Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
24393. kelandi
2018. nov. 20. 17:45
Van olyan hogy SYNLAB Hungary Kft. nevű magán vèrvèteli hely. Ahol csak időpontot kell kérni és megmondani mit szeretnék. Rengeteg vizsgálat van a honlapján árakkal.
24392. Cszsuka (válaszként erre: 24390. - Kelandi)
2018. nov. 20. 16:46
Arról mesélj légy szíves, hogy kérted, vagy az orvos találta ki? Nálunk nem igazán szívelik az orvosok, ha én kérek egy vizsgálatot.
24391. Nyamitörp
2018. nov. 19. 13:50
Valaki már írta itt azt hiszem a Q10-et is. Én most olvastam róla, állítólag segít candida esetén. Bár én élménybeszámolókat nem olvastam róla még, csak az általános leírást, hogy mire ajánlják.
24390. kelandi
2018. nov. 19. 08:57
Mindenféleképp. Én péntek reggel(23-an) megyek dhea vèrvetelre!.!!
24389. Lagertha
2018. nov. 19. 06:51
Aztán írjátok ám meg,hogy mi a helyzet! :-)
24388. Cszsuka (válaszként erre: 24385. - Lagertha)
2018. nov. 16. 15:00
Van benne ráció! Ez nagyon jó ötlet!
24387. Lagertha
2018. nov. 16. 11:38
Remélem segíthettem....számomra is döbbenet volt,hogy ettől volt minden hónapban gutaütésem :-D De utánagondolva igen,ugye egy kismértékű hormonzavar is felboríthatja a flórát és akkor a candida bizony átveszi a hatalmat!
24386. kelandi
2018. nov. 14. 21:59
Nagyon köszönöm,hogy írtál. Mindenfelekèppen megnèzetem.Egy újabb remènysugar
24385. Lagertha
2018. nov. 12. 09:45
Sziasztok! Leírom a tapasztalatom,mert látom,hogy ugyanabban a cipőben jár itt néhány ember,mint én.Nekem is a ciklus második felében jött ki állandóan a candidám.Csináltam egy féléves mindenmentes diétát ami nagyon jó volt,fogytam is tőle,kirobbanóan éreztem magam viszont ugyanúgy mindig kijött a candidám a mensi ciklus második felében.Már azt hittem tököm bököm magam,mire egy véletlen hormonvizsgálat során kiderült,hogy a DHEA szintem a béka segge alatt van!! Na,gondoltam rendelek itt a neten dhea-t,kicsit visszahozom a szintre.Mihelyst elkezdtem szedni már abban a hónapban nem jött ki és azóta sem!! Ha tehetitek nézessetek egy hormon panellt,mert több,mint valószínű ott keresendő a megoldás ha mindig úgyanabban az időszakban jelentkezik a probléma.Olvassatok utána a dhea-nak is,nagy szerepet játszik az immunrendszer szinten tartásában is.
24384. kelandi
2018. nov. 11. 18:37
Szia. Igen biztos. Nagyon sok orvosnál jártam. Kimutatták hogy kètféle gomba van a bélrendszerben és onnan fertőz.
24383. Cszsuka (válaszként erre: 24382. - Kelandi)
2018. nov. 11. 10:50

Szia!

Természetesen nem kötekedni akarok, de a kérdésem, hogy biztos, hogy a gomba jön vissza?

A ciklus felénél ugyanis sokkal erősebb és több a hüvelyváladék, mint a többi napon és van, akinek szokatlanul sok. Ez azonban nem kóros, csak kellemetlen.

Van a neten lehetőség, hogy képekben megnézhesd a méhszáj körüli váladékot képekben a ciklus minden napjára. Érdemes rákeresni.

24382. kelandi
2018. nov. 7. 10:59

Sziasztok.

Most először írok fórumba.Többszöri elkeseredésemet a candida okozza már több mint egy ève.Ez èv júniusában voltam először dr. László Máriánál. Ö kimutatta szèkletből a gombát. 4 hónapja szedem az általa felírt kapszulákak,iszom a teakat és soha nem bűnöztem. Es semmi változás. Ugyan úgy visszatér menszesz utáni 14.napon.Senkivel nem tudom ezt megbeszélni. Csak itt tudnám veletek. Ugyan mit lehetne még elkövetni hogy javuljon. Megköszönöm annak aki segít hozzászólásáva!!!

24381. Cszsuka (válaszként erre: 24380. - Oktbaba)
2018. nov. 5. 15:01

Szia!

A babád hogy született? Ha természetes úton, akkor őt kell inkább védeni a szájpenésztől, ugyanis az egyenlő a candidával. Főzz kamillateát és reggel-este gézzel becsavart ujjadat mártsd bele, mosd át a baba száját. Szeretni fogja, próbálja leszopizni, az nem baj.

Már előtte is volt candidád a hüvelyben, vagy kimondottan szülés után "jött"?

24380. oktbaba
2018. okt. 31. 14:53
Sziasztok! En egy hete szültem és sajnos engem is kinoz a candida. nekem a doki azt mondta ne irrigáljak. mondjuk el sem tudom képzelni ilyen gátsebbel. adott két alkalmas klion tablettát meg candies plust és azt mondta erre biztos elmúlik. A kérdésem az lenne akinek volt hasonló mennyi idő volt?
24379. Cszsuka (válaszként erre: 24378. - C3f27c037c)
2018. okt. 23. 08:10
Szia! Ha még aktuális, akkor én tudok!
24378. c3f27c037c
2018. szept. 21. 22:36

Sziasztok! Ha tud valaki egy magánrendelőt (labort.) ahol vérből vizsgálják a candidát megírná? (Déli pu. környéke, Batthyhányi tér környéke, III. ker.)


Köszönöm szépen!

24377. zsanna54 (válaszként erre: 24370. - Május78)
2018. aug. 8. 12:18
Biztos, hogy szükséges az irrigálás? Én nem csináltam. Szülés után volt problémám, akkor komolyan,3-4 hétig.Úgy olvastam ,különösebben nem ajánlják.Nem tudom a mai trendeket.Üdv.
24376. zsanna54 (válaszként erre: 24373. - Fiskerkarma)
2018. aug. 8. 12:10
Nem, hogy alig kezelik, meg se hallják.Nekem is volt,de csak maszekban jutottam el oda,hogy gyógyítsanak.Elég szomorú, hogy itt tar a magyar egészségügy.Valóban, nem szabad fel adni. Kiderülne, hogy az antibiotikumok, illetve több gyógyszer is közre játszik a szaporodásához.üdv.Mindenkinek!
24375. maraja30
2018. júl. 31. 16:35

Szèp napot!

Cszsuka kèrhetnèk egy mail vagy telefonos elérhetősèget?Marcsi

2018. ápr. 3. 10:45
Ne engedjétek magatokat lerázni 1 szem tablettával mert attól max. 1 hétig lesztek jól, de a cél a végleges gyógyulás. Hivatkozzatok arra, hogy ennek a hivatalos kezelési metódusa egy több hónapon át tartó gombaölő kezelés, főleg annak aki régóta beteg. Kitartást, és sikeres gyógyulást nektek!
2018. ápr. 3. 10:33
Sziasztok! Látom sokan szenvedtek itt különböző kúpokkal, kenőcsökkel stb., aztán mindig visszatér rövid időn belül. Ez olyan, mintha az erdőtüzet oltanátok egy pohár vízzel :( Nekem 3 éve egy hosszan tartó antibiotikum kúra után jött ki, azonnal mentem nőgyógyászhoz persze csak sima tenyésztést csinált, nem tipizálást. Tehát a lapon csak candida szerepelt, de hogy melyik fajtája az rejtély. Kaptam kúpot, kenőcsöt, 1 hónap után kiújult és közel 1évig szenvedtem. Amikor már egy kisebb vagyont költöttem mindenféle flóra visszaállítókra, meg homeopátiás szarságokra akkor jobban belevetettem magam a témába ( külföldi kutatások, szakvélemények, statisztikák, kezelési protokollok stb.) A diétától nem fog megszűnni a hüvelygomba, ugyanis semennyire sem befolyásolja a bél ökoszisztémája a hüvelyét. Erre vannak egyértelmű kísérletek, kutatások. Viszont ha már bélrendszeri problémáid vannak, nőgyógyászati bajok, gombás a lábujjad között, korpás a hajad stb. az azt jelenti, hogy már az egész testeden jelen van a candida és ezt csak is hosszan tartó szájon át szedhető specifikus gombaölő gyógyszer tudja kipusztítani. Tehát dl kell menni a nőgyógyászhoz és kirenyésztetni, PCR techikával megállapítani, hogy a candidának melyik fajtája van jelen, candida albicans, glabrata, krusei.. és az arra érzékeny gombaölô gyógyszert feliratni. Minél régebb óta vagy beteg, annál hosszabb ideig kell szedned. Ez nekem 7 hónap volt!!! De teljesen elmúlt mindenhonnan, és azóta sem tért vissza. Nem értem, hogy itthon miért kezelik ilyen felületesen az orvosok a nőket, de külföldön ez a kezelési protokoll. Sajnos nem szabad félvállról venni, várni a csodára mert ha már az egész testet érinti, halálos is lehet.
24372. Cszsuka (válaszként erre: 24364. - Babóca01)
2018. ápr. 2. 19:15

Szia!

Az a helyzet, hogy menses előtti napokban az immunrendszer egy kicsit "visszaesik". Ilyenkor előjöhet bármilyen tünet bárkinél. Nekem is a gombával volt gondom, de nem a hüvelyben, hanem a lábamon. Onnan tudtam, hogy egy-két napon belül menstruálni fogok, hogy felrepedtek az ujjközeim. Nagyon fájdalmas, elhiheted. Amikor szedtem Q10-et, C vitamint, Korall kalciumot és hozzá megfelelően étkeztem, soha nem jött elő. Mihelyt azonban egy kicsit "elengedtem" magam, rögtön visszajött. Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet, hogy neked is inkább az immunrendszered támogatásában kellene gondolkodnod. Van pl. most egy újdonság, keress rá a neten: Mikrobiom.

24371. Május78
2018. márc. 30. 11:36
A lényeget még elfelejtettem,ha állandóan negatív a lelet,akkor el kéne gondolkozni más kivizsgálásokon,mert lehet máshol indul a probléma forrása...Én magamtól,jelentkeztem be teljes vérképre,mert az állandó gombásodás oka cukorbetegség is lehet...de ezt is magam intézem,mert egy orvos sem mondta még hogy lehet el kéne küldeni vizsgálatokra.Április elején megyek is.
24370. Május78
2018. márc. 30. 10:56

Én már ettől a sok krémezéstől,kúptól megszédültem amiket írsz.Azért nem gyógyulunk ebből,mert "ránk van hagyva"...a diétával meg egy orvos,természetgyógyásznak sem ugyanaz a véleménye.Egynek se. Magad kell gyógyitsd! Tegnap voltam egy új nőgyógyásznál,elmondtam neki illetve látta is a folyamatot amit az előző doki irt fel gyógyszereket,kúpokat...csak fogta a fejét...és kérdezte az aszisztenstől miért irt fel neki az előző doki,antibiotikumokat,meg ennyi kúpot,kenőcsöt...Ő már semmit sem tehet...Felírt egy új kenőcsöt nekem/phenylbutazon/,és ennyi. Ez a lényege,ők már nem tudnak mit csinálni,szétkezeltek a sok kúppal,tönkretették a hüvelyflórát,és ennyi...gyógyitsd meg magad ,csináld vissza ahogy tudod.Ők abban segítettek,hogy a fájdalmad megszüntették,kúppal,gyógyszerrel,kenőccsel....Egyébként a pimafucort is szteroid alapú..egyáltalán nem ajánlott sokáig használni és semmilyen kenőcsöt....Nekem az a vélemyényem,túlságosan odafigyelsz már...az sem jó ha ennyire "tiszta" vagy.Heti 1x-ri kamillás irrigálás én ezt csinálom,havonta 1x vagy 2havonta hüvelyvisszaállitó probiotikumok.

Sok sikert....

24369. Babóca01 (válaszként erre: 24366. - Május78)
2018. márc. 29. 10:38
Akkor nem csak nálam van ez, hogy negatív eredmények ellenére folyamatosan küzdök. Most én is elkezdtem a diétát, még bél és máj tisztítást is csináltam, most tartok a második szakasznál, bár az a baj hogy ahány oldal annyi féle ajánlás, mindenhol mást írnak hogy mit lehet és nem lehet enni..:-( Mindenesetre én gyümölcsöt még nem merek enni, semmi cukor, semmi kenyér (csak abonett)semmi gombás, érlelt dolog és a sajtokat is szelektálom. Most elkedtem csinálni egy probiotikumos kúrát, mindennap felteszek egy kúpot (gynoflor) következő menziig, aztán a következő ciklusban heti 2x, majd heti 1re csökkentem fél éven keresztül. Szedek még szájon át probiotikumot 3x1-et naponta és 3x15 csepp grepi cseppet. A mosáshoz is mindig adok grepi cseppet, a bugyikat külön mosom mosószódával 60 fokon, csak borotválkozáshoz használok Canesten intim szappant (heti 1x). Nem tudom mit tehetnék még? Egyébként én azt vettem észre hogy borotválkozások után rosszabb, ilyenkor be szoktam kenni canesten krémmel és attól aztán jobb. Tudom, hogy ezzel is felkéne hagyni, de azt el nem tudom képzelni, hogy ott lent dzsumbuj legyen, meg gondolom a párom se nagyon díjazná.:-D
24368. Május78 (válaszként erre: 24365. - Negi)
2018. márc. 28. 22:11
Azt már tavaly beszüntették....Magyarországon legalábbis.
24367. Május78
2018. márc. 26. 20:20

Sziasztok!

Ti milyen 1. meg 2. szakaszt csináltok...én több orvosnál voltam,de egyik sem mondott semmi olyat hogy ezt hagyd ki az első szakaszban,meg ezt lehet a második szakaszban. Dr.László Mártánál voltam legutoljára...Ő is a kezembe adta a leirást mit ehetek mit nem..de semmilyen 1-2 fázisról nem esett szó.Jah..és én rákérdeztem nála mert sokan csak tapogatóztak itt hogy laktózmenetes terméket fogyaszthatok e ..azt mondta igen!Én már nem megyek senkihez...4 különböző orvosnál jártam a 7hónap alatt,én most elkezdem ezt a diétát aztán meglátom mi van...

24366. Május78 (válaszként erre: 24364. - Babóca01)
2018. márc. 26. 19:52
Szia.Nekem is ugyanezek vannak,menzesz előtt szinte mindig kijön,csak nekem még annyi hogy 10 napig tart a menzesz,ezt is mindig elmondom,hüvelyvizsgálatot csinálnak de nem találtak semmit..én 7 hónapja szenvedek ettől...4 kenetből 3x negativ a candidára egyszer volt pozitiv...de ha negativ ha pozitiv..semmi választ nem kapok,a kúpokat viszont előszeretettel írják fel.Nekem emiatt nincs is párkapcsolatom,hogy kezdjek igy el ismerkedni :(
24365. Negi
2018. márc. 23. 19:43
Esetleg próbáld meg a gynatren injekciót.
24364. Babóca01
2018. márc. 23. 15:11
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, nem vagyok biztos benne hogy jó helyen, de már elkeseredésemben ide is írok, hátha tud valaki vlmi okosat mondani vagy ötletet adni mi lehet a bajom. Évek óta küzdök ezzel a problémával, konkrétan minden hónap második felében, menzesz előtt előjön egy diszkonfort, viszkető, égő érzés a hüvely környékén ami menstruációval elmúlik. Sokszor jártam már nőgyógyásznál, általában vaktában írták fel a kúpokat, kenőcsöket. Most a legutóbb csinált attam tenyésztést ami negatív lett (gombára és bacira is). Azért a doki kezel engem és a páromat is, szájon át szedhető gombaellenes szert és Supplint is kaptunk, ill. én még Macmiror krémet, utána pedig Gynoflorral kell visszaállítanom a hüvelyflórát. Csakhogy ezt már annyiszor eljátszottuk és sosem lett végleges eredménye. Egyébként szinte mindent betartok, diétázok (alacsony CH, no cukor), pamut fehérnemű külön mosom mosószódával, nem használok tampont, ha mégis muszáj akkor ellen tampont, nem használok tangát, szedem a grepi cseppet, tejsavas kúp kúrákat is csinálok rendszeresen. Arra gondoltam (főleg a legutóbbi lehet után) hogy lehet mégsem gomba (és nem is baci!), de akkor mi?? Volt valakinek hasonló panasza? Esetleg negatív lelet mellett lehetnek candidás tünetek? Viszket, csíp, kipirosodik, kellemetlen az együttlét, folyásom nem nagyon van, vagy csak kevés. Nőgyógyászok értetlenül állnak a probléma előtt. :-(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook