Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extra molett nő sorstársaim (100kg fölött) fórum

Extra molett nő sorstársaim (100kg fölött) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. márc. 11. 12:00
Szoktatok víz napokat tartani? Én ma azon vagyok. Előzmény: fogorvos :) meg tegnap estefele apósom szülinapját ünnepeltük. Nem sokat, de eszegettem mindenből, ezért ma víznapot határoztam magamnak.
119. ab4b6bc17d (válaszként erre: 118. - Zikzik)
2010. márc. 11. 08:04
Ritmikus mozgáselemek, box-al elegyítve. Isteni! Ha morcos vagyok, csak odaképzelem az illetőt, aztán csihi-puhi, adok neki:) Nagyon intenzív mozgás, javítja az állóképességed és reményeim szerint fogyaszt is.
118. zikzik (válaszként erre: 116. - Ab4b6bc17d)
2010. márc. 10. 14:14
Mi az a tae-bo?
2010. márc. 10. 14:12
Ettetek már színes sajtsalátát (mindenféle zöldség saláta és füstölt sajt) rántott velővel? Isteni! - és laktató.
2010. márc. 10. 07:52

Sziasztok. Apósom szerint fogytam, én is így érzem, bár csak dekák mentek még le. Igyekszem minden este valamit tornázni legalább fél órát, de a közösségben végzett tae-bo edzéseket szeretem a legjobban, mert szuperjó az edzőnk és ráadásul a húzóerő is megvan:)

A kajában is visszavettem, jobban mondva próbálok minél több zöldséget bevinni a szervezetembe és azzal jóllakni. Bár a rucola nem ízlett, de ezernyi más zöldség van még ugye. A paradicsom a kedvencem.

Lemondtam a kenyérről, tésztáról. Ill. ritkán megszek reggelire 3 db. fitt leszel/Norbi updatos péksütit - mit ne mondjak, borzalmasan drága! 3 db.-ért fizettem 500 ft-ot! Na, mindegy, nem eszem minden nap.

Igyekszem reggelizni, ebédelni - a munkahelyemen szoktam, leves nélkül, mert azt otthon eszem kb. 17:00-18:30 között, utána már max. egy joghurtot kanalazok el.

Édességet addig nem eszem, amíg nagyon-nagyon meg nem kívánom - akkor is csak egy kis csokit, pl. egy Snikerst:)

Időnként - pl. holnap meg víznapot tartok, mert fogorvoshoz kell mennem, s úgysem ehetek utána két órát, hát gondoltam, beiktatom a víz-napot.


A csodabogyókban, porokban nem hiszek, soha nem is szedtem, szerintem inkább ártanak hosszú távon, mint hogy segítsenek a fogyásban.

115. kingi7
2010. márc. 9. 22:49
Bár te lépéselőnybe vagy, mert nekem már vagy 14 éve magas a TSH- csak nem kezelték, ahhoz nem volt elég magas és szép lassan rakódott... rettentető mérges vagyok, mert sok bajt okozott a túlsúly, holott teljesen egyszerű a nyitja, nos ha nekem beállítják és leviszik annyira,mint neked, nekem a normál evéstől is fogyni fogok... szerintem ez lehet a kulcs, ha a szervezeten beállítják az anyagcserét,akkor működik minden.
114. kingi7 (válaszként erre: 112. - Velociraptor)
2010. márc. 9. 22:45

Ha diétázom akkor tudom a súlyomat tartani.

Azért alig, mert nem tudok sokat enni. Nincs étvágyam

Szóval akkor te hogy is csináltad? Szedjük össze... mert én ennyi cukorra nem hiszem,hogy kapok gyógyszert, sőt,ha lehet nem kérnék, mert nagyon megvan a hátránya, az inzulintól is teljesen átalakultam :(

2010. márc. 9. 22:11
Bocs még egy! Az "alig evés2 a legrosszabb módszer-lassul az anyagcsere. Én többet eszem mióta diétázok!
112. velociraptor (válaszként erre: 111. - Kingi7)
2010. márc. 9. 22:08

Szia4


Én változatlanul úgy gondolom ,ahogy eddig,és ahogy az endokrinológus. És a már13 kg-os fogyásom-ami ha nem diétázok megáll ,de életemben először nem hízom vissza.

Hidd el én is évekig elmagyráztam magamnak és másoknak ,hogy miért nem tudok fogyni........és hordtam az 50-es cuccokat.......nem tudtam ,hogy lehet könnyedén(igaz odafigyelve)fogyni.

Mindegy ,én nem akarlak meggyőzni,minden jót Neked.

111. kingi7
2010. márc. 8. 23:02

Nem inzulinrezisztencia, hanem glukózintolerancia a bajom ... elvileg ha fogyok, akkor visszamegy, ezt 2 dietetikussal beszéltem meg...

azt mondták, probáljak fogyni, azután visszatérünk, mondtam a pajzsmirigyet...

Ha egy kicsit megdobod a hormont és ugyan annyit eszel, akkor fogysz, én alig eszem és nem mozdul...

majd szép lassan beállsz,

Hány olyan van aki "kevés" hormont szed és semmi változás?...

Nem a lelkesítésről van szó, hanem egy folyamatról... könnyebben mozogsz, a cukrod lejjebb megy, esetleg a vérnyomásod is...

Aki lassan fogyott olyat is láttam jojozni... ez utána életmód kérdése...

Én bárhogy diétázhattam, volt, hogy alig ettem heti 2 úszás, 3 kondi.. 2 hónap alatt 2 kiló...elég motiváló???

110. velociraptor (válaszként erre: 104. - Kingi7)
2010. márc. 8. 13:13

Hidd el azoknál más gond is van vagy lesz-ez olyan ,mintha egy autóval tartósan járnál hármasban 140-nel.

Azért van az endo-doki ,hogy ezeket jól tartsa egyensúlyban.Biztos ,hogy nem a túl hormonozás a megoldás(vagy legalább is nem a jó)

A 0,6 nyilván emelkedni fog ,mert a súlycsökkenéssel a tyroxyn igény is csökken a szervezetben. Egyébként a 0,6 nem alacsony 0.3-1 között a legideálisabb.

Én eddigi életem ,és mostani fogyásom alapján azt szűrtem le ,hogy itt a "lassan járj tovább érsz " elv érvényesül.

Már csak azért is mert a gyors fogyás hiába lelkesít ,viszont egyenes út a jojóhoz.

Szia!

109. velociraptor (válaszként erre: 102. - 2272c44fb6)
2010. márc. 8. 13:00

Szia !


Én csak Kecskeméten tudok ,nem tudom Neked mi van közel.

Szorítok Neked a műtéthez...

2010. márc. 7. 21:48

Sziasztok! :)

Sajnos ezekhez a temakhoz nem tudok hozzaszolni :$ de nagy orommel ujsagolnam, hogy mar 87,5 kilo vagyok :)))) Egy het alatt masfel kilo lement :) Olyan boldog vagyok :)

107. kingi7 (válaszként erre: 89. - Velociraptor)
2010. márc. 7. 21:10
a 0,6 is rendesen az alsó határt súrolja :) szóval itt is egy kis segítségről beszélünk :)
106. kingi7 (válaszként erre: 103. - 2272c44fb6)
2010. márc. 7. 21:07

[link]

ezt olvasgattam, de ne vedd magadra! Nem vagyok orvos, csak jobb ha az ember tud dolgokat...

de egyébként-szerintem- az elhízás is okozhat hormonváltozást pl: férfihormon de tényleg orvoshoz kell menni!

105. kingi7
2010. márc. 7. 21:04
Ja meg írtad a cukrot, 3 napja mérem és evés után, egy órával 6,5, 6, 6,8 szerintem nem rossz értékek, valami hatása biztos van a cukorra, most egy harmadik helyről is hallottam... na meglátjuk :)
104. kingi7 (válaszként erre: 101. - Velociraptor)
2010. márc. 7. 21:02

Pontosítok :)


Hba1c-t nézik meg ebben 3 havi cukorérték van és 4,1-6 közé kell esni-vagy valami ilyesmi a határérték-

Tudom, hogy veszélyes a tartós hormontöbblet... de mi a veszélyesebb? Sokan a túlsúly miatt szenvednek: magas vérnyomás, cukor...stb ha csak lefogynak mondjuk 10 kilót, mennyivel jobban lesznek? lehet diétázni, sőt kell! De ha -10-el indulsz, mennyivel könnyebb a mozgás, közérzet, motiváció?

Egyébként meg az elején a beállításnál előfordulhat ilyen... beszéltem olyannal, aki az elején 1 hónap alatt 10 kilót ledobott...

Akik évekig vannak túlműködéssel és csak fogynak vagy egyszál belüek, nos azoknál nem gond?

103. 2272c44fb6 (válaszként erre: 98. - Kingi7)
2010. márc. 7. 13:04

Igen, ezek mind megvannak sajnos.

Ezek minek a tünetei?

A rossz THS és inzulin értéknek?

Köszi.

102. 2272c44fb6 (válaszként erre: 97. - Velociraptor)
2010. márc. 7. 13:03

Igen, műtét után első dolgom lesz elmenni egy endokrinológushoz, akivel ezeket meg lehet beszélni.

Esetleg valaki tudna ajánlani "jó, és az emberrel tényleg foglalkozó" endokrinológust?

Pusz.

101. velociraptor (válaszként erre: 100. - Kingi7)
2010. márc. 6. 23:46

Szia Kingi!


Bocs,de veszélyes vizekre evezel-a több pajmirigy hormon nem csak fogyaszthat-VESZÉLYES.

A hemoglobinnak nincs köze a cukorhoz-azzal a vérszegénységet nézik.

A tartós fogyás:az alapbetegsé kezelése gyógyszerrel +diéta(amit a kissé emelkedett értékek önmagukban is indokolnak)


Üdv.

"velociraptor"

100. kingi7 (válaszként erre: 97. - Velociraptor)
2010. márc. 6. 18:24
Írtad a cukorgyógyszert...hát most csináltatok egy 3 hónapos -hemoglobin valamit- kiváncsi vagyok. Nos nem hiszem, hogy erre gyógyszert adnak, egyébként lehet gyógyszer mellékhatása is, hogy fogy az ember, szerintem ha egy kicsit"több" pajzsmirigyhormont szed az ember pár hónapig, simán fogy :)
99. kingi7 (válaszként erre: 98. - Kingi7)
2010. márc. 6. 18:21
Ja és azt kezelni kell valami m betüs gyógyszer
98. kingi7 (válaszként erre: 93. - 2272c44fb6)
2010. márc. 6. 18:21
Pedig a ciszta, túlsúly, hasban megnövekedés, rendszertelen mensi...mind tünetek, szőrősödés arcon esetleg? Menj el egy normális endrokinológushoz, szerintem
97. velociraptor (válaszként erre: 91. - 2272c44fb6)
2010. márc. 6. 16:59

Szia!


a tulsúly kihathat a mensesre.mindenképp azt tanácsolnám jó szívvel ,hogy tetesd rendbe az értékeidet(az inzulin háztartás is fontos ,anélkül se megy a fogyás)

Normál esetben lehet,hogy megfelelne ez a TSH ,de fogyáshoz sok,és valószínű a súlyhoz is.

Ha két dolgot rendbe teteted,akkor leszel képes hatékonyan fogyni jojó nélkül,és nevetve.

hidd el fél éve még nem gondoltam volna,hogy fogyni tudok....be is táraztam 50-es ruhákkal ,amik most használhatatlanok....még jó,hogy pár cuccot az 5 évvel ezelőttiekből sajnáltam kidobni....óriási érzés volt felvenni őket...

96. ab4b6bc17d (válaszként erre: 84. - Vizike)
2010. márc. 6. 14:07
De mennyi a magasságod?
95. ab4b6bc17d (válaszként erre: 80. - B0d85590ce)
2010. márc. 6. 14:06
Én nem ismerem, de bizti, hogy belenézek.
94. ab4b6bc17d (válaszként erre: 75. - Noémi 23)
2010. márc. 6. 14:04

Hali. Tudjátok, ezt nem úgy kell érteni, hogy nyakra-főre tömök magamba mindenféle édességet, mert pl. sütit csak szülinapokon eszem. Inkább a csokikra gondoltam, amikor azt írtam, hogy édesszájú vagyok, mert azokból egy-egy táblát is képes vagyok megenni.

Sajna tésztás is vagyok, a kenyérről már inkább lemondok, de így most a tésztáról is kénytelen vagyok. Mert ugye valamit-valamiért.

93. 2272c44fb6 (válaszként erre: 92. - Kingi7)
2010. márc. 5. 20:46

Nah ez egy jó kérdés.

Elméletileg az vagyok.

Meg volt is műtétem, a petefészkemről távolítottak el egy csecsemőfejnyi cystát, most meg állítólag sok kicsi van, de mivel tudtam már fogyni, aztmondták, hogy ez nem számít....

92. kingi7 (válaszként erre: 91. - 2272c44fb6)
2010. márc. 5. 20:33
PCOS- ügyben minden oké? Az negatív?
91. 2272c44fb6 (válaszként erre: 89. - Velociraptor)
2010. márc. 5. 18:40

Szia!


Hát nem mondta a háziorvosom, hogy nem jó...:/

Igen, már én is el akarok menni endokrinológushoz, szeretném megnézetni a hormonjaimat is.

Nem is tudtam, hogy ez magas.

Lehet ezért nem is megy a fogyás.

A baba téma nem érdekel legalábbis egyenlőre.

De lehet később fontos lesz.

Menzeszre is kihat ez?

Mert az sem jó.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook