Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Excel feladat - Segítség!!! fórum

Excel feladat - Segítség!!! (beszélgetős fórum)

2011. jan. 31. 15:05
Forint összeget hogyan lehet betűvel kiíratni?
14. koperta (válaszként erre: 13. - Terkata)
2011. jan. 18. 09:10
A többszörös szűrőt is megtaláltam. Ha kijelölöm az összes olyan oszlopot, amire szűrőt akarok alkalmazni, és így adom ki a szűrő parancsot, akkor minden oszlopomra alkalmazza a szűrőt. (Ez is jó lesz nekem!)
13. terkata (válaszként erre: 10. - Koperta)
2011. jan. 17. 22:17
Egyszerre csak egyet tudsz.
12. koperta (válaszként erre: 9. - Krisztacskaaa)
2011. jan. 17. 21:57
Jóóóó!!! Köszönöm! Igaz be kell még néhány egyéni rendezést állítani, de működni fog! Köszönöm!!! (951 sorból így most 85 maradt. Ugye el kellett volna vacakolnom vele egy darabig egyesével :))) )
11. koperta (válaszként erre: 9. - Krisztacskaaa)
2011. jan. 17. 21:32
Ez jónak tűnik, megpróbálom!
10. koperta (válaszként erre: 8. - Terkata)
2011. jan. 17. 21:31
Tudok több szűrőt egyszerre használni? (Még nem sikerült, csak egyet, ha még egyet állítottam be, akkor az előző eltűnt.)
2011. jan. 17. 21:10

Sikerült?

Ha nem még egy tipp: szúrj be egy oszlopot és számozd meg a sorokat, utána rendezd azt az oszlopot növekvő sorrendbe ahol vannak az adatok, töröld a sorokat ahol nincs adat , utána a beszúrt megszámozott oszlopot rendezd növekvő sorrendbe. Ez visszaállítja az eredeti sorrendet, majd töröld az oszlopot.

2011. jan. 17. 21:03
Használd a szűrőt, hogy csak az üres cellákat mutassa, akkor egyszerre ki tudod törölni az összeset.
2011. jan. 17. 20:52
Sajnos a számokat nem bánthatom, azoknak ugyanabban a sorrendben kell maradniuk. (Tudom, kissé bonyolultan írtam le a feladatot.)
6. krisztacskaaa (válaszként erre: 5. - Koperta)
2011. jan. 17. 20:50
Rendezd a számokat növekvő vagy csökkenő sorrendbe.
2011. jan. 17. 20:46
Nos. A táblázat különböző oszlopokat tartalmaz, amelyekben pl. nevek, különböző számadatok vannak. Mivel a név oszlopot törlöm, a benne szereplő adatok sorai üresen maradnak, de a mellettük lévő oszlopban (nem mindenhol) szerepel adat (szám). Hogy a táblázat szép legyen, ezért ezeket a sorokat törölni kellene, de a táblázat elég nagy, egyesével túl sokáig tartana. Ezért gondoltam, hogy valamilyen módon megoldást kellene erre a problémára találni.
4. Chrissy28 (válaszként erre: 2. - Koperta)
2011. jan. 17. 20:39
Gondolom a második részben a filterezésre gondolsz.
2011. jan. 17. 20:37

Szia! Valamennyire értek az excel-hez, de nem világos mit szeretnél.

Oszlop törlés: rákattintasz az oszlopot jelző betűre és kitörölöd.

A második dolognál nem értem hogy milyen adatot kellene tartalmazzon az adat?

2011. jan. 17. 20:23
Van egy "bazi nagy" táblázat, amiben a Név oszlop tartalmát törölni kell. Aztán a Szám oszlopban lévő adatokat vizsgálni kellene, hogy tartalmaz-e adatot vagy sem, ha nem tartalmaz, akkor azokat a sorokat törölni kellene. Segítsetek, hogyan lehet megoldani?
2011. jan. 17. 20:23
Excel feladat, SEGÍTSÉÉÉÉÉG!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook