Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Extrém érzékeny arcbőrre jó a kakaóvaj? fórum

Extrém érzékeny arcbőrre jó a kakaóvaj? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Nyamitörp)
2018. máj. 11. 07:53

Hajra nem tudom milyen.

A bőrben pótolja a hiányzó ásványi anyagokat. Már nem is tudom, mióta használom, csak most ritkábban, mint régen.

15. Nyamitörp (válaszként erre: 14. - Mezei Virág)
2018. máj. 10. 23:38
Nekem betegség kísérő tünete is lehet, meg étrendi hiányosság is. Étrend kiegészítőt szedek én is, az almaecetet viszont még csak hajra próbáltam, ott nem jött be.
14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2018. máj. 10. 18:22

"A bőr szárazsága persze nem csupán bőrtípus kérdése, kialakulását elősegíthetik külső körülmények (fűtés, légkondicionálók), az étrend hiányosságai, de bizonyos betegségek kísérő tünete is lehet."


Elkezdtem étrend-kiegészítőt szedni, almaecetes vízzel mostam le a bőröm, és be is kentem utána beszívódó testápoló krémmel.

Elmúlt a szárazság, viszketés. Amit a vashiány is okozhat pl.

13. Nyamitörp (válaszként erre: 11. - D1b337c628)
2018. máj. 10. 16:19
Én is hasonlóképp vagyok. Nekem semmilyen olajat, vajat, zsírt nem szív be a bőröm. Úgyhogy én, ha ilyeneket kenek magamra, akkor ez után szoktam pattanásos lenni. Bár nekem nem az arcom a legszárazabb, hanem a lábszáram meg a kézfejem porzik, de azokkal is ugyanígy járok mindig. Valami vizes alapú, hidratáló lenne szerintem a jó, de én is végigpróbáltam már azokból is párat és vagy viszketek tőlük (de annyira, hogy még a húst is lekaparnám magamról) vagy kenés után jónak látszik, de egy-két óra múlva meg már semmi hatása.
12. Channa* (válaszként erre: 11. - D1b337c628)
2018. máj. 9. 18:31

Én pont így járok mindennel!

Igaz, nekem sosem volt pattanásom.

11. d1b337c628 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. máj. 9. 18:08

Igen, sztem is eltömíthetik a pórusokat, mert ugye a kókuszvaj megvolt, nem bírtam, a sheavaj megvolt, nem bírtam, a kakaó- és kávévajat meg már egyszerűen nem merem megvenni! Most is van egy francia termálvizes krémem, elvileg a legérzékenyebb bőrűek is bírják, hát nem. :(

Nem lehet ezzel pénzt keresni? :)

(Amikor már nagyon nagy volt a gáz, akkor olívaolajat használtam magában, ennek az volt az ereménye, hogy a) tocsogott a bőröm az olajtól, akármennyire is felszárogattam papírzsepivel b) pár nap után szahara szárazságú lett a bőröm.)

10. d1b337c628 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. máj. 9. 18:05

Hát akkor tényleg eléggé hasonló cipőben járunk...

Sajnos sztem életemben nem tudtam helyesen ápolni, mert nagyon sokáig csúnyán pattanásos volt, most meg vagy 10 éve már inkább száraz nekem is. :(

2018. máj. 9. 05:52

Én tényleg nem akarok itt okoskodni, de sajnos az összes egyforma, mármint a shea, kókusz, kakaó, kávé, stb. vaj. Nem rég vettem mandula olajat, úgy 3 hónapja, ez sem vált be. Bedagadtak tőle a szemeim.

Azt gondolom, hogy úgy jók lennének, hogy mi préselünk pl. mandulából vagy bármiből olajat, de amit veszünk, abban van vivőanyag is szerintem és emiatt nem jó, valamint eltömítik a pórusokat, nem tud levegőzni a bőr, ezért kiszárad, stb.

8. megi04 (válaszként erre: 6. - D1b337c628)
2018. máj. 9. 00:40

Kávévaj,nekem is meglepetés volt,mert még nem hallottam róla.Webáruházban rendeltem.


Nekem is nagyon feszülős a bőröm,muszáj minden mosakodás után bekenni.


[link]

7. Channa* (válaszként erre: 5. - D1b337c628)
2018. máj. 7. 18:32

BB krém: arckrém, ami színez is egy kicsit.


Biztos más típusú a bőrünk. Az enyém jellemzően száraz, és épp ezért örülök a nyárnak, mert ilyenkor elég csak heti 1 alkalommal bekennem. Télen sajnos jobban kiszárad, ezért szinte naponta kennem kell, amit nem bírok egy idő után.


Én pont így vagyok: próbáltam nagyon drágákat, olcsóbbakat, nagyon olcsót, gyógyszertárit, amiben nincs illatanyag, színező és lanolin (ez utóbbira nagyon allergiás vagyok), de ettől is kiütéses lettem....

6. d1b337c628 (válaszként erre: 4. - Megi04)
2018. máj. 7. 09:20

Ó, mesélj. Van ilyen, hogy kávévaj? Priviben tudsz infót küldeni?

Én évekig azt használtam, hogy aloe vera gélt kézben összekevertem olívaolajjal, de most már vágyom arra, hogy vmi tényleg igazán jóval kényeztethessem magam (az aloe vera + olívaolaj csak amolyan tűzoltás jellegű volt).

5. d1b337c628 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. máj. 7. 09:18

Nyilván azért szeretnék krémet használni, mert kell(ene). :) Azt írod, sima vízzel mosol arcot, néha bekened nivea krémmel és "Nem tudok használni semmit, sem alapozót, sem bb krémet, sem mást." (Mi az a bb krém?)

A legírtak alapján nyilván más a bőrtípusunk. :)) Ha sima vízzel arcot mosok és nem kenem be semmivel, egy ideig visszazsírosodik a bőröm, de egy idő után már nem és kegyetlenül feszül.

100-200 körüli krémet próbáltam már (20 év alatt), semmi nem volt jó, sem a legdrágább, sem a legolcsóbb. Alapozót, sminket TERMÉSZETESEN nem tudok használni.

4. megi04 (válaszként erre: 1. - D1b337c628)
2018. máj. 6. 22:40
A kakaóvajban van gyulladás csökkentő...Én most a kávé vajat próbáltam,nagyon jó.Az én bőröm is érzékeny.Az aloe pedig nagyon jólesően hidratál. :)
2018. máj. 6. 22:17

Miért akarsz az arcodra kenni bármit is?


Szerintem ezek a vajak nem jók semmire, eltömítik a pórusokat, kiszárad tőlük a bőr, stb.


Az én bőröm is nagyon érzékeny, most a nyárfa pihéktől vagyok tiszta kiütés:(


Én nívea krémmel szoktam néha bekenni az arcomat, de az sem mindegy, hogy melyikkel. Régen a klasszikus kék fém tégelyest bírtam, most a műanyag tégelyest, aminek az alja kék, a teteje pedig fehér. Most, hogy jön a nyár jobb lesz, mert szinte egyáltalán nem kell rákennem semmit:D


Nem tudok használni semmit, sem alapozót, sem bb krémet, sem mást. Már ezer félét kipróbáltam, de 2 nap után jönnek a kiütések, viszketni kezd a szemem és még be is dagad, valamint homályosan is látok ilyenkor. Szappannal sem szoktam mosni az arcomat, csak sima vízzel. Egyszer egy bőrgyógyász azt mondta, hogy tejszínnel mossam az arcomat, de én azt sem bírom....

2018. máj. 6. 20:02
Sziasztok! NAGYON, EXTRÉM MÓDON érzékeny arcbőrre próbálta már valaki a kakaóvajat? A másik kettőt (kókuszvaj és sheavaj) azért írtam ide, mert azokat már próbáltam, de nem nagyon jöttek be. Utolsó reményem lenne a kakaóvaj.
2018. máj. 6. 20:01
Kakaóvaj, kókuszvaj, sheavaj
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook