Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Exférjem munkahelye nem utalja a gyerektartást, mit tehetnék? fórum

Exférjem munkahelye nem utalja a gyerektartást, mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


12. 97f33311ff (válaszként erre: 9. - 2100)
2012. márc. 19. 10:59
lehet félreérthető voltam, én a munkáltatóra értettem, nem a volt férjre, meg az anyósra, ők korrektek, ha szóltak. A férj ak ereset igazolást ne tüntesse el, ha van bérpapír, azon amúgy egyértelmű, hogy vont-e vagy nem.
2012. márc. 19. 10:48
Ha semmilyen megállapodásra nem hajlandóak, akkor marad a jogi út. Kamatostul.
2012. márc. 19. 10:17

A poén az, hogy hetente utalnak neki, és a volt férjem szerint tőle levonják, mert kevesebbet kap, mint a munkatársai. Tőle nem tudom behajtani..

Olvastam, hogy a munkahelynek kötelessége munkába álláskor kérni a tartozás igazolást, és a munkahely az általa le nem vont gyerektartás összege erejéig kezességet kell vállalniuk. Vagyis, mindenképpen a cégnek kellene kifizetni, ők meg úgy hajtják be rajta (ha mégsem vonták le), ahogy akarják/tudják. Ezt elmondtam a cégnek is, mire megint időt akarnak húzni.

9. 2100 (válaszként erre: 6. - 97f33311ff)
2012. márc. 19. 09:18
Mar miert lenne szemet, olvatuk par hozzaszolassal lentebb, hogy szolt a volt ferj, es anyos is az ugyben.
2012. márc. 19. 08:42
Ha beszélő viszonyban vagytok, tök egyszerű. Odaadja az exed kp-ban és lepapírozzátok. Ez is járható, nem kell azonnal a bíróságra szaladni.
2012. márc. 19. 08:35
utólag a keresete max. 50%a vonható le, tehát a következő haviból 50% vonható és így tovább addig a mig a terozást nem rendezi nálunk ugyanígy volt
6. 97f33311ff (válaszként erre: 4. - B-evice)
2012. márc. 19. 08:31
tök gáz, mindenképp a volt férjedtől kell behajtani, nem az ő pénzükből van ez levonva, ezt nem tudja a munkáltató? Pedig csak egy havi utalás a te számládra, a volt férjed fizetéséből..ekkora szemetet, neki nem fáj ez
2012. márc. 19. 08:29
Hívd fel az ügyvédet, vagy a bíróságnál érdeklődj. Kiküldenek még egy papírt, valami felszólítást. De megállapodhatsz a férjeddel, h ő utal minden hónapban (csak akkor gáz, ha összevesztek, vagy bekattan és nem utal), a munkahelyen mégis korrektebb lenne, ott elvileg kötelesek levonni minden hónapban.
4. B-evice (válaszként erre: 2. - 97f33311ff)
2012. márc. 19. 08:28
Ja, és azt akarják, hogy amit eddig nem fizettek ki, azt én hajtsam be a volt férjemtől...
3. B-evice (válaszként erre: 2. - 97f33311ff)
2012. márc. 19. 08:27
De szólt ő is, sőt, az édesanyja is. :(
2012. márc. 19. 08:23
Férjed nem szól érte? Kérd meg az ügyvédet, hogy szólítsák fel őket, hogy utaljanak. Az elmaradást mindenképp meg fogod kapni.
2012. márc. 19. 08:22
Volt férjem két hónapja dolgozik új munkahelyén, a bírósági ítéletet kb két héttel később vitte be, mint ahogy kezdett, ennek ellenére nem kaptam még egy forintot sem, hiába telefonálgattam már be többször is, csak ígéreteket kapok, pénzt azt nem! Szerintetek mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook