Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ez már a bilizés ideje? fórum

Ez már a bilizés ideje? (beszélgetős fórum)


20. 36492257ac (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. júl. 1. 11:08
Az én lányom mindig kapott egy hűtőmágnest, mikor alkotott valamit a bilibe. Egy hónap alatt szobatiszta lett. (Igaz, sürgős is volt, mert oviba kellett mennie). Ezelőtt egy jó darabig nem volt hajlandó ráülni sem a bilire. Ha a gyerek most szívesen ül a bilire, megéri megpróbálni, hátha rászokik. Gyerekfüggő a dolog.
19. Ede71 (válaszként erre: 17. - Davidab)
2013. júl. 1. 11:02

azonkívül hogy drága, nem sok értelmét látom, vagy bugyit kap és ha bepisil kicseréled, vagy pelenkát.

fel tudja már magától húzni a bugyiját?

mennyi idős a kicsi?

18. 93462ae468 (válaszként erre: 16. - Davidab)
2013. jún. 30. 08:03
Nem kerestem jeleket,csak elég értelmes kis fiam van és a kaki elég kiszámítható,ezért gondoltam egy próbát megér.De még nem kezdtem el.
2013. jún. 29. 20:57
amugy ehhez a bugyipelenkahoz ki mit szol?
16. davidab (válaszként erre: 14. - 93462ae468)
2013. jún. 29. 20:24

Szia!


En azert kezdtem el, mert mar voltak jelei.


Nalad mikben nyilvanul meg?

15. Ede71 (válaszként erre: 14. - 93462ae468)
2013. jún. 28. 22:37
a kisfiam 9 hónaposan kezdte a bilizést, de csak reggel és este hogy rutinná válon, mint pl a fogmosás. mindig egy kicsit ültünk rajta, játszottunk vagy mesét olvastam neki, lényegtelen hogy mi volt a végén a biliben.
2013. jún. 28. 15:19
Sziasztok,nekem is 16 hós a fiam és érdeklődnék tapasztaltaktól,hogy esetleg próbálkozzunk e mármi is?amitől kicsit tartok,hogy nagyon izgága,nem hiszem hogy egy helyben fog nekem ülni és várni velem a pisit v kakit:)
13. Ede71 (válaszként erre: 12. - Davidab)
2013. jún. 28. 14:21

ha száraz a pelus akkor már kialakult a vizelettartás, úgyhogy kitartóna kell próbálkozni, mivel ha elmúlasztod a pillanatot, akkor később nehezebb lesz. próbáld meg 2 óránként ráültetni, ha nem megy vissza a pelus. vagy amit én csináltam nincs pelenka, nekünk ez a 2. szülinapjától volt (igaz hogy akkor hosszú hétvége volt és én már dolgoztam, tehát ezért esett erre az időpontra), első nap volt pár balaeset, de aztán egyre ügyesebb lett és már nem is voltak balesetek, kb 2 hónap múlva a délutáni alvásra sem volt pelenka, ez pont a téli szünetre esett, és most kb 2 hete nincs éjjelere sem, most 32 hónaposak vagyunk.

ha nincs pelenka és bemegy a pisi a bugyiba jobban fogja zavarni (legalább is nálunk ez volt) és kérte a tiszta ruhát. Akár melyik utat választod, nem egyszerű és kitartás, a kicsik sem egyformák.

2013. jún. 28. 12:08

Koszi Ede!


Amit amugy nem ertek es te is irtad, hogyha sokaig szaraz a pelus...Hat neki delelott van, hogy egyaltalan nem kell pisilni, se pelusba se bilibe.


Ha kerdezem, azt mondja bili.. es raul. Letepi magarol a pelust, vagy pelussal raul. De nem pisil. Amugy ha rajta van a palo, akkor egyaltalan nem jut eszebe pisilni, hiaba kerdezgetem.


Elakadtam, hova tovabb?

11. Ede71
2013. jún. 25. 21:00

lehet hogy még nem érett a bili dologra.

Ákos fiamnak akkor vettük le a pelust, amikor napokig tapasztaltuk, hogy bölcsi után estig nem pisilt be. amikor nem volt pelus utána fél óránként ültettem bilire, vagyis mi WC-re szükítővel a kicsit, kb. 2 hónapig nem szólt, a bölcsiben sem, de a gyakori kérdezgetés és WC-re ültetés meghozta az eredményét.

szerintem nem kell órákig a bilin ülni, ha nem pisilt bele, akkor lehet hogy még vissza kell adni rá a pelenkát, majd később újra próbálkozni.

nehéz tanácsot adni, mert minden gyerek más. Ákos 5 napja már éjjelre sem kap pelenkát, szól ha pisilni kell (persze fárasztó felkelni, de enélkül nincs eredmény), előtte 2 hétig száraz volt a pelenka reggelente.(32 hónapos)

2013. jún. 25. 16:19

Ismét visszajottem, sziasztok.


Tehat most ott jarunk, hogy neha raul, s elvan rajta, sot, sokszor bele is pisilt es magatol neha ra is ult. Mult heten belekakilt veletlenul, de megijedt..


Amugy mar kicsit faraszt a tema, mert ujabban az megy, hogy mondja : bili, pisi, es akkor ra kell ulni, sot furdes elott koveteli. Ott ucsorgunk.. es nem megy bele pisi.

Majd amikor felall, mert nekem mar dolgoznom is kene, vagy valami miatt, akkor jon utanam. Aztan semmi pisi..es hirtelen szo nelkul lepisil valamit.


Ma is ez ment, hogy fel orat ulunk a bilin, mert kerte, jatszunk, olvasunk majd aztan mar nekem kell pisilni. O hozza a bilit utanam, majd amikor en vegzek, akkor mutogat, hogy ott a pisi.. amikor eljottem, lepisilte a jatekait.


Istentol kene kerni turelmet, mert nem tudom, meddig tart meg, sot, a kakilas is hogy fog menni?? Mikor kell es hogyan atallni?



Gyakoratilag a suttogoban (2) semmi konkretum nincs erre vonatkozoan, mint masrol.

2013. máj. 25. 01:07
Ja a bölcsiben is csak WC van, mert az ANTSZ betiltotta a bilit ( tavaly ősszel), nem lehet rendesen fertötleníteni szerintük így nem higénikus.
8. Ede71 (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. máj. 25. 01:05

Szia!


Tényleg minden gyerek más, én a Suttogó című könyv hatására kezdtem a fiamat 9 hónaposan biliztetni, de csak reggel(felkelés után rögtön) és este (fürdés előtt) pár percre ültettem rá, addig olvastam neki, vagy játszottunk. Itt a cél az volt hogy a napi rutin részévé váljon a dolog, mivel nekünk reggel volt széklete a gyereknek nagyon hamar beállt hogy a bilibe kakilt egyet. Napközben nem volt bili, csak pelus. 14 hónaposan kezdtük a bölcsit, tavaly januárban, nyáron nekünk sem sikerült leszoknunk a pelenkáról, pedig mindenki erősködött, jött a tanácsokkal. Viszont összel felfigyeltem arra, hogy a bölcsi után már sokszor estig nem pisilt a fiam, így amikor 2 éves lett október végén, levettem a pelenkát róla (hosszú hétvége volt), első pár alkalommal bepisilt, nem szólt, de gyakran elvittem a WC-re (nyártól nem volt hajlandó a bilire ráülni,csak a bölcsibe), két hónapig nem igen szólt, de szobatiszta volt, mert mindig elvittem WC-re és bölcsiben is segítettek, idén januártól már délután sincs pelenka, szóltak a bölcsibe hogy nem is kell vinni többet, most már csak éjjelre van, de sokszor akkor is száraz, sőt éjjel magától felkel és szól hogy pisilni kell.

Szóval kitartás:)

A WC-n először szűkítő volt, most már a sincs, van kis fellépő (IKEA-s nem volt elég magas, így vettünk egy kisszéket amit össze lehet csukni).

7. Bea0124 (válaszként erre: 5. - Davidab)
2013. máj. 22. 12:58
Ismerős amit írsz enyém is ráül el is van rajta de nem megy igaz már 4,5szer sikerült neki.
2013. máj. 22. 12:55

Ja és ne hasonlítsd máséhoz a gyermeked.mert teljesen különböznek van aki 2évesen szobatiszta van aki kicsit később.Sőt...

Amúgy többféle bili van és biza méretileg sem egyformák.Lehet tényleg nagy neki.

2013. máj. 22. 12:51

Koszi mindkettotoknek. (a korat irtam az nyitoban)


Nem eroltetem, es nem ertek azzal, ha valaki igen. De en ezeket jeleknek vettem, plane, hogymagatol szivesen raul, meg ruhaban is.


Most egyik nap egesz delutan nem volt pelus rajta, viszont nem is pisilt :) Igy kimentunk jatszani pelo nelkul, vittuk a bilit is. Es ott pisilt be a naciba, pedig mondjuk neki, hogy szoljon, ha kell.


Vicces amugy, hogy ha nincs rajta, es utana rarakjuk, mert megyunk el, vagy alvas lesz, akkor bepisilt es igy is megmutatja nekunk, hogy hova pisilt (illetve a lakas mely pontjara) :):)

2013. máj. 22. 12:50

Próbálkozni lehet de erőltetni nem szabad.Ha így megijedt én nem csinálnám az ellenkezőjét fogja kiváltani és nem mer majd pisilni.Nálunk is voltak "jelek" nemrég be is próbálkoztam de amikor kb.másfél óra alatt eljutottunk a 10.ruha cseréhez befejeztük.Nem feladtuk csak szünetel a dolog.Még nincs készen rá a fiam hiba mutatja mondja pisi stb.ezek alapján nem ért meg rá.Majd később megint próbálkozunk.Úgy is jön a nyár kevesebb ruha,vagy elég csak egy bugyi.Na abból már betáraztunk :-D


Minden esetre sok szerencsét.

3. vandy80 (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. máj. 22. 12:46
Semmi féleképen ne erőltesd!!!!!!!! Majd ha ő akarja úgyis jelezni fogja! Csak elijeszted tőle!
2. nikletty (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. máj. 22. 12:44

nem írod hogy mennyi idős...

de szerintem igen érdekli a dolog... de sajnálom a csúszást, de ezek szerint nem szegte az ő kedvét

érdemes reggel ébredés után, nappali ébredés után, étkezés/ivás után néhány perccel bilire csücsültetni ott valami elfoglaltságot adni neki, könyvet együtt nézegetni. IGen először tán véletlen a siker, aztán jövögetnek tudatos jelek is mert kezdi felismerni az érzést, összekötni a dolgokat...


Az én picim 16hós mi bilizgetünk 1éves kora óta, vannak nagyon sikeres napok, néha volt hogy kétszer maga módján jelezte a pisit hogy üljön bilire de van nap, hogy nincs semmi, de nem baj, még van idejük hogy gyakoroljanak. Ha igazán meleg lesz végre lekerülhet a pelus, s akkor kicsit kézenfekvőbb neki mikor pisilés van, összekötni., stb


Szerintem igen próbálkozást mindenképp kezd el, érdekli, akar örömet szerezni magatoknak hogy valamit "tesz" a bilibe

2013. máj. 22. 12:39

Sziasztok!


Gyerkocomnek van egy babaja, amit utal. Ehhez volt egy mini bili is, amit elmondtunk neki, hogy mire valo es elkezdett raulni erre a minike bilire.

Furdetes elott mindig hagyjuk rohangali csupaszon egy kicsit, s o mindig szalad hozzank, ha odapisilt valahova, jelezve, hogy o oda mit alkotott!!


Aztan egy napon az ismeros azzal dicsekedett, hogy az ugyan ennyi idos gyereke (2o ho) mar egyszer bele is kakalt... Hat, ketelkedem, de legyen.


A fenti dolgok osszhatasakent kivalasztattam a gyerekkel egy bilit a boltban. Sokszor raul, magatol is, ruhaban is. Neha meselek neki, varjuk a pisit, de nem jon. A hetvegen mar fel-fel is allt rola, megunta es nagyon fogdosa a popojat. Na, kiszaladt a pisi. Nagyon megijedt, de lemostam kicsit es megnyugtattam. Majd, ujra raultunk. Felallt, rohangalt es a foldre pisilt. Na, ekkor megint ugy megijedt, hogy szaladt volna hozzam a draga es megcsuszott a pisikejen, be is utotte a buksijat. Megint furcsi. Felmostam, vegignezte. Megnyugodott. Aztan megint rault, de utana megint kijott kisebb pisike a foldre, de mar csak cseppecskek. Aztan igy megint raraktam a bilire, es 2 csepp ment bele :) Anya nagyon orult a ket aranycseppnek, de veletlen volt, tuti.


Nem vagyok biztos benne, hogy itt az ideje, de en ezeket mind jelnek vettem. Viszont ugy vettem eszre, hogy nagy a bili neki. Letezik ilyen?


Ha van valami hasznos tanacsotok, hogyan kell raszoktatni a gyerkocot, szivesen fogadnam!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook