Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Extra száraz, berepedezett kézbőrre tudtok ajánlani valamit? fórum

Extra száraz, berepedezett kézbőrre tudtok ajánlani valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. csehe (válaszként erre: 21. - Csehe)
2007. okt. 29. 09:50
A munkavédelmi krém neve: Petra munkav. krém. Fehér tubus, zöld mintával, és kupakkal. És nagyon jó.
21. csehe (válaszként erre: 19. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 23. 15:28
Tényleg nem túl kellemes, de az használ. Régen csináltak margarin alapút, az volt a legjobb. Ha nem szereted a zsíros krémeket (pedig ilyen tünetekre az a legjobb), akkor kérj más alapút. Én gyógyszertárban szoktam venni amit használok, de az elég zsíros. Simán körömvirág krém/kence. Tapasztalatom szerint a márkanév sokat nem számít, az olcsóbb is olyan jó, mint a nagyon drága.(megjegyzem alapból egyik sem olcsó) Ha nem szereted a zsíros krémeket, akkor vegyél simán körömvirágkrém tartalmú kézkrémet, a munkavédelmi is ilyen pl.
20. Icus
2007. okt. 23. 09:16
Este a Johnson aloeverás babaolajat használom, napközben pedig minden kézmosás után a vizes kézreTesco-ban kapható 200Ft-os kézkrémet kenek. Olyan bársonyosan síma lett tőle a lezem, hogy csuda (ez valamiyen kukoricacsirás-olajos krém!) Probáltam én a drága atrix, nivea, meg kitudja már milyen krémeket... ez most nagyon bevált!! Anyosom köröm virág krémet szokot csinálni, ő azzal keni magát, neki az vált be!! Házi zsírból és köröm virágból!:))
19. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 18. - Csehe)
2007. okt. 23. 07:39

Szia!


Melyik ez a krém? Szeretném tudni.


Az egyik ismerősömtől kaptam házilag gyártott körömvirágkrémet. Úgy tudom, gyógyszerész recept. De azért nem nagyon szeretem, mert disznózsírt használtak hozzá, és nem túl kellemes, mikor felkenem...

18. csehe (válaszként erre: 14. - Krisztinella)
2007. okt. 22. 20:49
Ez tényleg így van. Viszont a körömvirág kivonat kicsit koncentráltabb, és hamarabb hat, bbár nem 1 nap alatt. Rendszeresen használva csodákra képes. Én is így jöttem rá, hogy a munkahelyen ilyen munkavédelmikrémet kaptunk, és egy idő után jobb lett a helyzet. Azóta én külön is veszek kencét.
2007. okt. 22. 15:52
Barátnőm szenvedett ilyesmivel. Végső elkeseredésében lábápoló (pontosabban sarok ápoló) krémmel kente be éjszakára, és segített neki.
2007. okt. 22. 15:10
Köszönöm a sok hozzászólást!
2007. okt. 22. 12:56
Sudocrem vagy Nivea baby popsikenőcs, jó sűrű. Nekem két nap alatt rendbehozta a kezemet.
2007. okt. 22. 12:29

Hellóka!

Gyógynövény boltban kaptunk körömvirágos munkavédelmi kézkrémet(férjem is hasonló problémával küzd amint be köszönt a hideg)

nem hat mindjárt,de nem terjed tovább,és fokozatossan segít neki!

13. deva55
2007. okt. 22. 10:55

Ismerem ezt a kínt :(

Ne nevessetek ki, de nekem a Doktor SAROKBALZSAM vált be, amikor már nagy a kínom ezzel kenem be esténként, kicsit szaga van/kámforos/, de legalább nem gyulladok be. Drogériéban kapható, most már kicsit drága. De a szarvasfaggyúkrém is jó lehet, hiszen azt favágók használják.

A bőrgyógyászom annak idejént 2 db Ftorocort és 1 db Canesten összkeverésével próbálkozott, de ez egyénileg vagy beválik, vagy nem, nekem jó volt, ő viszont már eltávozott a praxisból és titkos receptként magával vitte, a másik pedig nem írja fel csak a saját recepturáját :)

Ezenkivül napközben minden mosogatás után szárazra törölni és kenni valami zsirossal. Ezek a drága Naturlandosok ilyen bőrre már nem elegek.

2007. okt. 22. 10:12
Én csak a aloé levezlet használom,és bevállt. Van nővényem az alsó levelét levágom, és a géllel bekenem .
2007. okt. 22. 09:42

Szia!

Én a babafürdető krémet ajánlanám. Nekem nagyon bejött.

10. Asra
2007. okt. 22. 09:14

az olívás kezelés tényleg jó.

és naponta legalább 3x a régi hagyományos nívea krémmel kenni. nekem még ez vált be legjobban kézre, lábra, könyökre.

2007. okt. 22. 09:11
Nekem ugyanilyen tünetekre a körömvirágkence segített. Bár számít, hogy mitől ilyen a kezed. Nekem nekem fém-, és hideg allergiám van...
2007. okt. 22. 08:29
Nem próbáltam, de állítólag nagyon jó: olívaolajjal jól be kell kenni éjszakára, ráhúzni cérna/pamut kesztyűt, arra meg gumikesztyűt (ez utóbbi csak azért kell, hogy ne olajozz össze mindent).
2007. okt. 22. 08:26
A férjem már 4 éve küszködik ezzel. A bőrgyógyászok eddig nem nagyon segítettek. A szarvasfaggyú krém (kb. 800 ft, a piros dobozos jobb) egy darabig bevált, nagyon szépen elmúlik tőle, de csak 2-3 hónapig hatásos.
2007. okt. 22. 08:21
Nencsakkülsőleg kell a kezelés,nekem is volt és van is ilyen problémám, jó minőségű, jól fwlszívódó antioxidáns készítmény és krém kombinációja mindig segít.
2007. okt. 22. 07:57
ÉN kaptam egy fejőzsír tartalmú krémet, még a szájra is jó... Nem is drága 250 ft egy tégely!
2007. okt. 22. 07:42

Szia!


Van egy ismerősöm,ugyanezekkel a tünetekkel.Egyszer mondtam neki,próbálja ki a Naturland Rozmaringos krémjét.Azt mondta,segített neki.Én patikában vettem.Remélem neked is tudtam segíteni.

3. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 2. - LoLiNa)
2007. okt. 22. 07:37

Szia!


Már sok krémet kipróbáltam, de évek óta semmi nem segít. Voltam bőrgyógyásznál, aki felírt egy kikeverős krémet, de mondhatom, hogy akármelyik bolti krém többet ért.


Nyáron még elvagyok, de ahogy beköszönt a hideg idő, a kezem bőre berepedezik, a repedések mentén van, hogy vérzik is.


Nem létezik, hogy nincs gyógyír az én problémámra?!

2007. okt. 22. 07:15
szörnyű ez az idő, hideg szél folyamatosan, az én kezemet totál szétszedte + allergia. próbáltam nives krémmel, nem jó, nivea testápolóval, nem jó.. bekentem az allergia krémemmel, mindjárt jobb, de csak fél fokkal :(
2007. okt. 22. 06:32
Extra száraz, berepedezett kézbőrre tudtok ajánlani valamit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook