Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eurót érdemes befektetni állampapírba? fórum

Eurót érdemes befektetni állampapírba? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
50. michelle.r (válaszként erre: 27. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 13:59
Nem kell minden pénzt egy helyre tenni. Ezért kell rövid, közép és hossztávú befektetésben gondolkodni.
49. michelle.r (válaszként erre: 23. - Janszi)
2021. márc. 13. 13:56

Ezért kell előre eldönteni, hogy rövid, vagy. hosszútávú befektetést szeretne. Hosszú távon, kis kockázattal még mindig a legjobb az ingatlan. Ha likviditás is kell hozzá, akkor az arany és az ezüst.


Ha bírja a magas kockázatot, akkor részvények, és kriptovaluta. Bár már az utóbbi is létezik arany fedezettel.

48. andi6020 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2021. márc. 13. 13:49
15 millióért már lepukkadt lakást sem lehet venni. :( Főleg nem nagyot, meg nem egyetem közelében.
47. michelle.r (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 13:42

A tudás nem elég. Legalább annyira kell a hidegvér. Amikor esnek a papírok, blazírt arccal kell végignézni, és nem kapkodva kivenni, hogy mentsd amit még lehet.


Először is a kockázattűrő képességedet kellene felmérni. Ebben tényleg egy jó pénzügyi tanácsadó tud segíteni.


De csak olyanhoz menj, akit te fizetsz a nyereségedből, ne pedig ilyen brókernetes arcokhoz, mert ők a kötésért kapnak jutalékot, nem a nyereségért.

46. michelle.r (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 13:39

Egyrészt nem kell átváltanod. Másrészt ha átváltod, akkor most éppen a javadra váltasz.


Én most ennyi pénzből egy akkora lepukkant lakást vennék, amiből kettő, esetleg három garzont tudok kialakítani - egyetemek vonzáskörzetében - és bérbeadnám.


Vagy egy lakást, és egy részét kriptovalutába. Magyar állapapírba én egy fillért sem tennék.

45. rabankari (válaszként erre: 27. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 13:30

3 év múlva havi 80000 nettó bevétellel számolva 2,88 M lesz nála.

Nem fog találni semmit ami ehhez hasonló hozam.

44. rabankari (válaszként erre: 42. - Syria)
2021. márc. 13. 13:24

Igen van rossz példa is....

Én évek óta adok ki ingatlant,hivatalosan, adózva, a rezsit online is tudom ellenōrizni, szóval a kockázat így minimális, ahhoz képest, mint amikor "okosba" történik a dolog.

43. syria (válaszként erre: 41. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 12:48

Nyugalom! 😁 Semmi szükségem a visszaolvasásra; tudom, miket beszélek, bármennyire is hihetetlen számodra.

Kikérem magamnak a rágalmazásodat: "valamilyen illegális üzletbe szállt bele". Magyarországi, legális, bejegyzett cégről van szó. Kérlek, VÁLOGASD MEG A SZAVAIDAT és ne prejudikálj!!!

42. syria (válaszként erre: 40. - Rabankari)
2021. márc. 13. 12:40

A lakáskiadás is jól hangzik, de tud baromira necces lenni: a barátom kiadta az első emeleten a tulajdonában, MELLETTE lévő lakást (szaré’, húgyé') olyan feltétellel, hogy havonta befizeti a rezsit, így kézben tartva, hogy ne legyen elmaradás. Eredmény: a lakó hosszú hónapokon keresztül nem fizetett se bérleti díjat, se rezsit, évekbe telt, mire ledolgozta a milliós tartozását.

És akkor nem beszéltünk az olyan „kedves” bérlőkről, akik évekig ingyen élve kigolyózzák a lakásból a tulajdonost.

Természetesen van ezer más, pozitív ellenpélda is.

41. a32f396a94 (válaszként erre: 39. - Syria)
2021. márc. 13. 12:28

Én érvelek logikátlanul??? Olvasd már vissza miket írtál.


"Megértem a hezitálásodat. Pár éve pénzügyi tanácsadóra bíztam a megtakarításom egy részét, mert sík hülye vagyok a befektetősdihez, s pár hónap alatt elbuktam a tőkém 50 %-át. :(" - ha ezt pénzügyi tanácsadóval teszed meg, akkor nemhogy a tőkédet nem bukod el, hanem gyarapodsz is ;)

Egyébként válaszoltam rá, nem? Leírtam mi lehetett szerintem, mert ilyesmivel találkoztam már, nem egy alkalommal, erre jössz azzal, nem erről van szó. Miről van akkor szó? Amikor valaki ilyen kijelentést tesz, bennem felmerül az is, hogy valamilyen illegális üzletbe szállt bele. Ha ez így van, erről én mélyen hallgatnék (bár arról szintén, hogy ilyen rossz döntést hoztam). Na, ennyit a logikáról. További jó hétvégét!

40. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 12:16

Amit én tennék...

Lakást vennék és kiadnàm bérbe... Ennél jobb hozamot, semmi nem ad és kockázat sem annyi, mint egy egyéb penzügyi befektetésnél.

Az más kérdés 15 M-ból hol lehet lakást venni. Az ország melyik részén élsz?

39. syria (válaszként erre: 27. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 12:03
Logikátlanul érvelsz. :( BOOOCS!!! Az egy dolog, hogy te mit tanácsolsz, az meg egy másik, hogy a FI hogyan dönt. A döntés felelőssége az övé lesz, nem mutogathat senkire.
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 12:00

Mindenki máshogy vélekedik, nincs ezzel gond. Az ingatlan is addig jó, amíg nem jön egy államosítás megint, részvényekkel, kötvényekkel is veszítettek el embetrek vagyonokat.

Nekem az ingatlan jön be a legjobban, illetve más, de az nem kivitelezhező mindenkinek.


Illetve lehet már a holdon is venni tulajdont, talán a Marson is. :)


A befektetéseken tuti nem fogunk összeveszni.

2021. márc. 13. 11:48
3 eve vehettem volna egy panelt, most mar a felét se tudnam megvenni. Hihetetlen hogy felmentek az árak. De még mondig az ingatlan meg a föld az ami a legjobb befektetés, szerintem. En az ertekpapirpiacot hanyagolnam, azzal csak a bankosok jarnak jol.
36. a97b9a4e4e (válaszként erre: 35. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 11:46
Vagy le is éghet az a haz, aztan akkor bukott mindent. Hazat nem most kellene venni amugy , hanem 2-3 eve kellett volna. Akkor a padlon voltak az ingatlanárak. Most mar nem éri meg abba se fektetni, mert ugy felmentek az áraik. Esetleg vennek egy lerobbant tanyát, felujitanam aztan csinalnék belole szexpanziót. Covid körösöknek. :D
35. a32f396a94 (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 13. 11:40

"Részvényeken is bukhat." - nézd meg, hogy én mennyire óvatosan fogalmaztam minden egyes hozzászólásomban. Nem mondtam azt, hogy "Kedves Fórumnyitó neked ez és ez a megfelelő". Azt javasoltam, próbáljon meg keresni egy pénzügyi tanácsadót, aki valóban ért a szakmához és nem a termék értékesítésében érdekelt. Linkeltem ehhez egy oldalt, ami Magyarországon eléggé el van ismerve.

"Mert az x idejű lekötéshez, állampapírhoz veszteség nélkül hozzáférhet?" - mindenesetre jobban lehet vele kalkulálni, mint egy ingatlannal. Tegyük fel vásárol lakást, mondjuk 15 millió forint körül (egyébként szerintem pont a csúcson vannak). Aztán X év múlva úgy dönt, az összegnek egy részéhez hozzá szeretne jutni. Viszont a piaci környezet közben változott és nem tudja már ennyiért értékesíteni Nézzük meg azt, mennyi idő eladni egy lakást. Átlagosan. Elképzelhető-e, hogy lejjebb megy a lakások ára? Igen, van rá esély. Ugyanakkor az említett befektetési forma előnye (szemben az ingatlannal), az, hogy nem kell beletolni tizen, vagy huszonmillió forintot. Diverzifikálhat. De megint nem tudjuk, tudná-e nélkülözni az összeget, vagy nem?

"Ha ügyesen megkötött szerződéssel kiadja a lakást, akkor az értékálló, valamint egy fix havi bevételt is biztosít." - ezt nem tagadom, de ez sem egy kétismeretlenes egyenlet. Mint említettem, vannak benne buktatók. Például a koronavírus is ilyen buktató volt. De ez csak egy példa.

34. katt2 (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 13. 11:36

Persze, a részvényeken is lehet bukni. Nagyot...

De amikor tavaly márciusban beindult a Covid, akkor világcégeknek esett le a részvénye mondjuk a harmadára. Aztán pár hónap alatt visszakúszott. Képzeld, milyen kellemes érzés a 2...300% profit... Biztosan volt egy kis tulajdonosi összetétel változás még nagy cégeknél is. Ez a nagyhal megeszi a kishalat szindróma.

2021. márc. 13. 11:29
En foldet vennék, aztan kiadnám bérbe. Vagy bevettetném tritikáléval vagy dohannyal, aztan lehetne fű alatt arulni a pipadohanyt. :D
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 11:29

'Mondjuk 3 év múlva? Nem is az egészhez, csak egy részéhez. Szüksége van belőle 4 millió forintra. Mit csináljon?'


Mert az x idejű lekötéshez, állampapírhoz veszteség nélkül hozzáférhet?

Részvényeken is bukhat.

Ha ügyesen megkötött szerződéssel kiadja a lakást, akkor az értékálló, valamint egy fix havi bevételt is biztosít.

31. a32f396a94 (válaszként erre: 30. - L.luiselotte)
2021. márc. 13. 11:29
Dehogynem, jobbnál jobb ötleteket adnak neki :D :D
2021. márc. 13. 11:29
Nem, de keress egy p.ü. tanácsadót, itt a hoxán szerintem nem hemzsegnek.
29. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 11:27

Nézz körül a bankok befektetési jegyei között. Van amelyik jobban hoz a konyhára, mint az állampapír. Van köztük euro alapú is. Bármikor mobilizálható, stb. meggazdagodni nem fogsz, de az inflációt bőven tudod kompenzálni. Ha én nagyjából meg tudtam tanulni, akkor te is megfogod.

Persze ezek eléggé hullámoznak, de ha az estét úgy fejezed be, hogy naponta ránézel, akkor azért képben leszel. És ehhez nem kell sok idő.

Én pénzügyi tanácsadóra sosem bíznék semmit. Elmész egy bankba és mindent elmondanak.


[link]

28. a32f396a94 (válaszként erre: 27. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 11:13
Vagy valami biztonságos és likvid befektetési formát.
27. a32f396a94 (válaszként erre: 25. - Syria)
2021. márc. 13. 11:11
"Amióta világ a világ, a létező legjobb befektetés az ingatlan. Egyetlen baj van vele: adott esetben nehezen mobilizálható jó eredménnyel." - nézzük, akkor most azt mondjátok ezzel a fórum nyitójának, hogy vegyen egy ingatlant. Mi történik viszont akkor, ha ő hozzá szeretne nyúlni a pénzéhez? Mondjuk 3 év múlva? Nem is az egészhez, csak egy részéhez. Szüksége van belőle 4 millió forintra. Mit csináljon? Lehet jó az ingatlan, aláírom. De túl általános, valószínű, hogy én neki leginkább az állampapírt javasolnám.
26. syria (válaszként erre: 21. - A32f396a94)
2021. márc. 13. 11:07
Egyáltalán nem erről van szó.
25. syria (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 11:05

A helyedben nem tenném, mert ez is egy olyan szakma, amit képtelenség gyorstalpalón fullra megtanulni. Nagyítóval keresnék JÓ pénzügyi tanácsadót. (Most várakozó állásponton vagyok, kb. egy éve nem merek ránézni arra a nyomorult, siralmas eredményt hozó befektetésre, pedig éppen tegnap kapaszkodtak a kegyeimért. Hülye struccpolitikát folytatok ebben az ügyben.)

Amióta világ a világ, a létező legjobb befektetés az ingatlan. Egyetlen baj van vele: adott esetben nehezen mobilizálható jó eredménnyel.

24. a32f396a94 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 10:46

Az ingatlannal érdemes vigyázni, valóban jónak tűnhet, ahogyan azt írtad is. De érteni kell hozzá (mint mindenhez egyébként), vannak buktatói. Ez a videó szerintem nem rossz:

[link]

A befektetésekről is vannak jó könyvek:

[link]

23. janszi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 10:43
A pénzmozgásokat visszamenőleg is meg lehet tekinteni,vedd a fáradtságot hozzá.Csak egy példa,a 2008-2009-es válságkor 1 euróért 1 fontot volt a szlogen,mióta kiléptek az EU-ból,kilőtt a font ismét.Itt egy kis infó [link] .Az ingatlant nem tudod mozgatni(már ha haszonkulcsban gondolkodsz),ha jelentősen nem változnak a jogszabályok,akkor jön be a jelenlegi látkép.A te zsebed,egyelőre ami benne van is a tied.Egy egyenletben a változóval még te sem tudsz kalkulálni.
22. a32f396a94 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 13. 10:41
"Teljesen mindegy kinek a tanácsadója, ha céges a cégétől kapja a pénzét, ha magánban dolgozik, akkor meg az ügyféltől kapja a pénzt a tanácsaiért. Semmi nincs ingyen." - miért kellene neki ingyen dolgozni? A fodrász, kőműves, mérnök etc. sem dolgozik ingyen.
21. a32f396a94 (válaszként erre: 17. - Syria)
2021. márc. 13. 10:39
Ami szerintem úgy néz ki a valóságban, hogy az a "pénzügyi tanácsadó" egy függő, vagy független biztosításközvetítő volt. Valószínű egy unit linked (azaz befektetési egységekhez kötött) biztosítást mutatott neked, ami egyébként - általában - egy túlárazott termék. Azt nem mondta el, hogy ha X éven belül hozzá kell nyúlnod, mennyi a visszavásárlási értéke. Illetve javasolt egy kockázatos eszközalapot, aminek folyamatosan ingadozik az értéke.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook