Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Évekkel ezelőtt életmódot váltottam, gyógyulni, fogyni... fórum

Évekkel ezelőtt életmódot váltottam, gyógyulni, fogyni... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. ápr. 8. 14:38
Húúú,ez nálam is pont így történik. Én is a CH-t mellőzöm, ahogy tudom. Néha azért lecsúszik egy kis süti, csoki. A súlyom nekem is stagnál.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 14:11

Jól csinálod!

Amit javasolni tudok, tájékozódj az egyes ételféleségek Glikémiás Indexei felől, és ami kaja-alapanyagot tudsz, cseréld le az alacsony GI%-ba tartozó hasonmással.

Alacsony GI % 0-55

Közepes GI % 56-75

Magas GI % ..76-100


Az alacsony %-ba tartozókban levő ch-t a szervezet lassabban bontja le, tehát hosszabb ideig tart a jólakottság érzése, másrészt evés közben jobban telítik a gyomrot, dkg-ra nézve úgy érezzük, hogy hamarabb jóllaktunk, kevesebb is elég.


[link]

A táblázatokban az utolsó oszlop a GI %, ahol nincs jelezve, ott gyakorlatilag nincs ch.

Évekkel ezelőtt lecseréltem a fehér lisztet, fehér kenyeret teljes kiőrlésűre, a fehér cukrot eritritre, a fehér rizst bulgurral, kuszkusszal helyettesítem.

Próbálj meg te is ezen a téren is előrébb lépni. Nem feltétlenül kell mindent egyszerre, csak szépen fokozatosan. Ezek olyan segítségek, amelyeket még az ideális súly elérése után is tartani tudsz, és kisebb a veszély, hogy visszajönnek a leadott kilók.

Ne add fel, csak folytasd, csináld. És amikor megáll a fogyás, az azt jelenti, hogy a szervezet időt kér, hogy összerendezze az addigi változásokat, szépen beépítse a mindennapokba, amiket addig elértél. Te csak folytasd, amit elkezdtél.

Ha mégis olyan érzésed van, hogy őkelme teljesen leállt, olvass utána, vannak írások, hogy milyen módszerrel lehet felébreszteni, oldalba bökni, hogy helló, nem alszunk! Valamikor régen olvastam ilyen módszerekről, majd én is kutakodok. Csak tovább előre!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. ápr. 7. 21:11

Mindenki nagyon aranyos, köszönöm szépen.

Hát nézd... Hogy hogyan csinálom?

Ez egy hosszabb sztori.

Bő 4 évvel ezelőtt álltam neki, hogy a tropára ment egészségemen javítsak.

Alapvetően egy szénhidrátcsökkentett étrendet, életmódot kezdtem el kialakítani magamnak. Háttérbe szorultak a cukros édességek, csipszek, péksütik, illetve tésztából, rizsből, krumpliból is ritkábban eszem azóta.

Rengeteg zöldséget eszem, húsféléket, tojást, olajos magvakat stb. Próbálom elvinni az étrendemet egy alapvetően egészségesebb irányba. És azt vettem észre, hogy így jobban is érzem magam. Nem vagyok olyan gyakran éhes, több az energiám stb.

El is kezdtem szép lassan fogyogatni. Olyan 3 hónap utàn, miután jobban megszoktam a kajálást, és lement 12kg, kezdtem bevezetni apró lépésekben, fokozatosan a mozgást is kb a nulláról.

Ez így 2 év alatt összesen -40kg-t eredményezett. 30kg az első évben, 10 a másodikban.

Aztán megállt a dolog. Tartottam magam, de 1 évig semmi nem ment le. Majd volt egy nagyobb mélypont emiatt és ugyan nem teljesen engedtem el a dolgot, de bizony ellazultam, nem figyeltem annyira oda mint korábban, és ez eredményezte a részleges visszahízást is nyilván.

Most December óta megint odafigyelek rendesen. Most már figyelem a kalóriákat is, mert azon is el lehet csúszni. Gondolom emiatt állt le a fogyás is. Na mindegy....

Szar érzés meg minden, de ezen a kudarcon viszonylag hamar túltettem magam, és újra irányban vagyok. December óta ment le az a - 5kg amiről írtam a vallomásban. Most abban reménykedem, hogy a kalóriákat is figyelve számolva🧐 nem fog megint megállni a fogyási folyamat, ha elérem azt a -40kg-t.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem komoly evési zavaraim vannak, mentális probléma, nem egészséges a kapcsolatom az ételekkel, az evéssel. Érzelmi alapú is sajnos, plusz egyfajta függőség jellege is van nálam. Nagyon csúnyán rá tudok kattanni a cukros édességekre:(. Ezeket a problémákat felismerni és szembenézni vele nagyon nehéz volt, megviselt lelkileg, és kezelni sem mindig olyan egyszerű, ez látható a 13kg visszakúszásából is, de ezen is dolgozom. Olvastam ebben az irányban pszichológiai könyvet is, az is segített pár dologra rávilágítani, és most már ezeket is megpróbálom beépíteni az új életembe, hogy az ilyen akadályokat megfelelően kezelni tudjam:)

Nagyjából ennyi, és remélem a legjobbakat🙏🙏🙏

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 17:01

Nagyon szép teljesítmény. Büszke lehetsz magadra. Ilyen eredménnyel mások a csillagokig ugrálnának örömükben és büszkeségükben.

Elárulod, hogyan csinálod? Milyen módszerrel?

2023. ápr. 7. 10:46

Az évekkel ezelőtti elhatározásodért fogadd dicséretemet! (Sokan idáig se jutnak el.)

-40 kg nagyon szép eredmény.

Az elfáradás, ellazulás az életmódváltásban szerintem azért jön el, mert nem teljesen olyan életmódra váltottunk , ami fenntartható. Tapasztalatból mondom ezt. Én ezt jelzésnek érzem, hogy változtassak, kísérletezzem ki a legjobb megoldást. Most is ezt teszem...


Örülök, hogy te sem adod fel!

2023. ápr. 7. 09:36
Ne is add fel,soha nem késő! Sok sikert!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook