Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez is átverés lenne munkahelyileg? fórum

Ez is átverés lenne munkahelyileg? (tudásbázis kérdés)

11. Imisz (válaszként erre: 10. - Írisz33)
2014. dec. 9. 22:10
priviben megírom.
10. Írisz33 (válaszként erre: 7. - Imisz)
2014. dec. 9. 21:29
Hol dolgozik pontosan?
9. jstefan (válaszként erre: 2. - Írisz33)
2014. dec. 9. 20:43
Száz jelentkező közül >20-at behívnak interjúra, azok közül a legalkalmasabbat próbaidőre felveszik.Vagy újra meghírdetik az állást ,és minden kezdődik az elejétől. Általában száz közül akad irodai munkára kb. 5 olyan aki még írni sem tud, a gyermekei küldik el az önéletrajzát.Próbálkozz ha nagyon megfelelsz a követelményeknek!
2014. dec. 9. 18:36

Biztosra menni? Egy interjú behívás még semmire sem garancia. Ott még meg is kell felelni az elvárásoknak. De, ha el sem mész, akkor soha nem tudod meg, hogy komoly volt e az ajánlat, vagy sem.

Itt a fórumon elég kicsi az esély, hogy pont arról a cégről infót tudnának adni a fórumozók. Személyesen kell tapasztalatot szerezni, a személyes találkozón már többet mondanak a munkáról is. Szerintem. :)

7. Imisz (válaszként erre: 2. - Írisz33)
2014. dec. 9. 18:24

Egy ismerősöm (közeli ismerős) is ilyen szállodafoglalós cégnél dolgozik, őt az előző munkahelyén keresték meg, hogy menjen át. (az előző helyre pedig álláskeresős portál útján került) Nem keres rosszul, sőőőt! Nála az interjú angol és orosz nyelven folyt, ebből rögtön leszűrték a nyelvtudását és nem a papírt kérték róla.

Szerintem azzal nem veszítesz semmit ha elmész és megnézed, személyesen talán többet mondanak a munkáról. Ha ezután sem bízol bennük vagy nem tetszik az ajánlat, nem muszáj elfogadni. De ha nem mész el sosem fogod megtudni mi is lett volna az a munka.

6. BESTia ☺ (válaszként erre: 2. - Írisz33)
2014. dec. 9. 17:36

Megtudod, hogy átverés volt-e, ha már elmentél az interjúra.


"miután utána néztem a cégeknek és hogy mi mások tapasztalata, így nem mentem el, mert nem akarok átverés áldozata lenni"


Az tartsd szem előtt, hogy a portálokra általában a sok negatív tapasztalat kerül fel, az, hogy ehhez képest mennyi volt a pozitív, nem derül ki.

2014. dec. 9. 17:21
Én azért elmennék oda.
4. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Írisz33)
2014. dec. 9. 16:48

Annyit megér a dolog, hogy elmenj és tájékozódj. Ha mégsem tetszik, nyugodtan mondhatod: Köszönöm a megkeresést, de nem erre gondoltam!

Ez még mindig jobb, mint a bizonytalanság.

3. c7c137858c (válaszként erre: 2. - Írisz33)
2014. dec. 9. 16:21

Nehezen tudom elképzelni, hogy komoly állás betöltésére portálokon vadászgatnak a cégek munkavállalókra.

Én nem portálokra tölteném fel az életrajzomat, hanem cégeknek küldözgetném, ismeretséggel megerősítve.

2014. dec. 9. 16:10
Elkezdtem munkát keresni a fővárosban. jött is 4-5 interjúbehívás, de miután utána néztem a cégeknek és hogy mi mások tapasztalata, így nem mentem el, mert nem akarok átverés áldozata lenni. Akadt ismét egy behívás, elvileg egy szállodai irodai munka lenne. Feltöltöttem az önéletrajzom még korábban egy portálra és ott írt rám az illető. Próbálok infókat kiszedni belőle, hogy biztosra menjek. Szállásfoglalásokkal foglalkozik a cég, linkelt is több oldalt. Leírta az úr, hogy angol tudás nagyon kell és számítógépes ismeret is. Ha átverés lenne, akkor írnák, hogy ilyen kompetencia is kell hozzá? Vagy hogy jöhetnék rá, hogy hülyeség a dolog?
2014. dec. 9. 16:07
Ez is átverés lenne munkahelyileg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook