Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Excel tanulás fórum

Excel tanulás (beszélgetős fórum)


21. syria (válaszként erre: 1. - Oneday)
2021. márc. 2. 07:53

Próbáld megszerezni: [link] A részletes tartalomjegyzék alapján el tudod dönteni, szükséged van-e rá. Igaz, a 2003-as Office-ról szól, s nem a manapság „divatos” Office10, vagy magasabb verzióról.

(Én 2003-as Office-t használok; utálom a magasabb verziókat. Lehet, hogy azok kicsit többet tudnak, de amilyen feladatokhoz nekem kell, azokhoz se használom ki az összes lehetőséget.) Nem vettem részt semmilyen tanfolyamon, önerőből, konkrét feladatokon tanultam a Súgó segítségével; illetve 1-2 nagyon profi kollégától való kérdezéssel. A munka, a tanulás során gyártottam magamnak kisokost, amibe felírtam a ritkábban használatos trükköket; mert azokat bizony az ember hamar elfelejti.

2021. febr. 28. 21:33
Sok oktató videó van fenn a neten. De a motivációhoz szerintem az is kell, hogy lásd, te mire tudod hasznosítani majd.
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2021. febr. 28. 18:55
Ha csak pár héten át nem használom, már akkor is fura.
18. Amaunet (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2021. febr. 28. 18:39
Persze. + az életben még nagyon sok dologgal
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2021. febr. 28. 18:36
Ez a Word-del is így van.
2021. febr. 28. 18:26

Játszani kell vele, folyamatosan használni, hogy rutinosan oda nyúljunk a menüben is ahova valóban akarunk és ne keresgessünk (ne bénázzunk).

Amit nem használunk azt nagyon gyorsan el lehet ám felejteni. Persze, kis bénázással hamar vissza is jönnek a dolgok.:)

15. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2021. febr. 28. 18:24
persze hogy több, én sem az őskorban használtam.
14. Amaunet (válaszként erre: 13. - Globus)
2021. febr. 28. 18:22

Ha valamilyen tulajdonság szerint szeretnéd válogatni a soroka (rekordokat), akkor azt a tulajdonságot vésd fel egy oszlopba. Mondjuk az utolsóba.

Be kapcsolod a szűrőt (a menüben jobbra fent) és a tulajdonság alapján tudod majd szűrni.


Pl. Kiss Pista sorának a végén beírod, hogy kedd, majd Tóth Piroskáéba, hogy szerda.

Így le tudod majd szűrni és külön lapokra nyomtatni a keddi és más napokon behívandókat.

Vagy dátumokat is használhatsz. Az sokkal egyértelműbb.

13. globus (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2021. febr. 28. 17:54

Ez így van. Mostanság mi is excelben kapunk adatokat, már annyit előrehaladtam, hogy letöltöm és a függőleges rácsvonalakat szűkítve, oldalbeállítást fekvőre állítva, ki tudom nyomtatni :DD

Jó lenne belőle sorokat különválasztani, de azt inkább kézzel kiírom. Vagy kettőt nyomtatok, és egyikbe szövegkiemelővel megjelölöm.

Na jó, ez nem matek. Ha még függvények is lennének, tökön bökném magam :)

12. Amaunet (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2021. febr. 28. 17:47

Igen, van aki tényleg csak ennyire használja, hogy összead egy számsort.

De az excel jóval több már, mint egy négyzetrácsos füzet, vagy egy számológép.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2021. febr. 28. 09:47
Valóban, én a banki hitelszámításhoz a kamat számításokat tanultam meg a sugóval, ill. táblázatok készítését. Pl. vízszint beírni több öszlopba számokat, majd az utolsóhoz felvésni, hogyan adja össze, vagy melyiket mivel szorozza, stb. ezeket a program műveleteket betáplálni neki... mindet meg lehet tanulni a sugóból
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Oneday)
2021. febr. 27. 21:39
Nekem egy darabig küldözgettek ingyen anyagokat, de nekem nem kell az Excel, nem használom.
2021. febr. 27. 21:31

Köszi mindenkinek.

Fkerest régen sokat használtam munkában, megjegyzem úgy, hogy előtte nem ismertem, ott tanultam meg.

Munka miatt szeretnék profibban érteni az excelhez, és hogy mit lehet belőle kihozni még, így nincs konkrétum, hogy mire keresek megoldást. Találtam egy Excel PDF - et neten, lehet, abban is sok minden le van írva haladó szintig.

8. Oneday (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2021. febr. 27. 21:27
Köszi, pont ez volt az egyik, amit kinéztem. Jónak tűnik.
7. Amaunet (válaszként erre: 4. - Oneday)
2021. febr. 27. 19:50

Szerintem feladatokat keress elsősorban és aztán annak alapján a súgó tényleg sok megoldást kínál.

Valamilyen cél, feladat nélkül nehéz a megoldást keresni.


Nem tudom milyen területen szeretnéd használni, de az excel már képes kisebb adatbázisok kezelésére is.

Állíts össze magadnak különböző táblákat oktatás, kereskedelem, ügyfélnyilvántartás, idősávok témákban!


Ha már használtad, akkor nézd át a függvényeket, a súgó ezekre hozott példáit!

Miután ezekkel kapcsolatosan frissítetted az ismereteid jöhet a makro és a VB.

2021. febr. 27. 19:07

[link]


Ez egy jó kis csapat, és nem is nagyon drága.

5. Charlize (válaszként erre: 4. - Oneday)
2021. febr. 27. 19:02

Van egy szerintem “alap” függvény, az FKERES.

Ha ezt tudod használni és tudod a buktatóit, akkor onnan bármelyik másikat meg lehet tanulni a leírás alapján. Volt már, hogy beírtam a függvény keresőbe, hogy mit akarok és onnan tanultam meg az új függvényt.


A másik a kimutatás készítő funkció, ami nekem nagyon hasznos.


A gyakorlatban, konkrét probléma megoldásával tanultam eddig a legtöbb új dolgot. Kollégák is szoktak tőlem kérdezni, pedig lenne még mit tanulnom...

4. Oneday (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2021. febr. 27. 18:45
Köszi, néztem már azokat is, ha nem tudtam, egy-egy függvény hogy is van, de valami összeszedettebbre gondoltam, ahol egy könyvben vagy videóban sorra van véve, mit lehet kiaknázni még az excelben és az alapján gyakorolni, végig venni mindent, ami hasznos lehet. Volt régen a cégnél egy napos tanfolyam, de annyi idő alatt nem lett minden fontosabb dolog átvéve.
3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Oneday)
2021. febr. 27. 18:42
A helppel vegig tudod olvasgatni a funkciokat, es szerintem jo gyakorlas, ha regi info erettsegi felalatokat oldasz meg.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Oneday)
2021. febr. 27. 18:40

Anno a programhoz felrakott Sugó-ból tanultam meg a kezelését. Jobb felső szélen egy ? = kérdőjel, arra katt, beírod a kérdésed, és arra a helyre ugrik, ahol arra vonatkozóan választ olvashatsz.

Ill. a különböző függvények jeleire katt, szintén a sugót kérve, írja, hogyan lehet használni, hova mit írni, példákat mutat a használatára. Szerintem ha már valamikor használtad az excelt, menni fog az. Persze lehet, hogy valaki írni fog megfelelő könyvet is.

De én így csináltam: a fejrészben akármelyik ikonra katt, előjött annak a neve, és a sugóban rákérdeztem, ... egy-két próbát megér neked is. Gondolom.

2021. febr. 27. 18:24

Sziasztok!

Szeretném Excelből felfrissíteni a tudásom, illetve megtanulni olyan dolgokat, amiket még nem ismerek, nem használtam, vagy esetleg régen használtam, csak kijöttem a gyakorlatból. (bonyolultabb függvények,pivot tábla stb)

Online tanfolyamot (videók), illetve egy könyvet néztem neten, ami jónak tűnik. Nem vagyok kezdő, de szeretnék profibban érteni az excelhez.

Valakinek tapasztalat? Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook