Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérhetem, hogy mégse kelljen a kisfiamnak osztályt ismételni? fórum

Kérhetem, hogy mégse kelljen a kisfiamnak osztályt ismételni? (tudásbázis kérdés)


26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. jún. 23. 22:26

Kérni lehet,csak a a kérelmek javát elutasítják.

Ráadásul most a vírus sem könnyíti meg a helyzatat,mert iskolaérettségi vizsgálatot sem végeznek minden esetben,amikor szükség van rá.

2021. jún. 22. 20:54
Az én fiam 6 és fél évesen került iskolába, mert az óvónők érettnek mondták és erőltették a sulit, pedig én szerettem volna még egy év ovit. Most volt 7.osztályos, de megyőződésem, hogy emiatt (is) mennek neki bizonyos témakörök nehezen (pl.matek - törtek). Szerintem ne siettesd, dolgozhat még eleget. Nem árt a biztos alap.
2021. jún. 22. 20:10

Ez nem bukás.


Szerintem engedd ezt el és ismételje meg az osztályt. Nyugodtabb, sikeresebb éve lehet, több lesz az önbizalma.

23. Piroska52 (válaszként erre: 22. - Df1e1c376c)
2021. jún. 22. 11:27
A miénk, igazi terrorista, nyugdijból jött vissza, akkora mint egy hegyomlás, de most remélem, emberségesebb tanitónénit kapunk. Főleg elsőben kellene, meg vannak még ijedve, nem tudják mi vár rájuk, és a jó szó helyett csak azt kapja, ha lemaradtál, bent maradsz, nincs szünet, de ez van.
22. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2021. jún. 22. 11:07
Hihetetlen milyen állatokat engednek "tanítani" :/
21. Piroska52 (válaszként erre: 19. - Idhikai)
2021. jún. 22. 10:56
Nem néznek itt már senkit, semmit. Kitalál valami hülye valamit,aztán annyi, a többi hülye meg rábólint. A gyerek meg szenved, a szülő ideges, tovább is van, mondjam még?
20. Piroska52 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. jún. 22. 10:53
Lehet kérni,de azt mondták mehet iskolaérett, okos,szó se róla, csak hamarabb fárad mint a többi, Éppen csak átlépte a 6-évet. Kellett volna még egy év az oviban.,de nem,kellően okos, mehet.
19. Idhikai (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2021. jún. 22. 10:26

Ismerősöm kisfia, 14 kg, még szinte babácska, de 6 éves, közölték, mehet iskolába.

Régen volt még súlylimit is, azt hiszem, 18 kg alatt nem is lehetett menni iskolába.

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2021. jún. 22. 10:09

Igen!?

Nem lehet kérni?


Bár, ha arra gondolok, hogy 40 éve kisegítőbe küldték az ilyen gyerekeket, akkor még mindig jobb az évismétlés.



Szomorú!

17. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. jún. 22. 08:47
Tudod, ez igy is volt eddig, tavaly viszont minden gyereket ,,,elzavartak,,, iskolába, akár érett volt akár nem, a fiamék kérték, hogy Veruska még maradjon az oviban egy évet, elmentek a végsőkig, a legfelső szintig, minden honnan az jött vissza, hogy elutasitva, mehet suliba. Ez lett a vége, hogy kérték, hogy újra járja az elsőt, pedig mindent tud, mindent megtanult, csak hamarabb fárad, lemarad, nem elég gyors. A vége az lett, nem mehetett ki szünetre, mert bekellett pótolni, amiben lemaradt. Nem tudott kimenni pisilni, órákig szorongatta, csak gratulálni tudok annak a sok okosnak, akik igy állnak a gyerekekhez.
2021. jún. 22. 08:36

A gyerekek nem egyformák. Egy pillanatig se zavarjon, hogy pont a te gyereked az aki "ismétli" az elsőt.


Én a helyedben a kötelezőség ellenére kértem volna az első megkezdésének az elhalasztását, ahogy tettem is. A fiamat egyáltalán nem érdekelte a suli akkor, amikor kezdeni kellett volna, így bár mindenhol iskolaérettnek nyilvánították, én ennek ellenére kértem, hogy maradhasson oviba.

És bár nyáron már úgy tűnt, hogy már érdekli a suli, de nem változtattam azon, hogy az oviba maradjon. Amikor 1 évvel később elkezdte a sulit, sokkal összeszedetteb volt már, könnyebben vette az akadályokat.

15. Bichi
2021. jún. 22. 08:34

Nem fogják engedni a másodikban, lévén nincs papírja az elsőről.

De mondjuk nem is értem, főleg hogy te döntöttél úgy, hogy ismételjen. Nem lehet, hogy csak az egódat bántja, hogy nem megy tovább?

Szerintem jót fog tenni neki, sokat érik és sokkal könnyebben veszi majd a következő éveket, csak előnye lesz belőle...

2021. jún. 22. 07:44
Bizony sokat számit, nem kell erőltetni, hagy érjen meg a feladatra.
13. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Borian)
2021. jún. 22. 07:41

Így igaz.

A fiam augusztusi, ő még 7 évesen kezdhette az iskolát. Csak az előnyeit élveztük.

Ebben a korban még nagyon sokat számít egy év, és a fiúk nagy része később érik.

12. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 22. 07:36

Ui: nem tudom persze, a ti sulitokban mi a követelmény, de a szótagolva olvasás nálunk nem lett volna elég másodikra. Első osztály második félévtől már szövegértés dolgozatot írtak, tollbamondás volt, helyesírás stb.

Legkésőbb másodikban ez minden suliban kezdődik. A matek dolgozatot is csak odaadják, el kell olvasni, értelmezni, mi a feladat, egyszerűbbb szöveges feladatok vannak már. Erre is képes lesz szeptembertől?


Ha kicsit is bizonytalan vagy, ne engedd, semmilyen hátrány nem éri, ha később végez.

11. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 22. 07:32
Eszedbe ne jusson, örülj, hogy megismételheti az évet. Mindkét gyerekem júliusi, a fiam az akkori szabály szerint 7 évesen kezdte a sulit, Hoffmann Rózsának hála a lányom 6 évesen. Még mindig görgeti maga előtt ennek hátrányait, pedig most nyolcadikos lesz. :-(
10. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2021. jún. 22. 07:18
Ez pontosan így van.
2021. jún. 22. 07:17
Hagyd hogy újra kezdje, nem veszít semmit sem. Ugyan ebben a cipőben járunk. Hiába okos meg ügyes, kellett volna még egy év az oviban, de nem, az okosok szerint mehetett, A fiamék úgy döntöttek,hogy járja újra az elsőt, nem is kapott bizonyítványt.
8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 22. 05:25
Nyáron inkább pihenjen. Én hagynám, hogy újra járja az elsőt. Fontos az alap, meg a sikerélmény.
2021. jún. 22. 04:51
szerintem pedig hagynod kellene hogy megismételje az évet.Ha gyakorolsz vele folyamatosan nyáron, akkor elfárad és következő évben nem lesz kedve tanulni. Másodikban mások a követelmények, elkezdik a helyesírást tanulni nyelvtanból, meg a szorzótáblát matekból és ha erre a gyerek nem áll készen, csak a kudarcot gyűjti be és utálni fogja később a tanulást.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 21. 23:49

Sok sikert!


A gyerekek 1-2 hónap alatt rengeteget tudnak fejlődni;)

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. jún. 21. 23:40

Igen,volt,de ő ugye nem kapott.

Most úgy látom,hogy megy neki,s ez augusztus végéig még sok idő van

Nev.tanban majd rákérdezek,gpondolom nem mi vagyunk csak ilyen helyzetbe

Én sem gondoltam,hogy egyik pillanatról a másikra ennyit fog fejlődni

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 21. 23:21

Ja! Akkor viszont próbáld meg, ha úgy látod, hogy nem fog gyengén teljesíteni másodikba.


Hátha, bár már volt bizonyítvány osztás, vagy az nem számít?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. jún. 21. 23:16

Természetesen eddig is gyakoroltunk,csak nem érzett rá.Ez idegrendszeri érettségtől függ

Bizonyítványt nem fog kapni róla,csak egy lapot,ami igazolja,hogy járt iskolába,s iskolaelőkészítő évnek fogják venni.

Én még hagytam volna egy évet oviban,de most már kötelező 6 évtől,s nekünk mennünk kellett,mert az óvodában készített differ felmérője jól sikerült

Elsőben nincs bukás,max a tanító javasolhatja az ismétlést,de a szülő ha nem egyezik bele,mehet 2.osztályba

Nálunk 6-7 gyerkőcről tudok,akinek valami oknál fogva maradni kellene,de csak én kértem

Most viszont,hogy megy az,ami mitt kértem,nem tudom mennyire jó,visszatartani

A nevelési tanácsadóba jövőhéten megyünk,felmérik,hogy mit tud,illetve előírják majd a fejlesztést

Ami papír oda el lett küldve,azon még csak a töredékét tudta,mint amit most

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 21. 23:04

Szerintem nem lehet, hiszen attól, hogy nem bukás miatti évismétlés lesz bevésve a bizibe, azaz nem is kap bizit, attól sajnos ez még bukás.


Lehet, hogy nem kellett volna most kezdenie a sulit, mert még éretlen volt?


Igen, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

Ezt év közben kellett volna tenni, nem évvégén:(

2021. jún. 21. 22:55

Kisfiam most volt első osztályos.

Az olvasás nagyon nem ment neki,mert a betűket tudta ugyan,de amikor szavakat,mondatokat kellett volna olvasni,betűzve olvasta,s nem értette amit olvas.

pl a lila tál nála löilöa töálö volt

Kértem,hogy járja újra az első osztályt,így ez iskolaelőkészítő lesz,s a következő 1. osztályról kap csak bizonyítványt

a sok-sok gyakorlás azonban meghozta gyümölcsét,most már ügyesen,szótagolva olvas,érti is,ami le van írca

Szeptember előtt lehet esetleg kérni,hogy mégis menjen 2.osztályba?

Járt már valaki hasonló "cipőben"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook