Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez lehet infarktus, vagy annak jele? fórum

Ez lehet infarktus, vagy annak jele? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. jún. 15. 11:39
sajnos én is cigizem, nem is keveset:(
32. 3d787b167a (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 22:15

Egyszerűen nem tudlak bagósan elképzelni.:)


Meg amúgy is.


Az Élet legyen a szenvedélyed, ne a büdi cigi!;)

31. fincsi5 (válaszként erre: 29. - 3d787b167a)
2016. jún. 12. 21:22

Jópofa vagy, most jutott eszembe, hogy ezen már egyszer csodálkoztál.:))Azzal együtt van igazságod.

Meglátjuk... de ennyi szenvedélyem van.:))

30. 41b7982b83 (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 21:06

Engem is el akart hajtani a háziorvos, hogy én még ehhez túl fiatal vagyok. Na mondom köszönöm.

Vágta nekem is pofákat, de nem hagytam magam.

Sajnos az orvosok többsége ilyen, kevés amelyik komolyan is veszi az ember panaszait.

De inkább mondják azt a végén, hogy semmi gondod, csak valami ártatlan dolog volt, minthogy hagyd magad meggyőzni, hogy nem muszáj kivizsgálni, a végén tényleg legyen valami baj, amit időben el lehet csípni, és nem okoz nagyobb bajt.

29. 3d787b167a (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 20:29

Igazam van.


Morr!


Tedd le a cigit!


Akard!


Kérlek!:)

28. fincsi5 (válaszként erre: 26. - 3d787b167a)
2016. jún. 12. 20:26
Morr..morr
27. 3d787b167a (válaszként erre: 26. - 3d787b167a)
2016. jún. 12. 19:52
...nagyi
26. 3d787b167a (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 19:52

Bassz Fincsi!


A bagót tedd le!


Basszus! Ne légy már nekem büdös bagós nagi!:(

25. fincsi5 (válaszként erre: 21. - 41b7982b83)
2016. jún. 12. 19:20

Jogos, de hidd el, nem fáj, az az este volt. De rohadt kevés ahhoz,hogy "pofavágás nélkül" megnézzenek.

Ha több kettőnél, belépek a Klinikára.:))

De pont azért jutott ez eszembe, mert Apu infarktusban halt meg, a harmadikban.Elsőnél bevitte a mentő, másnap lefizette a dokit, hogy neki el kell intézni pár dolgot, megy vissza. Ment is, közben megvolt a második, aztán mikor kiengedték, hogy erősödjön, megkapta a harmadikat. 1 hónap alatt.:(((

Na, ma már nem lesz gond, hacsak fel nem bosszantom magam azon, hogy árverezik Hitler zokniját, és egyebeket. :(((

2016. jún. 12. 19:05

Köszönöm, rögtön átolvasom, csak jelzek: eddig aludtam, kb. 14:40 től.

De tunék, fogok is aludni, csak megnézem a Dawton Abbayt-t

Jaj, láttam;F.H. igen, bagózok, sőt, nem is keveset, 1 doboz.:((

Andi; tegnap a legközelebbi barátainknál voltunk, szó szerint olyan öltözékben, mintha itthon lennék.

3-4x mentem fel az emeletre, le a pincébe a macskákhoz, még az is lehet megerőltető volt az én mozgásszegény életemnek.

Most még a hátamban nem, de a gyomromnál hasamnál "izomláz" van.

Sokat alszom, mióta itt vagyunk, otthon ennyit 30 év alatt nem aludtam nappal.

Jaj, ez a cigi; 17 évesen kezdtem, szóltak apámnak, beszélgessen el velem. Azt mondtam neki; tudnád, milyen nehéz erről leszokni.

Bement a dirihez, hogy ezzel a gyerekkel neki erről nincs több beszélni valója. Most vagyok 59-60, szóval..nem megy.

Alkohol már rég nincs, időben megittam ami jár nekem.

A cicát behoztam, el akart menni, de mondtam, most terápiázni kell, nehogy gazdi beteg legyen. Ő még alszik, úgy megsimogattam. D

2016. jún. 12. 17:18

Fincsike, jobbulást!


Remélem nincs semmi komolyabb bajod,majd jelentkezz, mi van veled.

22. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 16:18

Fincsike, tök jól vagy akklimatizálódva. ;)


Jobbulást!

21. 41b7982b83 (válaszként erre: 20. - 41b7982b83)
2016. jún. 12. 15:21

Ja hozzáteszem a 24 órás holter mutatta ki a problémát, nyugalmi helyzetbe, alvás közbe, olyan ekg görbéim voltak, hogy a papírról is lement, pedig én nem dohányzok, nem iszok, egy bűnöm van a nassolás.

Apám meg születése óta szív beteg, testvérem örökölte, és most én is 26 évesen ott vagyok, hogy lehet én is örököltem valamit tőle.

Pedig én is azt hittem csak pánik, stressz miatt, azt hittem csak valami ártatlan dolog, első alkalommal nem is mentem sehová.

Második alkalommal annyira erős volt, hogy a háziorvoshoz mentem. Aki letolt, hogy az ügyeletet vagy mentőt kellett volna hívjam.

Én nem tudom te mit éreztél, de legközelebb ne a fórumra írogass, hanem az ügyeletet hívogasd. Mert mi nem tudjuk mi lehet a gond, tanulj az én esetemből, hogy elsőre nem vettem komolyan, mondván anyukaként biztos csak a stressz vagy pánik roham, miközbe az teljesen más milyen dolog, de összekeverheti a laikus bármivel a tüneteit, nem vagyunk szakemberek.

20. 41b7982b83 (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 15:16

Hát figyelj, nekem 2x volt olyan, hogy szivritmus zavar volt, 170 feletti pulzussal, a szivem majdnem kiugrott a helyéről, általában hajnalban jelentkezik. Elmentem ekg-ra nem mutatott semmit. Utána kértem egy 24 órás holter monitort, hogy hátha akkor elkap valamit mi történik.

Eléggé ijesztő, bal oldalra sugárzik ki, kifejezetten a szív tájéka fáj, szorít, mintha ráülnének a mellkasodra vagy össze szorítanák a tüdőd körbe.

Lehet ez a sugárzó érzés állkapocs felé, gyomor felé, borda irányába baloldalt, lehet a bal karodba is.

De ha dohányzol az kockázati tényező, hagyd abba és menj kardiológushoz, házi orvosnál lehet kérni beutalót. Ráadásul ha van a családodba másak is szív-érrendszeri baja, akkor meg pláne.

Lehet ez csak 1 figyelmeztetés a szervezeted részéről és vedd komolyan.

Nem mindenkinél ugyanolyan az érzés, a tünet, vannak dolgok amik hasonlóak.

De nem játék, ne itt kérdezd hanem menj a háziorvosodhoz, vagy egyenesen magán rendelésre kardiológushoz.

19. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 14:30
Nem valószínű, talán csak meghúzódott egy bordaközi izom, vagy beszorult a levegő, mindkettő eléggé tud fájni. De inkább menj el orvoshoz!
18. e8da813d29 (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 14:26

Minden mellkasi fájdalmat komolyan kell venni!

Inkább menj fölöslegesen orvoshoz, minthogy baj legyen! :/

17. 3d787b167a (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 14:25

Mi vaaan!???


Te bagózol????


Basszus! Nem is gondoltam.

16. nemethke (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. jún. 12. 14:25
Ebből nekem volt gyomorégés.kihívtjk az ügyeletet azt mondta vegyek savlekötőt.Egy óra múlva így szintén.később rohamkocsi infarktus ,59%-os elhalt szívizommal
2016. jún. 12. 14:24

hmm, akkor kicsit ledőlök.

Bár mostanában elég sok cigit szívok.:(

14. Channa* (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 14:23

Hát nem tudom, én takarítottam, mostam, teregettem, bicajoztam és nekem is csak 2 tünet van meg, ami ugye attól is lehet, hogy rosszul mozdultam, stb.

Nekem kb. 1-2 óra alatt elmúlt, csak figyelnem kellett, hogy egyenesen tartsam a hátamat.


Nem nyújtózkodtál, cipeltél, emelgettél, ágynemű csere, stb.?

13. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 14:23

Fincsi menjél el orvoshoz ha nem vagy jól!

Vigyázz magadra!

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. jún. 12. 14:21

Na, már megint össze-vissza nyomkodok....


Tehát ezek a női infarktus tünetei....

11. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2016. jún. 12. 14:21

Az első fele van, a második fele nincs. A gerincsérv nem sugározhat eddig?

Tegnap sütés volt, az ülésen, és emeletre való járkáláson kívül semmit nem csináltam.

Stressz nem ért.

A nyakam, vállam,igen.

2016. jún. 12. 14:19

Basszus!us tüneteit:

légszomj (58 százalék), gyengeség, bágyadtság (54 százalék), szokatlan, indokolatlan kimerültség (43 százalék), hányinger, szédülés, alsó mellkasi fájdalom, felső gyomortáji diszkomfortérzet, hátfájás.


Én azt hiszem, hogy holnap elmegyek egy EKG-ra....

9. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 14:19

Jaj akkor tudom!:)


Ez ilyen Anyós panikrohamleszahétvégemiá.:))))


Vigyázz Magadra!

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Channa*)
2016. jún. 12. 14:18
Nekem nem a mellkasom közepén fájt/nyomott, hanem a bal mellem alatt, de ha figyeltem a tartásomra, akkor enyhült.
2016. jún. 12. 14:15
A jele lehetne éppen,de beszorulhatott levegő is.Orvos !ne találgass.
6. Channa* (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 14:15

Tegnap én is azt mondtam a férjemnek, hogy vigyen el az ügyeletre, mert nyom a mellkasom. Aztán feltűnt, hogy a hátam kb. szintén abban a magasságban fájt egy ponton, így azt gondoltam, hogy beszorult a levegő, és persze mondtam a férjemnek, hogy azért figyeljen...

Elég sok stressz ér mostanában, tegnap reggel egy elég nagy trauma, így semmi fura nem lenne abban, hogy besokalltam.....


Szívinfarktus tünetei:

nyomásérzés a mellkas közepén, esetleg csak furcsa teltségérzés, vagy szorító mellkasi fájdalom (angina pektorisz), ami több mint néhány percen keresztül fennáll; kisugárzó fájdalom a mellkasból a váll, a kar, a hát vagy akár a fogak, állkapocs irányába; egyre sűrűsödő mellkasi fájdalmak; folyamatosan fennálló fájdalom a has felső részén; légszomj; izzadás; megsemmisülés érzés; ájulás; hányinger, hányás.

5. gizus58 (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2016. jún. 12. 14:14
Igen lehet, és komolyan kell venni!A nők infarktusa más mint a férfiaké,mások a tünetek.Orvosi ügyelet, vagy sürgősségi még ma!! A sürgősségin Troponin szint meghatározással meg tudják nézni volt e vagy van e infarktusra utaló eltérés!Ez egy pár órás vérvétel tehát várni kell sokat míg elkészül.kérlek menj orvoshoz még ma!Ne járj úgy mint én!!
4. fincsi5 (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2016. jún. 12. 14:14

De nem vagyok rosszul. Az este fájt, de mondom, lefeküdtem. Jól aludta, jól ébredtem...

Tök jó a kedvem, főztem is, csak sose volt ilyen.

Körben izomlázszerűség.:))

Brezsnyevnek is tízegynéhány infarktust mutattak ki, mikor felboncolták.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook