Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Eveszavar, hogyan probalod lekuzdeni. fórum

Eveszavar, hogyan probalod lekuzdeni. (beszélgetős fórum)


18. genia (válaszként erre: 17. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 30. 12:47
Gyere turelmetlenul varlak!!!!!!!!!!!!
17. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 16. - Genia)
2009. dec. 30. 12:44
szia, látom, te már csatlakoztál a ww-sekhez, én kicsit lemaradtam, de januártól ott a helyem, addig egy tisztítókúrát csinálok. Kitartást és apadó kilókat!:-)
16. genia (válaszként erre: 15. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 26. 17:30

Szia ! de csatlakozunk szolj mikor indul!!

En egykicsit felek a szamolastol de ti majd segittek ???!!

15. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 11. - Genia)
2009. dec. 26. 17:17
szia, bocs, nem volt alkalmam erre járni mostanság. A 90 napossal az a baj szerintem, hogy a sok monokajától kiéhezik a psziché, aztán csak még inkább fennáll a falásrohamok veszélye - én legalábbis minden monodiéta után így jártam, legyen az gyümölcsböjt vagy krumplinapok. A WW életmódnak szuper, ráadásul végigolvastam a fórumot (nem volt kismiska), és azt láttam, hogy mindenki gyönyörűen fogy, sőt, a legtöbben már nem is tagjai a hoxának, gondolom, nincs már fogyigond:-) Én most váltogattam a diétákat, de ismét kedvet kaptam a WW-hez, és azt tervezem, hogy alapkajálás WW szerint, a variálás meg csak azon belül, pl. gyüminap vagy méregtelenítő nap, ha fel akarom turbózni a fogyást. Indult most egy új WW-fórum itt a hoxán, akik most kezdik - nem csatlakozunk?
14. hubi66
2009. dec. 22. 07:54
Én is szeretek nasizni és azzal védem ki a nagy zabálások "káros" (értsd: hízásveszélyes) hatásait, hogy pl. gyümölcsöt nasizok, de azt aztán ami belefér. Nálam ez bejött, nem is a nasitól hízok és teljesen leáltam a csokiról is, egyáltalán nem kívánom az édes dolgokat.
13. genia (válaszként erre: 12. - Liblady)
2009. dec. 21. 13:51
Hat lehet hogy igazad van az unalommal kapcsolatban...lelki broblemaim nincsennek a hazassagom tokeletes igaz a vallalkozasunkba vannak gondok..de a csalad a lenyeg!!Mozogni mostmar mozgok ahanyszor tehetem futok,meg tornazom is. na megprobalok eros lenni de ez a forum nagyon jo mert sokat segit ha irtok ..Koszonom!!!
12. liblady (válaszként erre: 11. - Genia)
2009. dec. 20. 17:40

Sziasztok!

Szerintem más oka is lehet a sok evésnek. Nálam a lelki problémákr avezethető vissza leggyakrabban. Tehát ha valami rossz történt velem, akkor első utam a hűtőhöz vezetett. Ezt úgy oldottam meg, hogy inkább leírom, amit érzek. Ha nem akarsz naplót írni, akkor fogj egy papírt, írd le és tépd össze. Különben ha leírod, és visszaolvasod, látni fogod az egyszerű megoldást.

A másik, amit már említettetek, az unalom. Ilyenkor el kell menni futni, vagy betenni egy tornás DVD-t, a lényeg, hogy mozogj. Eltereli a gondolataidat és még jót is tesz. Ezt a megoldást csak néhány alkalommal sikerült alkalmaznom, mert kissé lusta típus vagyok, de olyankor hatott.

11. genia (válaszként erre: 10. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 20. 07:11
Nagyon kedves vagy megkerestem,kifogom nyomtatni 22 en jar le a 90 napom csak 5kg fogytam sajna...ezzel folytatom tovabb ez szerintem eletmodnak is tokeletes .Te is ezt csinalod? En 70 rol indultam 159 magas vagyok es most 65kg az alom az 56 kg elerese.
2009. dec. 19. 20:43
Írj majd, hogy haladsz, szorítok!
2009. dec. 19. 20:38

Nyugi, akkor már nem vagy nagy bajban, ha legalább diagnosztizáltad a problémát. Én is ugyanígy éreztem, de ez az első lépés, innen már a jó úton jársz, mert a helyesre törekszel, tuti sikerülni fog! Itt a hoxán már nem aktív a cikk, de a fórum igen, keress rá a keresőben, plusz itt van egy igazán inspiráló napló, jó kis kiszámolt kajaértékekkel:

[link]

Egy jó kis összefoglalás van róla a novagyok pont hu-n, diéta rovat, A diéta, ami megváltoztatja az életedet címmel.

2009. dec. 19. 16:08
Szia az otleted elgondolkodtatto,komolyan kzdtem azt hinni,hogy nagy bajban vagyok ...a pont ertekes dietanak hol lehet utanna neni?Ami a kaloria szamolast illetinem tudom biztosan kiszamolni ez a gondom vele...koszonom hogy segitel,segitettel!!
2009. dec. 19. 15:38
Ja, és olvastam egy jó mondatot, ami a bűntudatot enyhítheti: "Az evési zavarok nem azt jelentik, hogy jellemhibás vagy, hanem a lélek vészjelzései." Szóval nem tehetünk róla, de az már nagyon jó, ha felismertük! Én még arra is képes voltam, hogy hetekig ittam a hashajtót a nagy zabák után, aztán mikor már két naponta hashajtóztam magam, akkor ijedtem meg, hogy te jó ég, ez bizony már evészavar:-(
2009. dec. 19. 15:36
Bocs, hogy ilyen hosszú lettem!
2009. dec. 19. 15:35

szia, akkor van ez, ha nagyon kiéhezteted a szervezetedet. Én fogyi közben és utána is óriási falásrohamokba estem, és órákon keresztül nem bírtam abbahagyni. Rossz hír, de a megoldás az, hogy a drasztikus fogyikat kerülni kell, mert csak jojót okoznak. Az ember olyan, hogyha tiltott valami, annál jobban vágyik rá - én most úgy próbálok kifogni magamon, hogy mindennap más fogyit csinálok, így legalább biztos lehetek abban, hogy visszafogottan eszem. Pl. csináltam egy gyüminapot, ami után másnap azt se tudtam, milyen édességet tömjek magamba. Régen az lett volna, hogy "úgyis mindegy, fogyi majd holnaptól", és a hűtő tartalmának annyi, de most: ok, túró rudira vágyok, akkor ma kalóriaszámlálós diétát folytatok. Másnap megint jöhet mondjuk egy méregtelenítő zöldségnap. Tudom, hogy a valódi megoldás a kitartó, lassú fogyókúrás étrend lenne, de nálam ez is falásrohamokhoz vezetett, mert olyan végeláthatatlannak tűnt az idő, amíg be kell tartanom mondjuk az 1200 kalóriát. Így, hogy variálgatom a diétákat, egész jól megy:-) Mindig reggel találom ki, hogy melyik étrendet követem, mert úgyis érzem, hogy milyen megszorításokra lennék aznap hajlandó:-)

Ha könnyebb eset vagy, mint én, javaslom a Weight Watchers diétát, az rászoktat a helyes étkezésre, és könnyedén betartható, ráadásul bármit ehetsz, csak a pontokat kell számolni (nálam ez is amiatt bukott meg, hogy türelmetlen voltam).

4. genia (válaszként erre: 3. - Golyóka)
2009. dec. 19. 14:30
Na akkor megnyugodtam,azt hittem gond van es csak velem fordul elo de elegge remiszto a dolog...de ha azt mondod fogyinal normali akkor ok.Koszi ,hogy valaszoltal!!!!
2009. dec. 19. 13:42

Szia!


Velem előfordult már!!! De ez szerintem normális dolog, mert a fogyókúra alatt nagyon oda kell figyelni az étkezésre, sokkal többet foglalkozik vele agyban....

Velem főleg akkor fordult ez elő, amikor unatkoztam, vagy, ha valami lelki bajom volt....

2009. dec. 19. 12:19
Ugy latom senkinek nincs problemaja ,ez vegulis jo!!!
2009. dec. 19. 07:58
Sziasztok.Veletek elofordult , fogyokura kozben hogy akkor is esztek ha nem vagytok ehesek es alig birtok leallni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook