Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Evés: edzés előtt vagy után? fórum

Evés: edzés előtt vagy után? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 15. 09:14
Előtte kell enni, hogy legyen energia, de ne közvetlenül előtte.
13. e2579acec2 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2011. aug. 14. 21:21
Ne közvetlenül edzés előtt, hanem kb 2 órával előtte!
2011. aug. 14. 19:08
edzes elott es utan is jo enni, csak nem mindegy hogy mit es mennyit, valamint hogy milyen edzest csinalsz eppen. EGy kardio edzest nem lehet megfelelo mennyisegu energia nelkul megcsinanli, tobbet artanal magadnak, mint hasznalnal. ha pl este 6-ra mentem edzeni akkor elotte ettem egy banant, ez elegendo kaloria egy spinninghez vagy futashoz. utana meg johet a salatas feherjes vacsora. es a lenyeg, hogy minel tobbszor de annal kisebb adagokat egyel, legalabb napi 5-6 alkalommal! reggel mehet a szenhidrat (de inkabb a teljes kiorlesu kenyerbol, feherkenyeret es cukrot hanyagold), este inkabb a feherje legyen tulsulyban. Sok sikert es kitartast! A fogyas akkor megy a legjobban ha a mozgasi es etkezesi szokasain is valtoztat az ember!
2011. aug. 14. 18:33
Edzés előtt ne egyél, akkor csak nehezedni fogsz,mivel úgy izmosodsz és mint tudjuk az izon többet nyom, mint a zsír. A 90 napos diétát próbáltad már? Régebben 2hétig csináltam csak, de így is fogytam 5 kilót.
2011. aug. 14. 17:26
Nagyon kedves tőletek, hogy segítetek! Én fogyni szeretnék 6-8 kilót, főleg hasból és derékból, de nem villámdiétákkal, meg nem evéssel, mert ilyenekkel már pórul jártam, igaz, fogytam, de pár hét múlva visszajött a háj, miután abbahagytam.
2011. aug. 14. 13:49
Közvetlen edzés elött ne egyél! Legalább 1,5 órával elötte érdemes enni, bármilyen normális ételt. Ez elég ahhoz, hogy edzés alatt ne legyen a szervezeted leterhelve az emésztéssel, és még éhes sem eszel. Az edzés utáni étkezés sokkal fontosabb, hiszen akkor van leterhelve a szervezet akkor kell az izmoknak a tápanyag. Ha tömegnövelés, izmosodás a célod akkor szénhidrátban és fehérjében gazdag táplálék kell. Legjobb a csirke+rizs. Ha kicsit fogyni és formásodni akarsz akkor edzés után csak fehérjét érdemes inkáb bevinni. Valamilyen proteinturmixxal könnyen megoldható. :)
8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - Pegasus0629)
2011. aug. 14. 13:33

a vacsi nélküliség nem mindenkinek nyerő mert van aki szorulásos lesz tőle


nekem napi 5 étkezés kell hogy ne legyen gond, de persze nem 5 nagy tál spagettit tolok be:D


hanem alma, banán, vagy külön az ebéd, leves második nem egyszerre egyik ebéd másik uzsi stb

7. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - 4c07880d46)
2011. aug. 14. 13:30

ne csak a mérleget figyeld ha edzel hanem mérd meg centivel a főbb részeidet


a kaján is sok mulik és a mozgás meg gyorsitja az anyagcserét azért jó, ha több az izom az több energiát éget el mint a ha háj van helytte:D


de az izom nehezebb mint a zsir ugyhogy lehet hogy a mérleg nem megy gyorsan lejebb hiába mozogsz többet, de a centik majd akkor szépen mutatják miért érdemes kitartanod


vagy ha nem akarsz méregetni, keress a szekrényedbe egy nacit meg egy felsőt amit ha most felveszel nem ér be vagy kötözöttsonkának látszol benne, és amikor a mérleg megáll akkor vedd fel ujra :D látni fogod hogy azért van változás a méreteidben:D


még egy trükk,hogy otthon ne legyetek bő rucikba, ha valami pont jóban vagy akkor nem eszel majd sokat egyszerre hisz érzed látod hogy kidagad a has, de ha bő melegitőnaciba nagy poloba bujsz hajlamos az ember sokat enni, mert nem látszik:D

2011. aug. 14. 13:17
én pl most hagytam abba a tornát, reggel reggeliztem, és majd most fogok 2kor ebédelni. Ma már aztán nem szándékozom enni...
5. 6b006fc769 (válaszként erre: 4. - 4c07880d46)
2011. aug. 14. 13:06
azért a kaján legalább 70-80% múlik:))
2011. aug. 14. 12:57
Köszönöm! Panna33, ha így csináljuk, mint ahogy leírtátok, garantált a fogyás?
3. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2011. aug. 14. 12:47

szerintem is így logikus:)

mondjuk én főétkezést nem javaslok edzés elé közvetlenül, nekem egyrészt nehezemre is esik utána közvetlenül intenzíven mozogni, másrészt a gyomrom is felkavarodik.

mi pl, főétkezés (ebéd) után kb. két órával edzünk, majd fehérjetartalmút vacsizunk /ideális esetben... de van hogy elkurvulok, na olyankor nem is megy a fogyás:D/

2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2011. aug. 14. 11:58

irták már valahol hogy mozgás előtt és utána is kell enni

előtte valamit amiben van energia

utána meg fehérjetartalmut


pl előtte müzliszelet vagy banán vagy ilyesmik, utána meg joghurt kefir sajt hus


szerintem ez elég logikus igy

2011. aug. 14. 11:52
Sziasztok! Bocs, ha valakinek unalmas a téma. Azt szeretném tudni pontosan, mi a leghatásosabb: Ha pl. este 6-7 körül tornázom, mikor ajánlatos vacsorázni, mikor működik leghatékonyabban a zsírégetés? Nem vagyok híve a nem vacsorázásnak, szoktam enni joghurtot, kefirt, 1-1 szelet rozskenyeret. Mikor egyem meg ezeket? Csak mert már nagyon sokfélét írtak erről is. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook