Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eurót érdemes befektetni állampapírba? fórum

Eurót érdemes befektetni állampapírba? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2023. jún. 17. 07:28
Igen
109. 2f9443a416 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 20. 03:28

Enyém fele/felében van, majd lesz valahogyan!


Nemtudni ebben a mai káoszban, mi a legjobb!

108. birebora (válaszként erre: 105. - Ariana)
2021. márc. 20. 03:24
És most érdemes eurót venni?
107. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 106. - Zahonyil)
2021. márc. 19. 09:28
Jól hangzik, de így utánanézve írnak olyat róla a neten hogy átverés meg MLM . Van valakinek személyes tapasztalata velük?
2021. márc. 17. 08:26
Én a magam részéről nem javaslom az állampaírba való befektetést. Egyrészt azért, mert ez az állítólagos állam valójában egy USA-ban, New York államban bejegyzett cég, amelynek részvényei izraeli bankárok kezében vannak. Emiatt én elég erősen bizalmatlan vagyok az "állammal" szemben. A másik ok pedig az, hogy a jelenleg legkedvezőbb hozamú állampapír a babakötvény, vagy más néven Start számla. Ennek hozama 6 % körül van. tudok viszont ajánlani egy olyan beruházási lehetőséget, amely EUR alapú, és évi 8 % hozamot kínál, és ezt tartani is tudja. Küldök erről egy videót, remélem, a rendszer nem fog emiatt letiltani. [link]
105. ariana (válaszként erre: 104. - Timycat)
2021. márc. 15. 10:25

Én sem értek hozzá sajnos, csak hallottam ismerősöktől, hogy eurot vesznek,abban nőhet az értéke, forint csak gyengül.


Barátnőd megteheti,de sokan ha elköltik megtakarított pénzüket, miből élnek ha esetlehg elvesztik a munkahelyüket, vagy bármi beüthet.

104. timycat (válaszként erre: 100. - Ariana)
2021. márc. 15. 10:11

Férjem állampapírba rakta a pénze nagy részét, mindig az orra alá dörgölöm mikor jön hozzám kunyizni készpénzért (mert mondjuk banki időn kívül beesik egy készpénzes üzlet és adjuramisten kell pénz) én nagy kegyesen adok. De mindig van megjegyzés hozzá. Örüljön hogy kamatot, meg kezelési költséget nem számolok fel,de euróban várom vissza, a forintot kenje a hajára.

Az én pénzem nagy része euróban hever itthon. Átlag 40 forint pluszban vagyok eurónként.

Egyébként béna vagyok a befektetésekhez és ez a legegyszerűbb.


De van barátnőm aki úgy oldja meg a pénzromlást, hogy mindent gyorsan elkölt "mielőtt megromlana" 😂 Igaz tetemes mennyiségű földje van (amin termelnek tehát bankot robbantottak tavaly és az elkövetkező években is fognak), néhány lakás. Nem valószínű hogy sok anyagi gondja lesz az életben, pedig még 40 sincs.

103. syria (válaszként erre: 98. - F.frezia)
2021. márc. 15. 10:02

Tényleg nagyon nehéz inflációkövető befektetést találni. Az ingatlan, a föld (az erdő) ilyen, de ezek nem feltétlenül mobilizálhatók nagy haszonnal, ha hirtelen szükségünk támad készpénzre. Cserébe viszont növekszik az értékük akkor is, ha a bérbeadás körül zavar támad.

Az a barátom, aki majdnem veszített a lakáskiadáson (ld. 42. hsz.), több mint 20 éve állampapírokban is tartja a pénzét, de választott bankot is, aminek a termékeit "használja". Szóval ő több lábon áll, de a befektetéseiből aligha lesz milliárdos. Ő is örül, ha a megtakarításai legalább nem veszítenek az értékükből. (Amúgy hatalmas mázlija volt: a szomszéd néni, akit éveken keresztül szinte a nagymamájaként kezeltünk, rábeszélte őt - évekig kapacitálta - eltartási szerződésre, amibe nagy nehezen belement. Hamar övé lett a lakás; kb. fél millió forintjába került.)

102. ariana (válaszként erre: 101. - Birebora)
2021. márc. 15. 08:22
Megkeresni ennyit nehéz, és elveszteni sok lenne.Sajnos egyre kevesebbet ér.
2021. márc. 15. 07:53

Szerintem a 15 millió éppen " alig semmire" nem elég.

Kevésnek sok, soknak kevés.

100. ariana (válaszként erre: 94. - F.frezia)
2021. márc. 15. 07:16
Nem úgy gondoltam, hanem hogy sokan nme rakják sehová a pénzt, mert bankokban nem bíznak, ezért ha már otthon tartják, jobbnak látják euroban tartani, mint forintban. Persze nem 15 millióról beszélek.
99. birebora (válaszként erre: 86. - Syria)
2021. márc. 15. 06:49

Ebben igazad van. A lakáskiadás nem mindig csak öröm és pénzbevétel. Bizony vannak bosszúságok és nem várt események, hirtelen jött költségek. De összességében nem rossz befektetés ha az embernek jó helyen van kiadó lakása és van ideje az albérlőkkel vesződni.

A garázs könnyebb minden téren.

98. f.frezia (válaszként erre: 95. - Timycat)
2021. márc. 15. 04:40

Amúgy igen, nehéz ügy.

Nem tudom mibe tenném amúgy. Mindegyik lehetőségnek van előnye és hátránya is.

97. f.frezia (válaszként erre: 95. - Timycat)
2021. márc. 15. 04:35
A prémium állampapír pl.inflációkövető..
96. semleges (válaszként erre: 93. - Andi6020)
2021. márc. 15. 02:25

Biztos azért mert veszik és jó, élhető, kényelmes, tiszta, egyforma meleg, kicsi a rezsi, stb. Mint a gomba nőnek ki a belvárosban az új építésű társasházak. Én sem tudom, nem értem, de van rá vevő ezek szerint. Ha nem lenne nem építenék szerintem. Annyi pénzért igaz, Bp-en kívül házat kap, mondjuk felújítandót.

Az ingatlanosok is két félét mondanak. Egyik szerint esni, másik szerint nőni fognak az ingatlan árak. Ki tudja ezt előre.

95. timycat (válaszként erre: 94. - F.frezia)
2021. márc. 14. 23:16
Az állampapírnak az a bibije, hogy amit nyersz a kamaton azt bőven elviszi az infláció. A forint az euróhoz képest az árfolyam miatt is béna.
94. f.frezia (válaszként erre: 76. - Ariana)
2021. márc. 14. 22:18

Egyiket se bank forgalmazza, hanem az állam.

Amire még biztosítás is van.

93. andi6020 (válaszként erre: 92. - Michelle.r)
2021. márc. 14. 16:40
Essenek is. Agyrém, hogy egy milyen árak annak. Panelban főleg.
92. michelle.r (válaszként erre: 79. - A32f396a94)
2021. márc. 14. 16:28
Nem. Az a magyarázat, hogy kivárnak. Az ingatlanárak pár hónapon belül esni fognak. A lakások nagy része túl van árazva. A belváros pl. szinte teljesen leállt, befektető ennyiért nem vásárol. Érdekes módon Buda megy most jobban.
91. michelle.r (válaszként erre: 74. - A32f396a94)
2021. márc. 14. 16:25
Eddig sikerült.
90. andi6020 (válaszként erre: 89. - Timycat)
2021. márc. 14. 11:54

Az lesz, lassan itt a szezon.

Sajnos a test tényleg gagyi már, de a motor 115 LE, és nincs benne 100 üzemóra, az biztos. Nekem a garázsban áll, a kocsim meg az udvaron :S

89. timycat (válaszként erre: 87. - Andi6020)
2021. márc. 14. 10:31

Egy próbát megér, mármint az eladás. Felrakod bőven árában, amiért egy percig sem sajnálod ha elviszik. Ha meg nem kell senkinek akkor sem vesztettél semmit.

Akkora lett a rajongás a vízijárművek iránt, hogy bármilyen "szemetet" (bocs) megvesznek aranyáron.


Nálam az viszi a prímet, hogy tavaly nyáron a lakótelepen ahol van egy lakásom állt a parkolóban egy tengerre való motorcsónak. Télen nem tudom hol tartják, de nyáron mindenki azt a cart kerülgette meg kínlódott vele a gazdája a parkolással 😂

88. syria (válaszként erre: 66. - Katt2)
2021. márc. 14. 10:23
Nekem mindig igazam van, kivéve amikor véletlenül nem. 🤣 Bocsánatkérés elfogadva. 😁 "Többet tudok, mint amit egyesek feltételeznek rólam.” = öndicséret, ami büdös...
87. andi6020 (válaszként erre: 81. - Timycat)
2021. márc. 14. 10:18

Kb mi is ezért nem használjuk a hajót. Lehúzni a Tisza tóig 2 óra, nehezen indul el az ember. A hajóhely meg horror pénz.

Tulajdonképpen el kellene adni. De többet ér a motor rajta, mint maga a hajótest.

86. syria (válaszként erre: 85. - Birebora)
2021. márc. 14. 10:11
Egy ismerősöm 6-8 éve potom pénzért vásárolt 2 garázst. Az egyiket használja, a másikat kiadja. Hogy mennyiért azt nem tudom, de nyilván megéri neki, különben nem csinálná. És egy nem fizető garázsbérlőtől valószínűleg egyszerűbb megszabadulni, mint egy adósságot felhalmozó lakótól.
85. birebora (válaszként erre: 72. - A32f396a94)
2021. márc. 14. 09:51
Lehet, nem tudom, garázs soha nem fordult meg a fejemben, de igazad lehet. Én már nem kínlódnék semmi ilyennel.
84. katt2 (válaszként erre: 83. - Timycat)
2021. márc. 14. 09:23
Nekem Fonyódon lenne. Szerintem, ott nincs egy talpalatnyi hely sem, még csónakháznak sem. Vagy találok valami eladót, vagy nem működik.
83. timycat (válaszként erre: 82. - Katt2)
2021. márc. 14. 09:05

Szerintem ne várj vele nyárig.


Nálunk ez a lehetőség úgy 2-3 éve elúszott. Megtelt a part, már nincs hova garázst felhúzni. Még könnyűszerkezetest se.

82. katt2 (válaszként erre: 81. - Timycat)
2021. márc. 14. 08:49
Hú, ez nagyon jó ötlet. A legtöbb horgásznak az a baja, hogy a csónakot nincs hova tenni, állandóan hurcolni kell ( gumicsónak )felfújni, összerakni, motor, akksik, sok-sok cipelnivaló és ez mind értékes idő. A csónaktárolónak persze a parton kell lennie, a vízhez nagyon közel. Meg is nézem nyáron ezt a lehetőséget.
81. timycat (válaszként erre: 72. - A32f396a94)
2021. márc. 14. 08:44

Az tuti. Viszont nálunk már lassan drágább a garázs négyzetmétere mint egy panellakásnak és "ölnek" a garázsért. Ki sem kerül a piacra.


Egy ismerős élete befektetése, hogy pár éve vett egy csónakgarázst (nem autó, csónak). Akkor csak ennyi pénze volt, még normál garázsra se lett volna elég. Azóta rettentően menő dolog lett csónakot, hajót tartani. Minden bugrisnak van valamilyen, pedig pár éve még vérciki volt. Így most az ismerős csónakgarázsa kb annyit ér mint egy jó helyen lévő minigarzon.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook