Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Étterem Ajánló / Vélemények fórum

Étterem Ajánló / Vélemények (beszélgetős fórum)


1 2
55. Ági0830 (válaszként erre: 54. - Ági0830)
2022. márc. 7. 18:11
Ja, ezt nem ide szántam, hanem a siófokos fórumba.
54. Ági0830 (válaszként erre: 53. - Gizella91)
2022. márc. 7. 18:10

Lehet, hogy remek az általad említett étterem, de

- elég ellenszenves, hogy ideregisztráltál, és telereklámozod a fórumokat;

- a fórumindító Siófokon szerette volna megünnepelni a születésnapot;

- valószínűleg 8 éve sikerült is ez már neki.

2022. márc. 7. 17:53
Mi nem régen voltunk Csóron a Fiastyúk Udvarházban. Pesttől és Fehérvártól sincs messze, érdemes kipróbálni, ha jó/bio alapanyagból készülő, finom ebédet szeretnétek! :-)
2014. jún. 10. 21:01
Tudnátok ajánlani jó éttermet a XIX. kerületben?
2011. nov. 10. 08:16
ha bpesten eltek akkor frici papa konyhaja a legjobb valasztas./aranylag nagyon olcso,es finom az etel,ha dragabb helyre jartok akkor pedig olyanokat nem ajanlok ahova sok kulfoldi turista megy,mert...........................ott baj ha magyar vagy/MATYASPINCE/.oszinten az ott tapasztalt dolgoktol nagyon keseru lett a szam ize/mert encsak kulfoldon elo magyar vagyok,de amint ferjem angolul szolalt meg......maris mosolyra gordult a pincer szaja,addig meg...........
50. Zsolio
2011. nov. 9. 21:13

Pécsen a Színháztéren lévő Corso étteremről annyi szépet és jót olvastam, hogy végül elmentem kipróbálni. Pár éve már tettem velük egy próbát, akkor még Susogó étteremként működtek a Szőlő u. alján. Bennem akkor csak a rozé kacsamell "ízű rágógumi" emléke maradt meg... De a gasztrobloggerek áradoztak a fiatal séfről, fantasztikus kompozíciókról, így most újra próbát tettem.

Hát nekem most sem jött be... Az bizonyos, hogy az étlap szövegezéséhez fantasztikusan értenek! Az alapján bárki szájában összefutna a nyál. De aztán először megkaptuk a levest...

Illetve nem is! Kedves gesztusként kaptunk házi sütésű kenyeret házi(?) készítésű vajjal. Ez utóbbiban nem vagyok biztos... A kenyér finom volt, de a vaj az így eléggé semmitmondó. Egy kis pástétom, padlizsánkrém, vagy legalább valami fűszeres vaj - ha már ilyesmit adnak... De végülis azért kedves gesztus.

A zöldséglevest semmiképp nem ajánlanám! Bár állítólag friss alapanyagokból készül, amit végülis nem kétlek. De! Az íztelen alaplében úszkáló répa, cékla és egyéb pár kocka már látványában sem ígért sokat, az ízéről meg nincs mit beszélni. Az nem volt neki...

A vadkacsahúsleves kb. ugyanígy nézett ki, csak a tányér alján lapult egy hártyavékony "kacsamellsonka", ami egy idő után adott némi ízt a levesnek. Igen halovány ízt... Mindezt 1100,- Ft-ért. Ezért máshol majdnem 2 hatalmas adag ízletes, tárkonyos ragulevest kapok minden földi jóval megpakolva...

Na talán a főételek...

Jó, itt a Kakukkfüves-tejszínes gnocchi füstölt csirkemellel (ugye milyen hangzatos?) végülis tényleg el volt találva. Ízletes, jól összekomponált ízvilággal. Látszólag nem volt túl sok, mégis jól laktunk volna ezzel a fogással ketten a feleségemmel. Engem itt végülis épp ez zavart meg, hogy miért sikerült ez ennyire nehézre, ennyire laktatóra.

Én egy kacsamellet választottam, a mellé tálalt hagymalekvártól elcsábulva. Lehet, hogy hagynom kellene mégis ezt a kacsamell-dolgot. A kacsamell frappánsan éppen átsült, de a rajta hagyott bőrt nem pirították meg, ott lefegett puhán, jellegtelenül. A hagymalekvár az nem tagadom, igen finom volt, de az a barna szószféle, amit épp hogy megmutattak a tányérnak, az kellett volna, hogy "hidat" teremtsen a köret és a hús közé, de ez bizony elmaradt... Nem volt meg az a fajta ízharmónia, amit aztán a másik hozzászólásomban szereplő étteremnél tapasztaltam.

Az ilyen helyeken amúgy amilyen puccos a tálalás és magasak az árak, olyan kicsik az adagok... Csak azért nem kértem desszertet, mert a párom gnocchijával én is rendesen elteltem...

Én végülis nem mondom, hogy ne próbálja ki őket más, mert még mindig attól félek, hogy én nem vagyok eléggé gourmand. Ezért kíváncsi lennék más emberek véleményére! Talán csak én vagyok túlságosan a szokások rabja...

Ja amit azért mindenképp egyértelmű pozitívumként említhetek, hogy az ételkészítés menetét egy nagy LCD-képernyőn keresztül magunk is nyomon követhetjük, az ablak mellé ülve pedig érdekes látványt nyújtanak a téren áthaladó emberek és mindenféle történések...

49. Zsolio
2011. nov. 9. 20:33

Békéscsabán a Panoráma Hotel (Gyulai út 84) éttermét jó szívvel ajánlom mindenkinek. Készséges felszolgálók, tökéletes ízek, ízléses tálalás. Én elolvadtam a Jércemell copfoktól karamellizált ananásszal és szőlőkompóttal! Tökéletes ízharmónia fantasztikusan megkomponált tálalás, 10 pontos!

Délben pedig többféle menüből lehet választani és ilyenkor is igényes, különleges fogásokat lehet enni. Pálinkákból pedig pl. komplett itallapot adnak.

2011. júl. 23. 22:36
Sopronban a kánikulában ettünk a Fogas étteremben. A hús romlott lehetett, mert rossz volt az illata is. Én bolond megettem. Utána ki is hánytam. Megérdemelték volna, hogy bezárják a konyhájukat!
2011. jún. 1. 09:25

Kedves Fórumozók! Ritkán regisztrálok ilyen oldalakra, de mindenképpen szeretném most megosztani veletek a tapasztalataimat.

A hétvégén családommal a Szigetközben kirándultunk és a környékbeliek a Diamant Hotel **** éttermeit ajánlották, ha finomat és bőségeset akarunk enni. A szálloda csodás helyen van, a berendezés is nagyon ízléses. A szakács első osztályú, és az ott dolgozók is nagyon kedvesek voltak. A szállodához 3 vendéglátó egység tartozik : a Greenfield Pub, a Dunakorzó Étterem és a hotel mellett elhelyezkedő ízig-vérig magyaros Sári Csárda. Első nap a hotelben ettünk, másnap a csárdát próbáltuk ki. Az egész család el volt kápráztatva a kiszolgálástól, a finom ételektől. A gyerekekre külön odafigyeltek, ami nagyon ritka. Legközelebb biztosan több napra jövünk. Teljes szívből ajánlom mindenkinek!!!!!

46. Lyudit
2010. nov. 12. 12:25

Sziasztok! Ismeritek a Moccot? Budapest belvárosában van. Nagyon jó hely.. látogassatok el oda! :)


Most van rá lehetőség, hogy 60% kedvezménnyel: [link]

45. af1fde488c (válaszként erre: 44. - Zsoltiener)
2010. szept. 7. 10:27
Én nyitvatartási időben voltam ott, és sehol senkit nem láttam, teljesen kihalt, zárva volt. Most akkor mi a helyzet???
2010. júl. 19. 21:15

Sziasztok

Voltam ma a New York Delibe és nagyon komoly. Átalakult és végre amerikai retro ételbár lett. Fel van diszitve ameikai cuccokkal. Ettem ma egy brooklyn.i dupla sajtburgert alapbol járt hozzá sült krumpli és rántott hagymakarikák. Eldobtam az agyam. Azt mondta az üzletvezető hogy este klub élettem és hangos zenével várják a fiatalokat. nézzétek meg nagyon állat.

Hello

2010. ápr. 16. 22:06

Sziasztok!!!


Voltunk a héten Budaörsön nagyon éhesek voltunk, és az egyik utcában a Media Markt mögött találtunk egy kis éttermet. Az árak nagyon elfogadhatóak és a kaja iszonyat finom volt. A neve meg tök poénos Hollywood Kisvendéglő!!!!!! Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek! Ja és kiülős is, tehát szép terasza is van!

42. Betta7
2010. ápr. 12. 21:05

Sziasztok!


Tatán a Platán éttermet ajánlom mindenki figyelmébe!!! Isteni finomak az ételek, nagyon kedves a kiszolgálás! Ha egy jót szeretnétek enni, egy kellemes estét eltölteni nagyon érdemes kipróbálni!!!

2010. ápr. 4. 07:52

Hali!

A dunakeszi kompkikötő mellett van egy büfé. A világ legfinomabb heckjét ott sütik.

2010. ápr. 3. 19:52

Sziasztok!

A VI. kerület Paulay Ede utca 51. Kovi kifőzde. (nagymező utcától az 1. üzlet ) Nagyon finom ételek vannak és az árak is jók.

39. 70a5a27405 (válaszként erre: 23. - 70a5a27405)
2010. márc. 7. 03:41
Sajnos nemrég kiderült hogy a Gilde megszűnt..:(
38. o.andi
2010. márc. 5. 20:09

Sziasztok!!


Csepelen a gyárkapunál van az Arany palacsintázó..nagyon sokféle palacsinta van 13o féle,édes,sós,gyros,heck...koktélok,forró csokik.

Adagok kiválóak,alig lehet megenni...olyan sok.

Árak finomak..érdemes elnézni...ha Csepelen jártok,de hétvégi programnak sem rossz.

Próbáljátok ki...megéri!!:)

2009. dec. 17. 19:21

Sziasztok!


Budapesten a Ráday utcában a GOTTI éttermet nem ajánlom senkinek sem. Három alkalomból háromszor próbáltak becsapni a számlázáskor és a kaja is szinte mindig csapnivaló. A grillezett mozzarella félig szénné égett, a sör pedig vízízű volt. Eddig nem sikerült még olyan kaját választani, amivel meg voltunk elégedve, és persze olcsónak sem mondható. Ennyi pénzért már adhatnának emberi fogyasztásra alkalmas ételt is. Türelmes ember vagyok, de ennyi rossz élmény már nem lehet véletlen. Feladtuk a próbálkozást, másik helyet keresünk, de talán ezzel a hozzászólással másokat megkímélek a csalódástól.

2009. szept. 12. 17:22

Sziasztok!


Nekem a Tortuga nagyon bejön!

Kedves kiszolgálás, közép ár kategória, az ételek passzolnak az étterem stílusához, az asztalok alatt teknőcbékák és aranyhalak úszkálnak...fergeteges!

Nem csoda, hogy helyet általában csak foglalással lehet szerezni...

Nézzétek meg a honlapot!


Érdemes legalább egyszer elmenni.

2009. szept. 12. 16:01
Végre,sok csalódás után,ma egy étteremben igazán finomat ettünk!Az óbudai Bécsi szelet étteremben ebédeltünk 4-en,és nagyon meg voltunk elégedve.A hely (belül) barátságos,a felszolgálás gyors és kedves,az étel nagyon finom,az árak pedig barátiak.Csak főételt ettünk és 10100Ft. volt a számlán.Levest nem mertünk bevállalni a bécsi szelet előtt,desszertet azért nem kértünk,mert a közelben van Budapest egyik legjobb cukrászdája (Daubner,Szépvölgyi út)és onnan hoztunk haza süteményt.A két személyes Bécsi szelet tálat igazán ajánlom,mert nem csak bécsi szelet van rajta,és nagyon finom,bőséges.Igazán házias a petrezselymes,vajas-, és a fűszeres sztékburgonya. Nem tudtuk mind megenni.Egyetlen hiányosságot abban találtam,hogy ittam volna egy jegeskávét,vagy kapuccinót,de egyikkel sem tudtak szolgálni,mert a mostani kávégépük nem gőzől,és fagyijuk sincs jelenleg.Ezt leszámitva,nagyon meg voltunk elégedve,köszönjük!
2009. szept. 10. 23:01

Sziasztok!


A Fáy présház Fóton nagyon király.

Viszont megkérdezném, hogy figyelt-e már valaki arra, hogy egy étteremnek, vendéglőnek milyen a mellékhelyisége? Sajnos sokszor komoly csalódást okoz.

2009. aug. 30. 21:20
Járt már valaki a 16.Csömöri úti Sport vendéglőben? 10 pontból mennyit adna az ételek minőségére,a tisztaságra és a kiszolgálásra?
2009. aug. 29. 15:07

Sziasztok!

A Pocaktanya étteremben (Zugló,Zoborhegy u.) nagyon finom a "Csőrike drámája" saláta ágyon,a "Finombatyu",és a tejfölös, sajtos sztékburgonya.Az utóbbi időben több étteremben csalódtam,leadtak a minőségből.Utoljára a szentendrei,külföldiek által is nagyon kedvelt Rab Rábyban.Menza minőségü ételt kaptunk.Pl. a petrezselymes burgonya,főtt krumplira szórt szárított petrezselyemből állt!A Gianni a műsorában,a külvárosi csőd szélén álló éttermekből is kidobatta a szárított fűszereket!A bakonyi szeletjük is abszolút menzai színvonalú volt!Előtte(pár héttel) a Duna Pláza aljában lévő lovagi étteremben jártunk.Ott elég magasak az árak,és szikkadt libacombot kaptunk.Pár napos maradék lehetett.Így lehet,hogy spóroltak rajtunk,de vissza nem megyünk!Tavaly szeptemberben a 16.Korona étteremben ehetetlen bécsi szeletet szolgáltak fel,csupa mócsing volt,a kés sem vágta el.Majd a pincér megkérdezte:volt valami probléma a bécsi szelettel? Mondtam,hogy igen,a kés sem vágja el,olyan mócsingos.Nem kért elnézést,és nem is kárpótolt semmivel,azt mondta:átadja a szakácsnak.Majd felszámolták,mintha megettem volna!Valami olcsó, inas hús lehetett,de nem borjú.EGYSZER jól átvágtak!

31. trendi
2009. aug. 6. 18:51
Yes Étterem, XIII Hegedűs Gyula utca 1. Ez negatív ajánlás: a kiszolgálás lassú, az étel még csak elmenne, de a fizetésnél imádják átvágni a vendéget.
30. cel
2009. jún. 17. 11:02

Zorbas Taverna Bp, Podmaniczky u. 18. (Jókai út sarok.)

Csak ajánlani tudom.


Teljesen más jellegű, de legalább olyan jó: Mészáros Vendéglő Abony, Szolnoki út.

2009. máj. 28. 21:41

Siraz perzsa étterem. IX.ker. Ráday-Mátyás utca sarok.

Kiváló a kaja, vízipipa, nagyon szép a berendezés, igényes. Igaz nem olcsó, de megéri az árát.

2009. máj. 8. 12:06
Sziasztok!Mult hétvégén voltam a balcsi parton Fonyódon.A családdal találtunk egy nagyon hangulatos éttermet a neve is nagyon találó Pocika.Nagyon finom halászlevet ettünk.Van egy bőségtál nevű étel ami állítólag 2 személyes de mi négyen alig bírtuk legyűrni.A kiszolgálás is nagyon jó volt.Élvezet visszatérni a magyar tengerhez ezek után.
27. nunu
2009. márc. 24. 19:13
X. kerület,Fertő úton található kifőzde.Egyszerűen,nagyszerű!
2009. jan. 30. 16:48
Művész étterem a Víg színháznál . Olcsó is és nagyon jó a kaja :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook