Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Evés/ivás után korog a nyelőcsövem, a gyomorszájam és megnövekedik a bélgázam. Mitől lehet ez? fórum

Evés/ivás után korog a nyelőcsövem, a gyomorszájam és megnövekedik a bélgázam. Mitől lehet ez? (beszélgetős fórum)


6. rock'n'rollGirl (válaszként erre: 5. - 72a0a66022)
2011. márc. 1. 18:18
Nincs mit. :) Esetleg még megpróbálkozhatnál könnyebb ételek és italok fogyasztásával (gyümölcsök, nem túl főszeres, egészséges kaják) ha még nem próbáltad, hátha az is enyhít valamit. :)
2011. márc. 1. 18:12

Köszönöm, hogy válaszoltál! :) Pénteken megyek orvoshoz.

Espumisant, rennie deflatine-t szedtem, de semmit nem ért! :S Mást meg nem tudok.

2011. márc. 1. 17:48
Akkor viszont lehet, hogy valami emésztőszervi betegséged van, mást nem tudok mondani. :S Lehet, hogy egy gyomortükrözésre is elmehetnél.. A gázképződés pedig: ezzel pedig nem mindig van baj, van, akinek kicsit gázosabbak a belei, de nem mindig jelent bajt/nagy bajt. Vannak gyógyszerek, amik ezeket a gázokat felszívják, vény nélkül is kaphatóak. De még mindig azt mondom, hogy szerintem nem ártana ezzel elmenni orvoshoz, biztos ami biztos alapon.
2011. márc. 1. 17:34
Teljesen független attól, hogy mit eszem és nem is kapkodok. Helikobakterem nincs, ételérzékenységet se vettem észre. A gyomorszájkorgás kb. 1hónapja van, az állandó gázképződés már vagy éve.
2. rock'n'rollGirl (válaszként erre: 1. - 72a0a66022)
2011. márc. 1. 17:25

Szia! Akár étkezési hiba is okozhat ilyen panaszokat, ha nem jól válogatod az ételeidet, pl túl zsíros ételeket fogyasztasz, esetleg túl fűszeres ételeket, vagy kapkodva eszel. De akár valamilyen gyulladás, valamilyen ételérzékenység, vagy emésztőszervi betegség is lehet. Valami ilyesmire tudok gondolni a tanulmányaimból..

Ezek a panaszok csak bizonyos ételek és italok fogyasztása után fordulnak elő, vagy minden étel és ital fogyasztása után? Ez is lényeges. Régóta van ez nálad?

Azt tanácsolom, fordulj a háziorvosodhoz, ő nyilván jobban is ért hozzá, és tud adni beutalót ultrahangra is akár és meg tudják mondani, mi a baj.

2011. márc. 1. 17:15
Semmi más panaszom nincs mellette.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook