Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Évek óta tanulom az angolt, mésgem értek egy mukkot sem.... fórum

Évek óta tanulom az angolt, mésgem értek egy mukkot sem.... (beszélgetős fórum)


2011. máj. 4. 15:35

magyar neve : Arckönyv (Fb) - nem tudom ki lehet e írni a nevet, m reklám vagy vmi, és ott a Nemzetközi barátokra menj rá - National friends (keresőben)... ott van chat is, esténként igen nagy az élet - Amszterdam, Kenya, Peru és stb szinte mindíg jelen van, szal' ők is angolul írnak.

Azt szeretm benne ,h ők sem tőzsgyökeres amcsik vagy angolok (vannak olyanok is pesrze!!) és nincs bennem félsz,h "hű bakker ez most így jó, helyes,stb. ?" - hiszen van hogy ők sem írnak helyesen, de gyakorlásnak tök jó :)

25. 937a2a883a (válaszként erre: 22. - Tavaszi szél)
2011. máj. 4. 13:05
Adnál olyan oldal címeket,ahol ezt teszed? :)
2011. máj. 4. 13:03
Köszönöm szépen a segítségeket. Mindenképpen neki fogok látni angol műsorokat és egyéb angolos dolgokat csinálni. Vannak emberkék akikkel tudok majd beszélgetni is angolul, szóval remélhetőleg még a "lelkesedés" is megmarad, hogy megtanuljam az angolt.
2011. máj. 4. 12:33
+m ... bocsi :D
22. tavaszi szél (válaszként erre: 1. - Gerbilgirl)
2011. máj. 4. 12:32

sztem az emberi kommunikációnál nincs jobb, nekem ez jött be.

Tanultam évekig, mégsem tudtam semit, aztán elkezdtem angolul beszélgetni a világ különböző részéről másokkal... ma már nincs gondom, illetve de ... beszélni "nem akarok", írni tudok amit csak akarok, de kimondani ... :D na azt már nem ... :D előbb utób belejössz - gyakorlás a lényeg ;)

Sok sikert!

2011. máj. 4. 12:20
Gyakorolni kell sokat.Én beleestem abba a hibába,hogy elvégeztem a gimit és azóta nem használtam se a németet,se az angolt és már meg se tudok szólalni.Már a megértés is nehezen megy.Mostanában sorozatokat nézek angolul,magyar felirattal és egyre jobban értem,mit beszélnek.Érdemes kipróbálni :)
2011. máj. 4. 12:12

hát... én 1,5 éve lakom amerikában, tegnap mászkaltam kicsit, az egyik üzletben szolt hozzám 2 eladó is, hátbizony én egy büdös szót nem értettem :D

aztán meg beszélgettem egy sráccal, őtmeg végig értettem. nekem ez nagyon hullámzó, egyszer értek mindent, máskor meg sokkal nehezebb.

nemkell kétségbeesni, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. meg mindig van az embernek olyan napja mikor nincs ráhangolódva. magyarul se kevés idő alatt tanultál meg, angolul se fog menni olyan gyorsan, de idővel mennifog :)

2011. máj. 4. 12:10

Azért a nézőpontodon változtatnék! Fogalmazz így: még nem találtál olyan tanárt aki képes lett volna megtanítani rendesen angolul!:DDDD


Viccen túl, lehet Neked más módszer jön be, mint amit eddig próbáltál, a filmek a zenék, azért segítenek, amit a többiek is írtak már....neked sajnos több kitartás kell akkor. Megértelek én sem vagyok egy antitálentum!:) ...és a kitartásommal sem dicsekedhetek...

18. Rebeka2011 (válaszként erre: 11. - Jaina)
2011. máj. 4. 12:02
Köszi ezért a linkért, nem ismertem ezt a blogot, se a könyvet, de nagyon érdekes. Én is örökös és szenvedélyes nyelvtanuló vagyok, irtó izgi ennek a srácnak a kísérlete.
17. kicsivirag0402 (válaszként erre: 14. - Rebeka2011)
2011. máj. 4. 11:57
Jaj,Te szegeny! :)) Es gondolom onnantol nem volt megallas. :)
16. Derya
2011. máj. 4. 11:56
Nézzél filmet angolul, angol felirattal. Sokat segít.
15. Gerbilgirl (válaszként erre: 8. - 1d1983f461)
2011. máj. 4. 11:51
Vannak szövegek amikbe 1-2 szót megértek, meg vannak olyanok is amikor egy egész mondatot megértek de nagyon kevés, mert én felfogom de nem tudom elmondani, hogy miről is olvastam.
14. Rebeka2011 (válaszként erre: 7. - Kicsivirag0402)
2011. máj. 4. 11:49
Teljesen igazad van... A kényszer nagy úr. Én nem voltam hajlandó Londonban megszólalni, mert biztosan hibásan beszélek, meg úgysem értem, mit mondanak - aztán egyszer eltévedtem... És muszáj volt kérdezősködni, hogyan jutok vissza a szállásomra. Rettenetes élmény volt, de egyben boldog is: sikerült megértenem, mit válaszoltak! Nagyjából. Annyira azért megértettem, hogy hazataláljak :-))))
13. Mari20
2011. máj. 4. 11:49

jót tenne ha napi 1-2 órát csak olyan adást néznél/hallgatnál a tv be ami angol...


kitartás 3 hónap múlva már kapisgálni fogod

2011. máj. 4. 11:47

Köszönöm a válaszokat. Igen szeretek zenét hallgatni, és szinte naponta hallgatok zenéket.

Ma leszedtem egy adag angolos cuccot, rá fogom tenni mp3-ra és az lesz az életem :)

Amúgy osztálytársaim nincsenek a közelbe, ráadásul ők se angol zsenik. Mellesleg most jó nagy gondban vagyok, mert van egy lányom, akivel foglalkozni kell, így még külön órákat sem tudok bevállalni, és elmenni sem tudok senkihez sem, szóval mindent egymagam kell, hogy megtanuljak. Szülők még annyit sem tudnak angolul mint én. Párom meg németes. Jah és a legjobb, hogy most évvégén megbuktam angolból, így augusztusra kell összeszednem magam annyira, hogy kicsikarjak egy 2-est és októberbe meg érettségizzek belőlle.

11. Jaina
2011. máj. 4. 11:46

Keress rá a nyelvhack kézikönyvre, itt írnak a módszerről:


[link]

10. Basset (válaszként erre: 1. - Gerbilgirl)
2011. máj. 4. 11:45

Pontosan így vagyok én is vele, pedig nekem még amerikai ismerősöm is vannak, akikkel beszélgetni tudok.

Tanultam önszorgalomból - nem ment. Voltam tanárnál - nem ment (mondjuk, szerintem idétlen tanár volt)... Aztán, mivel a Rigó úti vizsgára készültem, kaptam egy Black Bird című könyvet, ami direkt arra készít fel, szóbeli, írásbelire. Azt bogarásztam, mire kb. a 7 vizsgán (szóbeli csak), átrugdostak valahogy...

Szóval nem vagy egyedül! Ha gondolod, szerezd meg a könyvet, van hozzá munkafüzet is. (Az nekem nem volt meg.) De azt mondják, van jobb is, de én még nem láttam - szerintem mindegyik rossz... :)

9. re11
2011. máj. 4. 11:45

bbclearningenglish.com

britishcouncil.org


Nézz körül, nekem nagyon tetszenek ezek az oldalak, sokat lehet tanulni innen.

2011. máj. 4. 11:44
Mikor én a nyelvvizsgámra készültem, azt a tanácsot kaptam, hogy ne minden egyes szót, mondatot akarjak megérteni, hanem globálisan, az egész szöveg tartalmát tudjam felfogni és ez tényleg bevált. Azt azért nem hiszem el, hogy nem éretesz semmit. Biztos nagyjából érted miről szól a szöveg és ez sokszor már elég egy feladat megoldáshoz. Sok sikert ☺
2011. máj. 4. 11:43
Igy van,minnel tobbet halggas es nezz dolgokat angolul,szepen lassan erteni fogod oket,ami szavakat nem simersz,azt meg nezd meg a szotarban,ha kell tobbszor is. En is igy jottem ki 2 eve Angliaba,mara mar jol boldogulok minden helyzetben. :) ra voltam kenyszeritve
2011. máj. 4. 11:43
Sajnos van akinek egyszerűen nem áll rá a füle az angol kiejtésre.Ha meg most érettségizel akkor már nem sokat tudsz tenni az ügy érdekében.Nekem a szóbelim anno elég könnyű volt mázlista vagyok az írásbelit meg kiszenvedtem,de a hallásom az nekem is katasztrófális volt. Azért ne parázdd túl a dolgot.
5. mliv (válaszként erre: 4. - Alanah)
2011. máj. 4. 11:42

Ezt én is jó dolognak tartom, mert gondolom a zenét szereted.

Nekem is borzasztó a nyelvérzékem, teljesen megértelek!

2011. máj. 4. 11:39
Ajánlom a zenét :) Biztos van, amit szeretsz. Keressél a neten dalszövegeket, fordítsd azokat és próbáld hallás után értelmezni amit mondanak. + BBC News :) Először kínai lesz, de egy idő után rá fog állni az agyad, hidd el!
2011. máj. 4. 11:38

Gyakorolj egy osztálytársaddal. Így mindketten fel tudtok készülni...

Szavakat és a nyelvtant gyakoroljátok. Na meg a szövegértést.

Ha a szüleid tudnak jól angolul, ők is segíthetnének. S mondjuk mától angolul kommunikáljatok.

2. Rebeka2011 (válaszként erre: 1. - Gerbilgirl)
2011. máj. 4. 11:38
Próbáltál olyat, hogy dvd-t angol hanggal és angol felirattal nézel?
2011. máj. 4. 11:33
Azért hoztam létre a fórumot, mert már nem tudom mit csináljak. Volt már 3 angol tanítóm is, + neten is leszedtem sok mindent. A hallási szövegértés se megy, előbb hallgattam egy párbeszédet, + egy életét mesélő emberkét, és egyáltalán nem fogtam fel, hogy milyen szavakat említett benne. Ráadásul érettségi előtt állok, és nem tudom hogyan jutottam el eddig. Mit tudnék csinálni? Ritka gyenge vagyok ebből a nyelvből semmi nyelvérzékem :S :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook