Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez a fajta hintöpor jò a bàrànyhimlöre: Sparsorium hexachlorophenl? fórum

Ez a fajta hintöpor jò a bàrànyhimlöre: Sparsorium hexachlorophenl? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 23. 12:38
Màr elvittem megint a dokihoz..a torkàra is ràterjedt....:-( de kapott jò gyògyszert hàla, mostmàer jobban van
12. k_nm
2012. jan. 23. 09:24

cinkrázóra gondoltál már?


Susp. zinci Aquosa


Mentolos, hüsíti, szárítja....

11. szemmelver (válaszként erre: 10. - 4ce39e37cc)
2012. jan. 23. 09:06

aloevera first

ez rá a legjobb!!

2012. jan. 23. 06:47
Mmajd megörül èjjel ugy viszket neki, ma viszem vissza dokihoz, mert nagyon szenved :-(
9. JUL17 (válaszként erre: 1. - 4ce39e37cc)
2012. jan. 22. 22:25
Nem szabad semmiféle hintőport rakni bárányhimlőre,
2012. jan. 22. 19:55

Köszi a vàlaszokat...a leiràsa ott van a dobozàn, tudom a hatàsait, csak az èrdekelt lehet-e szerintetek alkalmazni.

Mondjuk a fenistil cseppeket adom neki, az szuper, nem vakarodzik, csak vègszüksègre gondoltam hogy ha szüksèg lenne rà

7. kisj
2012. jan. 22. 19:49
Nekünk nem ártott a hintőpor, bár az is igaz, hogy csak végszükségben szórtuk.
2012. jan. 22. 19:49
Én aloe verával fújtam és nekünk nagyon bevált. Nem ajánlják mostanában a hintőport, mert azt mondják beleragad a himlőbe. Nekünk még a szódabikarbónás mosdás is segített! Mielőbbi gyógyulást!:)
5. kisj
2012. jan. 22. 19:47

"Nagy nedvedző felületen a felszívódás veszélye miatt alkalmazása nem ajánlatos. A testfelület 10%-ánál nagyobb területre huzamosabb használata nem ajánlatos. Csak felnőtteknek. Kisgyermekeknek lásd a Sparsorium hexachloropheni pro infante vényelőiratot. Steril műtőkesztyűk beszórására nem megfelelő.Ellenjavallat: Kisgyermekkor. Halogénezett fenol származékok iránti keresztérzé­kenység esetén, égett, hámfosztott bőrfelületen, nagy nedvedző felületen, nyálkahártyán történő alkalmazása tilos.


Figyelmeztetés: A hexaklorofén áthatol a lipidmembránokon. A percutan felszívódás jelentős újszülöttekben és sérült bőrön keresztül, így szisztémás toxikus hatásokat okozhat. Idegrendszeri tünetek esetén kezelést azonnal beszüntetni.


Mellékhatás: Túlérzékenység, idegrendszeri károsodás (bőrről felszívódva), asthma (hintőpor), bőrirritáció."


én nem szórnám bárányhimlőre...

4. gne2 (válaszként erre: 1. - 4ce39e37cc)
2012. jan. 22. 19:46
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy leginkább semmit ne szórjak rá, csak ha már nagyon nem bírják. Vettem a gyógyszertárban egy poxclin nevű habot, azzal kentem a gyerekeket.
3. homern (válaszként erre: 1. - 4ce39e37cc)
2012. jan. 22. 19:44
Nem szabad hintőport tenni rá,mert lezárja a sebet ,gennyesedik ,felülfertőződhet.Inkább egy kis viszketés mint maradandó hegek :(.
2. kisj
2012. jan. 22. 19:40
én sima, mezei baba hintőport szórtam a gyerekre (és magamra is, mert elkaptam tőle)
2012. jan. 22. 19:37

Ez a fajta hintöpor jò a bàrànyhimlöre: Sparsorium hexachlorophenl?

Neten nèztem de nem talàltam hogy hasznàlni lehetne-e a viszketö börre. Fertötlenítö, dezodoràlò hintöpor, mègsem tudom merhetem-e ràszorni..help me

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook