Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Evési gondok? fórum

Evési gondok? (beszélgetős fórum)


16. hajini (válaszként erre: 15. - PáKiMa)
2011. máj. 27. 22:21

én lisztérzékeny vagyok, 2éve... vicces mi? most derült ki. utánajártam a dolognak, 6 hónapos kor előtt kell megkezdeni a glutént.érdemes abból is inkább zabos dolgokkal kezdeni, az kevésbe allergén, mint a búza.

csajok! az én fiam utált szopizni, én utáltam szoptatni, 3hós korától sírógörcseink volt mindkettőnknek tőle. tána fejegettem, majd elfogyott a tejem. szopizzan a kicsi, ha sokáig akarsz neki anyatejet. nekem 2 hét alatt 1decire csökkent a napi ciciadagom...

Mili mondjuk mindent korán csinált, még nem volt 5 hónapos, már ült az etetőszékben, mi akkor kezdtük neki a teljes kiőrlésű kiflikkel. nagyon szerette.

tea dolog: tavaly nyáron milupa instant teáztattam a fiamat, és nem tudtam, miért nem alszik! felpörgette! azóta no tea! gyümiléééé


ja és egy jóhír: (nekem) babfőzeléket evett Milánom ma :)))))))))

2011. máj. 25. 16:01

JA elfelejtettem az én védőnőm már kifejezetten kéri, hogy 4 és fél, 5 hónapos korától kezdjem el bevezetni a gluténos dolgokat, ez az új "módi", eddig azt mondták, hogy azért van a sok lisztérzékeny, mert hamar találkoznak vele a gyerekek, most kimutatták, hogy a később lisztel találkozók között is magas ez az arány, úgyhogy most hamarabb barátkoznia kell a babáknak a lisztes dolgokkal.

Anyáin idejében a teáztatást erőltették, meg "hagyni kell a gyereket sírni" elv élt. Ma meg mindenki azt mondja, hogy az anyatej elég, és abban benne van minden. Az orvos ismerősöm a múltkor lehülyézett, hogy még vizes sem adok a lányomnak, mert az anyatej az táplálék és folyadékot nem kap a gyerek. Szóval inger az volt, van és lesz bőven!

14. PáKiMa (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2011. máj. 25. 15:57

Nincs nagyon sok tejem, eddig elég volt neki, de én szerettem volna, ha kap mást is, amikor nem cicizett mindig fejtem! Én is szeretném, ha még sokáig kapna anyatejet! Mostanában volt egy-két olyan alkalom (menzesz miatt) amikor jól jött volna, ha tudom, hogy nem marad éhen a gyermekem!

De úgy látom akkor a meleg másoknál is bekavart!

Köszönöm a hozzászólásokat!

13. PáKiMa (válaszként erre: 2. - Yulcsy)
2011. máj. 25. 15:53
milupa milubrei-t kap, banános ízesítésűt, eddig szerette.
12. wanita77 (válaszként erre: 9. - Hajini)
2011. máj. 24. 22:14
Ez azért nem olyan kevés, az én fiam még ennyifélét sem eszik mostanában. Bízni kell benne, hogy később majd eszik mást is, addig azt főzök neki, amit szeret. A húslevesben van sok zöldség, husi, az is jó, úgyhogy ne aggódj szerintem.
2011. máj. 24. 21:54

Én 3 hónaposan kezdetem a hozzátáplálást, mert a folyékonyat kibukta, amúgy meg 9 hónapos koráig kapott anyatejet.

Szerintem semmi gond nincs azzal ha mást is ad neki az ő döntése.

Evési gondja biztos nincs, ha ebben a melegben a cicit elfogadja az már nagyon jó.

2011. máj. 24. 21:45
Kövezzetek meg de én teljesen ösztönösen kezeltem ezt a hozzátáplálás dolgot, családi nyomásra 5 hónaposan kezdtük el almával az először nem kellett így gyümölcsös bébiételt vettem elsőre fél üveg plusz cici aztán szépen lassan egyre többet. a tejpépet a mai napig nem szereti (14hós) inkább feles tejből tejbegríz vagy amíg nem evett tejet akkor tápszerből főztem neki. a meleg miatt ő se eszik 5x de rengeteg folyadékot iszik. tapasztalatom szerint ha nem beteg akkor minden bébi tudja mennyire van szüksége és ha nagyon zavar, h nem eszik azt add neki amit elfogad jelen esetben cicit:) jó egészséget mindenkinek!
9. hajini (válaszként erre: 8. - Wanita77)
2011. máj. 24. 21:43

:)

válogatós... eddig mindent megevett, halat, nyulat, vadat... bébiételbe, most attól már öklendezik, amit imád jelenleg:

halrúd, nudli, grillcsirke, gordon, fokhagymás csirke, spagetti szósszal, füstli majonézzel bármilyen. húsleves. ennyi...

8. wanita77 (válaszként erre: 5. - Hajini)
2011. máj. 24. 21:39

Ha azt írod, hogy azt eszi, amit ti, akkor mi a gond pontosan, válogatós? Amúgy nekem is nehéz nap mint nap kitalálni, mit főzzek. Pláne, hogy a 2,5 éves fiam mostanában kezdett válogatni, eddig mindent megevett.

Nézd meg a babaszoba.hu-n a babakonyha menü alatt a recepteket, én még néha mostanában is onnan válogatok. A fiam még mindig megeszi a céklafőzeléket és a kelbimbót, amit onnan szedtem.

2011. máj. 24. 21:36
A meleg minket is megvisel, ugyan így a kisbabákat is. Ilyenkor kevesebbet esznek, több folyadékot isznak általában.
6. 5819723512 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. máj. 24. 21:35

szia,


Nem vagyok orvos és még csak egy 10 hónapos kisfiam van akit tapasztalatként tudok mondani.

Ha van elég tejed felesleges hozzátáplálni.

Hozzátáplálásnál mindig egyszerre csak egy etetést válts ki.

A hamik bevezetésével pedig én azt a tanácsot kaptam hogy 2-4-8-16-32 kanalat kapjon az első kiválasztott hamiból. Nálunk ez a krumpli volt. Amikor ebből ment hogy úgy érzetem ezzel most kiváltottunk egy etetést akkor léptem a következő ételre. Ha bejött pár nap elteltével léptem tovább.

Egy etetés után jött a második és így a többi kiváltása.

Mi 5 hónaposan kezdtük, kivártam inkább legyen érett az evésre, kívánja azt, mint elsietve kudarc érjen minket ebben a dologban.

Volt hogy nem akarta enni, akkor visszavettem az adagot, volt, hogy egy hétig szüneteltettem a hozzátáplálást utána pedig gond nélkül evett és eszik a mai napig is MINDENT!!!


Hozzáteszem én nagyon óvatos vagyok, rossz emlékek az ételallergiával kapcsolatban. Talán mások kinevetnek az óvatosságom miatt, de hosszú távon megtérül szerintem :)


Miért nem eszik: meleg, fog, még nem kész rá, ha fáradt Robi akkor sem eszik rendesen...stb

2011. máj. 24. 21:28

sziasztok!

nekem egy 15hónapos rosszcsont Milánom van.

ő nem szeretett szopizni, 3hós koráig bírta, 5000 tejpép, táp,2-3 hetente más. ha vélemény kell vmiről nyugodtan írjon bárki.

a meleg miatt nem esznek sokat! tavaly volt úgy, hogy csak hidegen a tápot ette-itta az én nagyevő babum. volt úgy hogy este csak a hippes jóéjtpapit ette meg semmi mást. lényeg, hogy folyadék legyen.


most már azt eszi, mint mi, de eddig hippen nőtt fel. én is várom az ötleteket, hogy mit egyen a gyerek 15hósan, mert kikészülööööök :P

4. wanita77 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. máj. 24. 21:26
Miért kell ilyen korán hozzátáplálni, ha szoptatod? Nem hízik eleget? Mert ha igen, akkor még várj vele 6 hónapos korig, addig elég az anyatej, sőt, nem is nagyon szabad mást adni!
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. máj. 24. 21:23

Fontos nagyon a hozzátáplálás? Mert ha van elég tejed, én nem adnék neki semmit az anyatejen kívül.

Persze ha nincs, az más.

Egyébként szerintem lehet a melegtől is.

Ilyenkor kevesebbet eszünk mi is.

2011. máj. 24. 21:21

Szia!


Mi is almázunk,de 2 napja nagyon nehezen fogadja el.Lehet,hogy a meleg?Nem tudom mire fogni...Hátha lesznek okos ötletek :)

A tejpépet szereti?Milyet vettél neki?

2011. máj. 24. 21:19
Négy és fél hónapos kislányomnál bevezettem egy hete a tejpépet estére és napközben egyszer kap gyümölcsöt kanállal desszertként. Ma cicin kívül nem kellett neki semmi más. Nem fogadta el sem a gyümölcsöt, sem a tejpépet. Lehet, hogy a meleg miatt van? Van napirendünk és amúgy nagyon rendes kisbaba. Erőltetni nem akarom, mert félek, hogy elmegy a kedve! Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban kérem ossza meg!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook