Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Évente egyszer tüszős mandulagyulladás. mennyire veszélyes? fórum

Évente egyszer tüszős mandulagyulladás. mennyire veszélyes? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 5. 18:35
Az öcsémnek kivették 10 éves korában,neki már vérzett is.Azóta semmi gondja nincs.
7. HnéViktória (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2012. nov. 5. 18:25

Tüszös azaz gennyes mandulára minden esetben indokolt az antibiotikum!!!

Nézesd meg mielöbb,és egy vérkép is kellene.AST -vel.

2012. nov. 5. 18:22

Érdemes mindenképp orvossal megnézetni és egyeztetni.


Kellemetlen szövődményei lehetnek...pl: csomókban hulló haj, vagy egy folton hiány, és ezek "csak" esztétikai részei a dolgonak


Két ismerősömnek is sürgősséggel vették végül ki a manduláit a fellépő szövődmények miatt.(egyébként elhanyagolták, nem mentek sose vele orvoshoz, ha fájt, csak akkor mikor már más tünetek is voltak)

2012. nov. 5. 18:07
Inkabb vetesd ki, nekem azota egyszer sem vol bajom...
4. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2012. nov. 5. 18:00
Menj el dokihoz. Nekem gyerekkoromban volt havi rendszerességgel-mondjuk nem ilyen súlyos szinten-és a mai napig (31 vagyok) bármikor produkálom a tüneteket.Ez mondjuk egyetemi vizsgaidőszakban jól jött:)
3. jstefan (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2012. nov. 5. 17:55
Szerintem ki kell vetetni!!! Mert nagyon súlyos szövődményei lehetnek,és lehet hogy akkor már késő lesz!!!
2012. nov. 5. 17:40
Szerintem menj el egy fül-orr-gégészhez és kérdezd meg. Szerinted ki tudja itt neked mindenféle vizsgálat és egyebek (pl. orvosi diploma) nélkül megmondani, ki kell -e vetetni vagy sem?
2012. nov. 5. 17:39

16 éves koromban elkaptam egy nagyon ronda torokfertőzést, tüszős mandulagyulladást, az egész torkom tiszta fehér volt, nagyon magas volt a lázam is, 3 hétbe telt mire kijöttem belőle. Utána kihullott a hajam egy része és az utóbbi 2 évben volt még ilyen tüszős mandulám , de lázas nem voltam és pár nap alatt atibiotikum nélkül is meggyógyultam. Most megint begyulladt, semmi láz meg rossz közérzet csak irdatlanul fáj.

Most 20 éves vagyok, szerintetek ki kell vetetni vagy ennyitől még nincs rá szükség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook