Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez az munkahelyi felállás fog így működni? fórum

Ez az munkahelyi felállás fog így működni? (tudásbázis kérdés)

14. _Berry_ (válaszként erre: 12. - Jessica32)
2017. dec. 13. 12:56
Nagyon helyes, ha az utcáról veszik fel az új munkatársakat, nem pedig Géza meg Julcsa ismerősei, akik valójában nem értenek az adott feladathoz. Együtt pedig azért fognak tudni jól dolgozni, mert mindannyinak újak lesznek, nem pedig már egy működő közösség részei, így az általuk alkotott csapatban egyik sem érzi majd kívülállónak magát.
13. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Jessica32)
2017. dec. 13. 12:22
az újfajta vezetéselméletek szerint jobb a multicégeknél, irodákban, ha a vezető nem szakember. mert neki a feladata, hogy irányítson, és megfelelő feltételeket teremtsen. Multinál, ahol dolgoztam, olyan 25 fős csapatokban, ahol 25-en 25 félét csináltunk, remekül működött.
12. Jessica32 (válaszként erre: 9. - Ikebana3)
2017. dec. 13. 12:20

Így van. 3 idegent vesznek fel az utcáról, hogy dolgozzanak együtt egy csapatban. Nem tudom, ki lesz a vezető, az biztos, hogy őt is az utcáról veszik fel egy állásinterjú alapján. Nem barátkozni járok én sem munkahelyre, de azért a jó légkör nekem nagyon fontos. A mostani munkahelyemen ugyan a sok és nehéz feladat miatt nagy a stressz, de a társaság az jó. És ugyan a főnökeimnek sincs sok tapasztalata, de emberségesek.

Dolgoztam már ilyen felállásban és nincsenek jó tapasztalataim.

11. Jessica32 (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2017. dec. 13. 12:15
Miért van két kérdőjel a mondatod végén? Nem ez volt a kérdésem.
10. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Jessica32)
2017. dec. 13. 12:14
Fel labbal talan ki lehet birni egy evig egyutt 3 nonek - bar az mar fel pokol.
9. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Jessica32)
2017. dec. 13. 09:39

Ha neked tetszik a feladat, a fizu is megfelel, na és persze a körülmények. mert az előző kettő semmit nem ér, ha közben tönkre mész. Bár erről nem írtál. Aki főnöki pozíciót elvállal, az viszi a balhét is, ha bármi balul üt ki. Nyilván ezért is a megkülönböztetés. nagyobb a felelőssége. Nem feltétlenül kell haveroknak lennie a munkatársaknak, hiszen 1 évről van szó.

De az elgondolkodtató, hogy milyen lehet az a m.hely, ahová 3 vadidegen embert szerződtetnek, hogy dolgozzanak csapatban 1 évig. Hiszen gondolom itt az lenne a lényeg.

Én azt mondom, hogy ha felmerült benned a kétely, márpedig igen ha itt kérdezel, alaposan érdeklőd és tájékozódj, mielőtt elvállalod. Mert nem szabad fejest ugrani.

2017. dec. 13. 09:20
A vezetőnek nem az a dolga, hogy az adott feladatot elvégezze, hanem adott esetben az alá beosztottak munkáját koordinálja. Lehet, hogy az adott dolgot nem úgy végezné el, ahogy te fogod, de azt miből állapítottad meg, hogy nincsenek vezetői képességei??
2017. dec. 13. 08:51

Működhet, persze.

Van, aki jobb a koordinálásban, mások lelkesítésében, a feladatok osztályozásában, hangsúlyozásában,értékelésben, van, aki meg a végrehajtásban verhetetlen.

2017. dec. 13. 07:22
Nem irigy vagyok rá :) kérdezték, megpályázom-e azt a pozíciót, nem pályáztam.
5. Sirga (válaszként erre: 1. - Jessica32)
2017. dec. 13. 07:19
Értem a dilemmádat, és érdekes a helyzet, de adni kell neki egy esélyt. Ha már a munka is, pénz is jó, túl kell lépni ezen. Remélem, minden rendben lesz! :)
4. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Jessica32)
2017. dec. 12. 22:31
Honnan tudod, hogy nem ert a feladathoz a fonokjelolt? Ha felveszik, akkor legalqbb ahhoz elegnek tartjak a kompetenciajat, h betanuljon. Hogy te nem azt palyaztad... igy jott ki. Minden lehetoseghez jokor jo helyen kell lenni, ez is a pakliban van.
3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Jessica32)
2017. dec. 12. 22:00
Vállald el, még az is lehet, hogy talpraesettebb vagy és ha határozott idejű, talân legközelebb ez beszámít
2. f.frezia (válaszként erre: 1. - Jessica32)
2017. dec. 12. 21:17

Persze hogy működhet.

Neked kell elfogadnod a főnököd..

Főnök mindenhol van. Van hogy ért hozzá, van hogy kevésbé.

És egyébként sincs kizárva, hogy tök jól együtt fogtok dolgozni hárman, csapatban.

Én ezen előre nem morfondíroznék..

2017. dec. 12. 21:02
Adott egy állás lehetőség. Felvesznek két embert, egyszerű dolgozót - határozott idejű, egy éves szerződés egy feladat elvégzésére - és felvesznek valakit szintén az utcáról főnöknek (irodavezetőnek), aki ugyanúgy semmit nem ért a feladathoz, mint a másik két ember. Úgy néz ki, mind a három nő lesz. Kérdés: működhet-e ez így normálisan? Nekem nem tetszik, hogy valakit csak így kijelölnek főnöknek - én is jelentkezhettem volna arra a pozícióra, csak nekem tetszik maga a feladat, a főnök meg azt így konkrétan nem végzi - nulla tapasztalattal ezen a területen és plusz jogosultságokat kap. Most írjátok majd, akkor ne vállaljam el. Ez lenne ugyan egyértelmű, de mégsem, mert a feladat jó, a fizu jó, és nem tudom, működhet-e ez így? Van valakinek ilyen tapasztalata? Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook