Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez minden munkahelyen így megy? fórum

Ez minden munkahelyen így megy? (beszélgetős fórum)


1 2
24. globus (válaszként erre: 19. - 80ASIQ)
2021. jan. 22. 17:11
És ahol egyedül dolgozik valaki, helyettest kellene fizetni, ha szabin van, vagy beteg. Nem pedig "keress valakit, és egymásnak visszaadjátok, ugye milyen jól kitaláltam".
23. papája (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. jan. 22. 17:07

Sajnos nálunk is ugyanez volt, sőt még rosszabb.

Fiatal 2 gyerekes anyukaként azt kaptam, hogy a rég ott dolgozóké minden előny, ami marad szabadság időpont, abból "válogathatok"

22. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 22. 16:49
Igen, én is ezt tapasztaltam. A gyerekesek az isten, velük kivételeznek mindenben. Akinek nincs gyereke, az nem ember, nem számít.
21. adbe82e122 (válaszként erre: 19. - 80ASIQ)
2021. jan. 22. 16:46

Ez teljesen igaz :)

De mi is 10-en vagyunk 14 helyre, egy vicc.

Ezért vagyok kénytelen betegen is menni.

Nincs aki helyettem dolgozik.

20. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - 80ASIQ)
2021. jan. 22. 16:42
A legtöbb helyen nem is ember hanem darab...
19. 80ASIQ (válaszként erre: 16. - Adbe82e122)
2021. jan. 22. 16:38

Egy 8 főt igénylő munkahelyre 10 embert kellene felvenni.

Nem 6-ot.

Amikor én voltam pályakezdő, az én munkahelyemen úgy volt.

Legyen tartalék, ha betegség miatt kiesik valaki. Persze most a pénz az első, nem az ember.

18. 80ASIQ (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2021. jan. 22. 16:32

Ezt az esetet akkor tudnánk megítélni, ha mi is ott lennénk abban a kollektívában.

Az esettől függetlenül mondom, hogy vannak jó és rossz főnökök.

17. 80ASIQ (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. jan. 22. 16:29

Ahogy a közmondás mondja: Ahány ház, annyi szokás.


Amúgy meg, ahány ember, annyiféle.


:D

2021. jan. 22. 16:24
Mindig nekem kell betegen bemenni dolgozni, más persze, akinek gyereke van otthon maradhat, én meg mászhattam be lázasan is.
15. adbe82e122 (válaszként erre: 14. - Adbe82e122)
2021. jan. 22. 16:23
Max írj rám priviben
14. adbe82e122 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 22. 16:22
Nálunk dettó így megy, és máshol is hallottam, hogy így működik. Pont mintha én írtam volna ki...
13. globus (válaszként erre: 4. - Janszi)
2021. jan. 22. 16:10
Jajj, nem minden úgy van ám. Jó lenne meghallgatni a másik felet, hátha tudna ő is mesélni.
2021. jan. 22. 16:10

Szerintem, ha nem adna okot arra, hogy negatívan kiemeljék mindenki előtt, akkor nem tenné azt a főnöke, mert a közösségnek nem tetszene.

Azt gondolom, hogy a fórumindító nem tárgyilagos.

11. Channa* (válaszként erre: 8. - 80ASIQ)
2021. jan. 22. 16:09
Ja, most döntsük el, hogy manapság mi a szokás...
10. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 22. 16:07
Miért csodálkozol ezen? Országos szinten is ez megy évek óta.
9. Channa* (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. jan. 22. 16:07

Nálunk még ez sem volt.

Senkit nem érdekelt, hogy kicsi a gyerekem, akkor is mennem kellett karácsony előtt és után is, mert nálunk az volt, hogy a vidékiek utaznak haza, ők nem tudnak így bejönni. Hiába nem volt gyerekük, akkor is ők maradhattak otthon...

2021. jan. 22. 16:05
Hallomásaim szerint inkább fordítva szokott lenni.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2021. jan. 22. 16:04
Egy alkalommal azért nevetve emlékeztetni lehetne, amikor ilyen témát feszeget, hogy: de a gyerektelen munkaerőre majd olyankor is számíthat, ha a gyerekesek kiesnek a munkából a gyermek-ápolás miatt. És szépen mosolyogni hozzá.
2021. jan. 22. 15:59

Megpróbálnék olyan minőségi munkát nyújtani, hogy mint pozitív példát emelhessen ki a kollegák előtt.


Nem a főnököd vett fel a munkára?

2021. jan. 22. 15:56
Az "énidőmben" még pont fordítva volt. A gyerekes anyukákat becsülték kevésbé, mert akármikor kieshetnek a munkából, ha a kicsi beteg lesz, nem lehet rájuk úgy számítani, mint az egyedülállót... De azért ennyire kirívóan nem csinálták.
4. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 22. 15:56

Érdekes lehet egy ilyen nárcisztikus főnök,jól hátra kéne kötni a sarkát,mondjuk négyszemközt ha beszélnél vele,kirugna,de ott akkor mindenki előtt ha bánt,ott ha elcsípnéd a gyengepontját,soha többé nem merne bántani.Olvass a témában,hogy profi légy.

[link]

3. globus (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. jan. 22. 15:55

Amíg műszakoztam ünnepnapokon, nálunk is így szervezték. De ezt előre meg is mondták. Na jó, régen volt.

Szerintem nem lehet ok a szülés hiánya, vagy ha mégis, akkor háklis a főnök. Gondolom, neki van gyereke...

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 22. 15:51

Ilyet soha nem tapasztaltam.

Karácsony, szilveszter volt úgy megoldva hogy karácsonykor a családos volt otthon a fiatal dolgozott, szilveszterkor fordítva.

De ilyen megkülönböztetés sosem volt, sehol.

Mi az hogy ingyenélő??

2021. jan. 22. 15:46

A főnököm megkülönbözteti azokat a dolgozókat, akiknek van gyereke, és akiknek nincs. Akik fiatalok és még nem alapítottak családot, azokat nem veszi őket emberszámba. Ez sokszor kiütközik rajta.


Ez mindenhol így megy? Mindenhol utálják a fiatalokat? Vagy csak rossz főnököt fogtam ki?


Most olyan helyzetbe kerültem, hogy rosszban vagyok egy kollégámmal, akinek vannak gyerekei, és vele folyamatosan kivételezik. A gyerekeseknek mindent elnéz. Akinek meg nincs, azokat meg ingyenélőnek nevezi, és fújjog rájuk, hogy nincs semmi dolguk. Baromi rosszul esik, hogy nem a munkám alapján ítél el. És az is, hogy forgatja a szemeit, amikor rám néz. A szemem sarkából látom.


Nem egy hárpia főnök, vannak tök jó dolgai, jó tulajdonságai, de baromi rosszul esik, hogy nem fogad el. Ráadásul hogy ennek ilyen hülye oka van, hogy nincs gyerekem. Ez magánélet, mi köze hozzá?


Nem tudom, van-e értelme itt maradni. Több kollégám, akik már elmentek innen, azt tanácsolták, hogy én is menjek el, mert belőlem itt soha nem lesz senki. Engem itt nem szeretnek. Vagyis a főnök nem szeret. A többiekkel jól kijövök.


Ráadásul a főnököm akármilyen csoportbuli van, és összegyűlik az egész csapat, mindig lebasz mindenki előtt. Ez is nagyon rosszul esik. Miért kell mindig úgy időzíteni, hogy mások előtt csesz le? Ráadásul mindig valami apróság miatt. A többiek is csak pislognak. Ebben hatalmasat lehet sérülni. Nincs is rosszabb annál, mint amikor mások előtt megaláznak. Az sokkal rosszabb, mintha négyszemközt tenné.


Szóval most el vagyok szontyolodva, ma is leszúrt, és nagyon rosszul esett. Egy ilyen után mindig össze kell szednem magam lelkileg. Hozzá sincs kedvem szólni, nem is akarok megfelelni már neki. Úgyse ér neki semmit, amit csinálok.


Hasonló tapasztalata van valakinek?


Más helyen is kipécézik a fiatalokat az idősebbek?


Ja, és zárójelben, nem én vagyok az egyetlen ilyen áldozat. A fiatalokat mindig úgy lehordta a hátuk mögött, hogy a bicska kinyílt a zsebemben, amikor hallgattam. És arra gondoltam, hogy vajon rólam is így beszél? Csak azért, mert nem szültem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook