Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez mennyire lenne kivitelezhető? (érettségi+nyelvvizsga) fórum

Ez mennyire lenne kivitelezhető? (érettségi+nyelvvizsga) (beszélgetős fórum)

2010. dec. 22. 19:42

Szia!

Én is így voltam..

Humán tagozatról döntöttem el utolsó évben,hogy orvosira szeretnék menni.11-ben csináltam egy angol nyelvvizsgát(plusz egy különbözetit előre a jövő évi anyagból,így nem kellett érettségiznem belőle),12-ben egy eszperantót.Elkezdtem kémia és biosz magántanárhoz járni.

Az emelt biosz meglett 5-re,a kémia közép csak 4-es lett :((1 év alatt kellett volna behoznom az összes anyagot,mivel a humánosoknak volt ugyan 2év kémia,de a tanár is úgy állt hozzá,hogy senki sem érettségizik belőle).

A többi érettségi tárgyam a matekon és ezen a kémián kívül 5-ös lett.Nem vettek fel,2 pont kellett volna.Második helyen vettek fel az elte biológus szakára.

Remélem te nagyobb szerencsével jársz,mindennek maximálisan kell sikerülnie a bejutáshoz.Elég volt egy 4-es hogy lecsússzak :((

A barátnőmet felvették,hát az ottani kémia és matek egy vicc a mi biosz szakos kémiánkhoz és matekunkhoz(vagy nincs is matekjuk?? erre most nem emlékszem..) képest...

7. Bogyeszkusz (válaszként erre: 1. - Szívi92)
2010. dec. 22. 19:33

Az új pontrendszert nem ismerem,de anno 4 éve barátnőmet orvosira emelt biosz 5ös-sel,emelt kémia 5ös-sel,egy angol és egy német középfokú nyelvvizsgával vették fel úgy,hogy pár ponttal volt csak a felvételi ponthatár felett,és kitűnő volt végig.De mondom,ez nem most volt.

Sok sikert kívánok neked,hogy elérd a céljaidat és végül majd felvételt nyerj a hőn áhított orvosira! ;)

6. 23c6efbd66 (válaszként erre: 1. - Szívi92)
2010. dec. 22. 19:14

És azért egy emelt előrehozott,vagy bármilyen előrehozott nem biztos, hogy kifizetődő! Mert ugye oda már alapból úgy mész el, hogy már tudod azt az anyagot, amit csak később tanultál volna meg... Egyszerre kell magadba spékelned egy csomó mindent....

És ha elrontod......... hát, akkor bye bye orvosi...gondold át... Menj előrehozottra, de szerintem csak egy tárgyból. Ennyi mindenre nem tudsz felkészülni...

2010. dec. 22. 19:09

Nem tudom mennyire van nyelvérzéked, de szerintem elég sok ez így együtt! Vagy éjjel-nappal csak tanulni akarsz?

De ezt te tudod, ha van kitartásod, és oda szeretnél menni tovább akkor hajrá!

2010. dec. 22. 19:07

Az ango alapfokról középre felvihető egy év alatt, többre nem nagyon jutnál, tapasztalat, hogy annyit nem birnak az érettségi előtt állók tanulni. én anno kitünő voltam, és alapfokról kelett volna felsőfokra eljutnom franciából, hát, erősebb középfokra sikerült egy év alatt, vhol a felsőfok felé félúton, szerencsére igy is felvettek francia szakra.

Angol persze egyszerűbb, de nem ennyi tanulás mellett, sztem könnyebben fogsz haladni két középfokkal, ha közben suliban is van belőlük órád. (Angol magntanárod /nyelvsulid van már? nem reklámozhatok, csak kérdezek :))

3. 23c6efbd66 (válaszként erre: 1. - Szívi92)
2010. dec. 22. 19:06
Jah, de am jó lenne a többi tárgyból is szuperálnod.... pl. matekból... bioszból és kémiából vannak matekos részek.:) Én biosz faktos voltam.... így nem árt az se... egyetemen meg 1000% h elő fog jönni...
2. 23c6efbd66 (válaszként erre: 1. - Szívi92)
2010. dec. 22. 19:04

Szerintem egyszerűbb, ha megcsinálsz egy felsőfokot. Ott már csak a szókincset kell bővíteni, nem sok új nyelvtani rész van. A többiről pedig fogalmam sincs.

Barátnőm csinált előrehozott emelt szintű érettségit németből. Jó lett neki... aztán sok pontja is lett.... De Ő nem orvosira ment.


Tőlünk akik orvosira mentek, két éve, azoknak volt egy középszintű nyelvvizsgájuk, és egy emelt szintűjük... de nekik ennyi elég is volt, mert a többi tantárgyból is jól voltak... Jah, és ők pl. elmentek előrehozottan az idegennyelvükből érettségizni.... És így májusban csak emeltre kellett készülni, és a többi tárgyra...

2010. dec. 22. 18:58

Sziasztok! Most vagyok 11-es, és orvosi egyetemre szeretnék menni, de nem annyira jók a jegyeim, csak bioszból vagyok 5-ös, így azt szeretném, ha ezzel a pontszámítási módszerrel számolnák a pontjaimat: 2*érettségi pontok+többletpontok.


Mivel nekem kell egy emelt biosz, és egy közép kémiaérettségi, ezekből kellene NAGYON jól (pl. 95+%-ra) érettségiznem, és ugye elég sok pluszpontot lehet kapni nyelvvizsgára is (ha jól tudom, 2 középfokú nyelvvizsgára annyi pontot lehet kapni, mint 1 felsőfokra).

Ez tehát azt jelenti, hogy erre a 4 dologra (emelt biosz érettségi, közép kémia érettségi, német közép nyelvvizsga és angol közép nyelvvizsga) kéne nagyon ráállnom.


Ha január elején elkezdenék NAGYON intenzíven tanulni, szerintetek ez kivitelezhető lenne?


2011 június- német középfokú nyelvvizsga

2011 szeptember- emelt biosz és közép kémia érettségi

2012 február- angol középfokú nyelvvizsga

és ezután még lenne időm tanulni a többi érettségire, ami majd júniusban lesz.


Kémiából a Villányi-féle könyekből (Ötösöm lesz kémiából, Kémia a kétszintű érettségire), bioszból a Berend-féle 4 biológiakönyvből, és a Nagy biológia feladatgyűjteményből tanulnék, németből pedig a Start Neu és Unterwegs Neu A és B könyvekből.

Kémiából elég alapszinten állok, németből és angolból pedig kb. egy alapfokú nyelvvizsga-szinten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook