Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Evés probléma fórum

Evés probléma (beszélgetős fórum)


2016. jún. 29. 09:14

Sajnos előfordul ilyesmi. Az igazi probléma itt az, hogy a szülőt nem tájékoztatták. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen kicsi gyerektől azt kérik, hogy tartsa titokban az anyukája előtt. Ez milyen már? Az anyukájának ne mondja el?? Lehet, hogy még a gyerekben alakult ki bűntudat. Ha normálisan intézte volna ezt az egészet a pedagógus, akkor lehet, hogy nem is lett volna ilyen következménye. Csak reménykedni tudok, hogy legalább kellően megvigasztalta.

Még mindig azt mondom, ne aggódj, rendbe fog jönni a gyerek.

A pépes étel nagyon jó ötlet!

2016. jún. 29. 06:55

Én ugyan nem vagyok pedagógus, stb., de semmiképp nem aggódnám túl az evés kapcsán kialakult problémát.

Annyiban foglalkoznék vele, hogy most olyan ételeket adnék neki, amelyek nem túl darabosak, könnyen megrághatóan.

Tejbegríz, puding, főzelékek, stb.


Az óvónénivel meg mindenképp beszélnék. Megköszönném, hogy segített a gyerekemnek, és nem fulladt meg, bár megjegyezném, hogy miért titok ez?


Még jó, hogy nem történt semmi nagyobb baj!

Rossz belegondolni!

Na, ne is tegyük....


Nálunk is volt a fiammal fuldoklás, de neki akkor, amikor mi együtt voltunk. A narancsot nem rágta meg, csak nyelte, és az egyik gerezd megakadt a torkán. Nagyon kétségbe estem, azt sem tudtam mit csináljak. A szerencse az volt, hogy épp hosszú volt a körmöm és elértem a gerezd csücskét és ki tudtam venni. Szerencsére a gyerekemnek nem lett ettől evési gondja. Utána is épp olyan falánk volt, mint előtte:D

3. Ancsa19860211 (válaszként erre: 2. - 300c83c7b2)
2016. jún. 29. 06:14
Én is bízom benne, hogy eszik annyit, hogy éhen nem hal. Természetesen nem tömöm és jutalmat se ígérek. Amit eddig próbáltam, hogy többször kínálgatom, ajánlok neki választási lehetőséget, hogy mit egyen, próbáltam elmagyarázni, hogy mindenkivel előfordul, hogy nem sikerül megrágni egy falatot, de semmi baj, max kiköpjük egy szalvétába. Akkor gondolod, hogy magától rendbe jön és nem kell Ennyire aggódni?
2016. jún. 29. 06:02
Sehogy! Hagyjátok úgy enni, ahogy neki most jól esik. Ahogy biztonságosnak érzi! Majd elhalványul (sajnos el nem múlik!) a rossz emlék, és fokozatosan visszaáll a normális étkezésre. Semmiképp ne csináljatok belőle központi témát, nem beszéljetek róla a füle hallatára, mert azzal csak tovább generáljátok a problémát. Ne tuszkold bele az ételt, a kedvenceit sem, ne ígérgess neki jutalmat ha megeszik valamit. Ez csak további evési problémákhoz vezet. Ne aggódj, nem fog éhen halni, eszik annyit amennyi kell neki. Annyit tehetsz, hogy gyakrabban esztek. Légy vele türelmes. Én is óvó néni vagyok, szégyellem magam a "kedves" kolléga miatt. Én mint szülő biztos felelősségre vonnám. Kitartás, rendeződni fog a dolog!
2016. jún. 29. 05:37

Sziasztok!

A következő miatt írtam ki ezt a fórumot: 5 éves kislányom kb 2-3 hete nem hajlandó normálisan enni. Az oviban hozzá sem nyúl az ételhez semelyik étkezésnél. Itthon is csak csipeget, a kedvenceiből is alig eszik. Először hiába kérdezgettük, mi a baj, nem mondott semmit. Az óvónőt is kérdeztük, azt mondta, pár hete az ebédnél volt egy húsdarab, ami túl nagy volt, nem tudta megrágni, végül kiköpették vele a wc-be. Tegnap nagy sírás közepette mondta el, hogy az a falat a torkán akadt, az óvónéni ütögette a hátát, úgy jött vissza, ezután köpte ki, majd az óvónéni azt mondta, hogy ezt ne mesélje el otthon. Persze erről megvan a véleményem, de amiben a segítségeteket, ötleteiteket szeretném kérni, az az a része lenne a dolognak, hogy hogyan tudnám rávenni az evésre. Most csak morzsányi falatokat hajlandó a szájába venni, amiket sokáig rág és minden falatra vizet iszik.

Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook