Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Extrém magas ill.extrém alacsony afp.mi történt?kinél lett balszerencsés és kinek elszámolt-elszúrt fórum

Extrém magas ill.extrém alacsony afp.mi történt?kinél lett balszerencsés és kinek elszámolt-elszúrt (beszélgetős fórum)


8. ffa1d14645 (válaszként erre: 4. - 613846812b)
2009. szept. 23. 12:33
és igen általában ennyi valamire ráfogják.mert nem tudnak semmit-nem értem mért nem kap magyarország támogatást a vérből vizsgált afp-re,már szinte minden uniós országban csak az van..kevesebb a hiba-ráta is.
2009. szept. 23. 12:33

Egyes fejlődési rendellenességek (velőcső záródás zavarai) vagy ikerterhesség a normálisnál magasabb, míg Down-kór alacsonyabb AFP szinttel járhat. Az értéket azonban - a magzat pontos korán túl - befolyásolja az anya életkora, súlya, cukorháztartása is. Amennyiben a mért érték eltér az átlagostól, további vizsgálatokra lehet szükség (pl.a hCG hormon szintjét is megnézik, vagy ultrahang és genetikai vizsgálatot végeznek), de ez még egyáltalán nem jelenti azt, hogy ténylegesen valami baj lenne a magzattal.


nem vagyok ilyen okos :) az origóról van.

6. ffa1d14645 (válaszként erre: 3. - Eperlevél)
2009. szept. 23. 12:31
pl nekem a felső határérték ötvenszerese volt...volt víz és lepényvétel,genetika azt mondták nem tudják mi lehet ez és elképzelésük sincs,mert a genetikai uh semmit nem mutatott.majd 2 hét múlva jött a tökéletes eredmény.ismételt uh,de ott már nem élt a baba.
2009. szept. 23. 12:29
azzal magyarázták, hogy levállt a méhlepény.
2009. szept. 23. 12:28
anno volt, amikoris felkeresett a védőnő hogy jóval magasabb az AFP eredményem. Másnap genetikai UH-ra küldtek, ott derült ki hogy nem élő magzat... :(
2009. szept. 23. 12:25
mi az az abszurd?
2009. szept. 23. 12:24
mégegyszer :-)DD,,.szóval kinél volt!?
2009. szept. 23. 12:21
azt szeretném megtudni,kinévolt a terhességénel abszúrd értékű az afp?és miért??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook