zödség mint a hús, amit általában mindenki szeret.Nálunk is így van, h a gyerekek nem szeretik a zödséget,csak a húst.Ezért nem is csinálok.
24. xti_
2010. jan. 24. 12:33

a tojás: magamnak nem szoktam venni, mert kénes szagúnak érzem (magyarul. számomra büdös) de vendégségben megeszem, mert általában rántott karfiollal kínálnak, ha tudják, hogy vega vagyok, vagy más rántott zöldséggel.

ezek egyébként tényleg finomak. tudod, mi a fura? hogy mikor a vendégek megtudják, hogy rántott karfiol (hagyma, stb.) is van, rögtön mindenki ezeket akarja enni, és nekem úgy kell érte harcolni : )

23. xti_ (válaszként erre: 22. - Dócy)
2010. jan. 24. 12:28

nincs semmi olyan, ami szükséges a szervezetnek és csak a húsban van. (hiszen a szója is növény, akkor azzal nem tudnám pótolni)

gondolom, az esszenciális aminosavakra gondolsz (ezek a fehérjék építőkövei), amit az emberi (és állati!) szervezet önmaga nem tud előállítani. minden faj számára más-más aminosavak számítanak esszenciálisnak.

ezek az aminosavak megtalálhatók a növényi táplálékokban is, csak esetleg nem az összes van meg egyfajta növényben. az emberi szervezet számára a 20-ból 8 féle aminosav számít esszenciálisnak, tehát ezeket nem tudja előállítani, csak táplálékkal felvenni. teljes értékű fehérjének azokat nevezzük,amiben mind a 8 megtalálható, a növényi fehérjék között is van ilyen, a legismertebb a szója, de a paradicsom, a tök, a búza is ilyen (ha teljes kiőrlésű), és még van egy pár,ami nem jut most eszembe : )

de nem kell feltétlenül ezeket enni állandóan, mert ha elég változatosan táplálkozunk, akkor összejön ez simán azokból is, amik ugyan önmagukban nem teljes értékűek, de együtt már igen.

szóvalnem kell aggódni a fehérjehiány miatt.


( és mivel az állatok sem képesek mind a 20 fehérjeépítő aminosav előállítására, az ő fehérjéjük se teljes értékű, szóval nem jobb, mint az egyes növényeké.)

22. Dócy
2010. jan. 24. 11:57
Azt tudom, h a fehérjéket lehet pótolni másból is, de a húsban van valami ami növényekben nincs, de nem tudom mi az.Akkor a szójatejjel gondolm pótolod azt a valamit.És akkor tojást sem eszel?
21. xti_ (válaszként erre: 20. - Dócy)
2010. jan. 24. 10:30

nem kifejezetten "pótolom", inkább csak kihagyom. de mégis rá lehet fogni, mert szeretem a szójatejből készült italokat, turmixokat, mert ezektől nem fáj a hasam, mint pl. a sima tejből készült kakaótól. szeretem a tofut, de csak a füstölt ízűt. (viszont azokat a fűrészpor szerű száraz szója-izéket egyáltalán nem eszem meg)

mindenben van fehérje, ami valaha élt, a hüvelyesekben, gabonafélékben, zöldségekben-gyümölcsökben, diófélékben is, nem csak a húsban, szóval nem kell igazából pótolni.

20. Dócy (válaszként erre: 19. - Xti_)
2010. jan. 24. 09:28

Szia!

Szeretném megkérdezni, h pótolod valamivel a húst?Vagy csak kihagyod,és ennyi a történet?Pl.szójával?

19. xti_ (válaszként erre: 17. - E974230abd)
2010. jan. 24. 01:58

nem tudom, én született vega vagyok, soha nem ettem meg a húst,akármivel próbálkoztak is a szüleim.

kb. 3 évente egyszeri náthát kivéve sosem vagyok beteg.

van, aki a spenótra nem bír ránézni sem, én a hússal vagyok így. de kicsit irigylem, mert rá nem akarnak mindannyiszor spenótot rátukmálni, ahányszor asztalhoz ül...

nem kell ennek túl nagy jelentőséget tulajdonítani. Indiában meg Kínában összesen vagy 2 milliárd ember nem eszik húst (de lehet, hogy több), mégis megvannak.

18. Kis Cidri (válaszként erre: 12. - 6208ad5eaa)
2010. jan. 23. 22:03
Szia! Én is találkoztam már ilyennel, és egy ápolónő is mondta már ezt.
2010. jan. 23. 21:28
A vegán nem eszik tej és tojásfehárjét sem .A laktovegán eszik tejet de tojást nem,a ovo tojásevő, a lakto-ovo eszik tojást és tejet is, de húst nem..a szemivega halat és csirkemellet heti 1x.A húsundor a gyomorrákosoknál jellemző,de mielőtt beparáznál, húskerülés után/egy-két hét vega életmód/ kiélesedik az ízlelés,és ahús valódi ízét megérezzük/az elmélet az hogy ahogy meghal egy állat bomlani kezd ,a kérdés hogy romlott vagy fogyasztatóan érett csak elméleti kérdés../Ha nem esik jól ne edd!Csak tanuld meg mivel pótolhatod,mert a hiánya betegséghez vezethet!
16. 35c81b79eb (válaszként erre: 12. - 6208ad5eaa)
2010. jan. 23. 21:19

A nagypapámmal is így történt. Pontosabban, nála már tudtuk, hogy beteg,mikor egyszerűen nem viselte el a húslevesnek még az illatát sem. Azt mondta a mamámnak, hogy főzze máshol. : ) Attól kezdve semmilyen formában nem ette meg és a szagát sem viselte el.

DE!

Nálam már jópár éve elkezdődött ez a dolog. Én már csak a csirkemellet és a rántott húst eszem meg, a többit sajnos valamiért nem bírom. Megfőzni megfőzöm, de ha nem muszály nem eszek belőle. Viszont a kolbásszal, szalonnával semmi bajom. : )))) És nem vagyok beteg!

15. genlips (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2010. jan. 23. 17:20
azt az embert vegánnak hívják
2010. jan. 23. 15:32
tojást és a tejtermékeket mindig is utáltam :(
13. 6208ad5eaa (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2010. jan. 23. 15:28
Igen a vega szót én is csak azokra használnám akik tudatosan állatvédelmi célokból nem esznek húst. Egyébként létezik laktovegetarianizmus is, ők esznek tejterméket, de tojást már nem.
12. 6208ad5eaa (válaszként erre: 9. - Szanád)
2010. jan. 23. 15:27
Nem baromság, én ismertem egy nénit akinek vastagbél rákja volt, és így derült ki, hogy ő se kívánta a húst, elkezdték kivizsgálni, hogy miért és kiderült a betegsége a vizsgálatok során. Erre próbáltam célozni előző hozzászolásommal, csak nem akratam leírni a betegség típusát, mert nem akartam ilyesztgetni a topik indítóját, mert lehet, hogy nála szó sincs ilyenről, és felesleges aggódást, vagy idegeskedést meg nem akarok neki. Csak írtam, hogy létezik ilyen is.
2010. jan. 23. 14:53
Én úgy tudom,hogy csak az kimondottan vega,aki semmilyen állati eredetű terméket nem eszik.tojást sem,és tejtermékeket sem,úgyhogy nem hiszem,hogy a hús nem kívánása ehhez vezet.Hiszen te nem tudatosan utasítod el csak azért mert nem kívánod. Nem lehet,hogy a szoptatás miatt változott az ízlésed? A hormonoktól?Ilyenkor a prolaktin hormon magasabb és lehet ez váltotta ki nálad.
2010. jan. 23. 14:35
Nemlehet fehérje alergia?A fiam mikor megszületett sokáig szopizott aztán a tehéntejet higitva kellett volna innia de mindig fintorgott amikor már tudott beszélni aztmondta nemkérem mert büdös.Most 26 éves életében nemivott se tejet se kakaót se laramell italt pedig mindennel próbálkoztam.Tej alergiaja van ,de mivel csak fött kajákban eszi meg igy nemokoz tüneteket.Ezért gondolom hogy alergiád van lehet a szülés váltotta ki.
9. szanád (válaszként erre: 8. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 23. 13:04

Tavaly nekem is volt egy időszakom amikor nem ettem húst...egy ismim azt mondta hogy azok nem kívánják a húst akik rákosak...

Szerintem ez egy nagy baromság.....

8. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 4. - 6208ad5eaa)
2010. jan. 23. 12:50

Szia!

Nem tudod milyen betegségre utalhat? Én nyersen undorodom a hústól de úgy nagyon, megszagolni megfogni sem bírom egyáltalán. Elkészíve sem mindenhogy eszem meg, végülis havi 1 szelet rántott húst és néha egy kis téliszalámit kivéve vega vagyok. Milyen betegségnek lehet ez a tünete?

2010. jan. 23. 12:44

nálam is előfordul enyhébb változatban, de a a brátnőm szabályosan kikészül pár hónapja ha húst lát vagy szagol :(

milyen betegségre utalhat ez??

6. 416b7aa963 (válaszként erre: 5. - 42af71f255)
2010. jan. 23. 12:44
Én nem érzem ugyhogy meg tudnék lenni nélküle de mikor meg kellene ennem egy falat és elég. De legközelebb nem ugy állok nkei, hogy a multkor sem ettem meg de ujra ugy járok.Büdösnek és rosszizünek érzem mindegy milyen.
5. 42af71f255 (válaszként erre: 3. - 416b7aa963)
2010. jan. 23. 12:42

Én nem a szülés után,de én is így kezdtem...

Nem nem bírtam megfogni,csak megenni nem tudtam...lehet,hogy az illata nagyon tetszett,de megenni nem tudtam....ez van...5 éve vagyok vega...de nem bánom!

2010. jan. 23. 12:41
hallottam már húsundorról, de akitől erről hallottam később kiderült, hogy elég komoly betegség állt a háttérben, és ez az egyik tünet volt nála, járj utána
2010. jan. 23. 12:39
Szülés előtt imádtama hust, talán a diszó volt az mai nem mindig izlett. A szülés után óta undorodom a hustól, mindegy hogy az addig kedvelt ételemről van szó vagy étteremről. Nyeresn semmi bajom tőle, mármint nem azzal van a baj hogy megfogni nem akarom :) hanem hogy amikor ész van legyen az sült főtt bármilyen étel, van, hogy ,már eleve undorodoma szagától, de van, hogy a szaga nagyon "izlik" de egy fatal után már nem kell, rá se birok nézni. Ez már egy éves van.
2010. jan. 23. 12:37
mi???
2010. jan. 23. 12:37
Ez vezethet a vegetáriánussághoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook