Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étkezési zselatin elkészítve, fájó izületre téve valóban hatásos lehet? fórum

Étkezési zselatin elkészítve, fájó izületre téve valóban hatásos lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
69. jennyvagyok (válaszként erre: 67. - F8db0709b8)
2016. szept. 15. 12:03
Igen, nemrég olvastam valahol -biztos viccnek tűnik- hogy egy ember gumicukorkával gyógyította meg az izületi betegségét.
2016. aug. 24. 16:07
én a kolléganőmtől hallottam nem rég, biztos hatásos, még nem próbáltam, de fogom.
2016. aug. 24. 07:00
3éve a fórum elején amit írtam viccnek hitték...viszont örülök,hogy egyre többen alkalmazzátok ezt a módszert :)
2016. aug. 23. 10:44
nekem is ajánlották a zselatint, úgyhogy lehet, hogy van benne valami!
65. jennyvagyok (válaszként erre: 64. - Kapormag)
2016. aug. 17. 15:59
Hátha ír még valaki tapasztalatot, én is elkezdtem enni egy hete, majd ezután kenegetem is magamra. Muszáj, mert meg akarok gyógyulni. Kurkumát is eszem, nem finom, sőt.... nagyon nem.... de minden nap egy fél mokkáskanállal bekapok, s iszom rá egy pohár vizet. Sok jó tapasztalatot hallottam már, ha másnak működött, nekem is működni fog!!!! :)))
64. kapormag (válaszként erre: 61. - Stock)
2015. nov. 24. 21:59
Szia! Használt a zselatin? Nekem is elkezdett fájni a csípőm, ha tényleg hatásos, belevágok.
2015. jún. 18. 05:24
nem feltétlen a témához kapcsolódik, viszont a fürdősó is jó lehet a holt tengeri
2015. jún. 17. 23:22
Hát...az ízületeimnek talán jót tenne, rájuk is férne. DE: az idei szezonban többször is csináltam zselatinnal különböző földiepres desszertet, és mindig rosszul lettem az elfogyasztása után! Hányinger, émelygés, verejtékezés. Szóval rémes érzések, amíg a gyomromból ki nem ment a massza!
61. Stock
2015. jún. 17. 19:44

Sziasztok !

Múlt héten volt a családbarát magazinban a Szabó Gyuri bácsi/füves ember/Ő is ajánlotta a zselatint,hogy nagyon jó porcépítő.Haumann Péter is a műsorban volt és mondta,hogy egy ismerőse igy elkerülte a protézis műtétet.Én már elkezdtem mert nagyon fáj a csípőm.Majd 3-4 hónap múlva beszámolok az eredményről.

2015. márc. 16. 17:05
Én mindennap egy teáskanál zselatint teszek egy kis pohár joghurtba és úgy eszegetem. Olyan, mintha porszemcsés lenne a joghurt de ezenkívül semmi íze sincs. Melegen ajánlom mindenkinek, nekem sokat segít a megrepedt sípcsontomon amivel az orvosok semmit nem tudnak kezdeni és a hajam is szebb tőle. 2 hónapja csinálom, eddig semmilyen negatív tapasztalatom nincs, csak pozitív. :)
59. holunder (válaszként erre: 53. - Kaktuszvirag24)
2014. okt. 8. 11:11
be lehet venni por formában is? kaptál rá választ?köszi!!
2014. okt. 8. 11:10
Sziasztok, engem is érdekel, hogy por formájában is be lehet venni a zselatint? FONTOS kérlek írjatok, ha van tapasztalat
2014. jún. 1. 16:15
Nagyon jó,már régen szenvedek a vállfájástól,sok mindent kipróbáltam,a zselatinkúrát 2 napja csinálom,és már tudtam éjjel aludni!
2014. márc. 25. 07:04
A kocsonya azért élvezhetőbb.
2014. márc. 17. 13:39
Miért fáj az ízület? Mi az oka?
54. emagdi
2014. márc. 17. 13:26

"gumicukrot" is lehet készíteni a zselatinból, talán úgy könnyebb megenni :)

1. felforralni meleg vízzel (ahogy a felhasználási utasítás mondja)

2. édesítheti, színesítheti, ízesítheti mindenki a "vallásának" megfelelően

3. jégkocka v bonbon készítő formába önteni, megszilárdítani, és kész a gumicuki :)

2014. márc. 17. 12:10
sziasztok, lehet, h hülye a kérdés, de az egy kiskanál zselatint csak úgy magában eszed meg - por formában - vagy a már felfőzőtt zselatinra utaltál? köszi!
2014. jan. 30. 09:03
De jó kérdés, pont a napokban mentettem el a facen, egy eről szóló cikket.A férjemnek a válla szokott fájni,kipróbáljuk majd.
2014. jan. 29. 22:15

Sziasztok! Ígértem egy visszajelzést zselatin-ügyben, hátha valakit érdekel. Előtte leírnám röviden az esetemet. 36 éves vagyok, egygyermekes anyuka. 2012. nyarán észrevettem, hogy hosszabb gugolás vagy ülés után nem tudok teljesen kiegyenesedni, és fájt is a derekam. Aztán egy nap már egyáltalán nem tudtam kiegyenesedni és mindenhogy fájt, még fekve is. Dokihoz mentem, de szabadságon volt, így a helyettes orvos asszisztense (!) írt receptet Xiloxra és beutalót a reumatológiára. Ott nem kaptam orvosságot, mondván az egyetlen megoldás a gyógytorna vagy úszás masszázzsal megspékelve. Segítség híján nem tudtam megoldani egyiket sem. Itthon próbáltam kímélő jógagyakorlatokat végezni és kerestem a – lehetőleg természetes – megoldást. Hosszabb ülés után változatlanul nem tudtam kiegyenesedni és ez elég kellemetlen volt, még nem éreztem ennek idejét. Saját kutatásaim alapján gerincsérvem lehet(ett?) ízületi gyulladással.

Másfél év szenvedés után a tapasztalataimat megosztanám. Sokat javított a helyzetemen, hogy az ágymatrac alá deszkát tettem. Demko ágyunk van, vagyis elvileg gerincvédő matracon alszom, de már közel 10 éves, lehet, hogy aktuális lenne egy matraccsere. Ékpárnát használok hosszabb üléshez, nem túl kényelmes, de épp ezért gyakran felállok, így nincs túl sokáig rossz tartásban a gerincem.

De ami a legjobb: legutóbbi hozzászólásom óta minden reggeli közben megeszek egy teáskanál zselatint. Mostanában már ékpárna nélkül is tudok ülni, folyamatosan enyhülnek a panaszaim. Nem rohamléptekkel, de határozottan egyre jobb és jobb. Káros mellékhatást egyenlőre nem tapasztaltam, sőt. Erősebbek a körmeim, kevésbé hullik a hajam. És nem fájdalomcsillapítókon kell élnem.

Ha írásommal legalább egy embernek segítettem, már megérte a fáradtságot. NE ADJÁTOK FEL! Szerintem ez egy remek dolog én csak ajánlani tudom!

Jobbulást!

2013. nov. 17. 19:00
Sziasztok! Köszönöm a tapasztalati hsz.-eket, mivel nagyon fáj a derekam, kipróbálom és ígérem, visszajelzek. Inkább kísérletezek én magamon, mint az orvosok. :)
49. Dzsoruto (válaszként erre: 1. - Icuri)
2013. máj. 15. 23:26

Ja! És nem utolsó sorban üzlet. A zselatin olcsó, a de kollagén-hidrolizátumként jó drágán el lehet adni :) Mint a biffizusz eszenzit, meg antireguláriszt. :)

Valamiért sokan buknak az ilyen hülye nevekre

48. Dzsoruto (válaszként erre: 1. - Icuri)
2013. máj. 15. 23:18

Igen. valóban működhet. Sok készítményben van kollagén, a zselatin meg lényegében ez. Ugye csontból, bőrből főzik ki gyakorlatilag ez a zselatin. Azért főleg feldolgozott formában használják,(por, kapszula) mert alapjáraton kissé nehézkes kezelni mert nagyon ragacsos egy valami. Én főleg porformájában láttam, mint étrend-kiegészítőt. Sportolók használják az ízületi kopás megelőzésére. De úgy tudom, hogy pl. versenylovaknak is adják. Ja, és főleg belsőleg használják ilyen célra, de ez nem jelenti azt, hogy nem szívódik fel. De, csak több idő kell amíg hatni kezd. Meg mint mondtam, nagyon ragacsos egy massza, meg nehézkes használni. Több órán át fent kell tartani mire rászárad. Ezért sem terjedt el szerintem. A másik, meg, hogy tudjuk, hogy állati eredetű. Sokan ezt nem hajlandók tudomásul venni és elsőre fújjognak tőle. (vágóhídi "hulladék"-ból készül. Csont és bőr darabokból) Valahogy úgy vagyunk vele, hogy ami egészséges az növényi eredetű. Ha készítményben van úgy fogyaszthatóbb. Meg hozzáadnak olyat ami a felszívódást segíti. Itt egy cikk pl egy ilyen termékről: [link]


Úgyhogy szerintem nyugodtan használd. De úgy mondják minimum 6 hónap mire érezhető lesz.

2013. ápr. 16. 06:02

PORCKORONGKOPÁS, AMIKOR A ZSELÉS ANYAG KIFOGY A PORCOK KÖZÜL:

A boltokban kapható ételzselatint /a ráírt elkészítési mód szerint elkészítjük, és amikor már dermed, öntsünk még rá forralt vizet, és villával

törjük át, hogy kenhető legyen, a fájós részre rákenjük esténként, úgy,hogy bevizezzük, vagy a térdünket, vagy a könyökünket, vagy a gerincünket és

belemasszirozzuk, teljesen beszívódik, ami még marad a bőrünkön, azt nedves ruhával töröljük le. Naponta egy mokkáskanállal együnk is belőle,

garantálja, hogy 6 hónap után visszatermelődik a zselé a porcok közé.

46. icuri
2013. ápr. 8. 22:40

Nem üldöztetek el, csak sajnálom, hogy ilyen vita kerekedett.Nem kell egymást győzködni a magunk igazáról. Sértegetni meg főleg nem. Tudomásul kell venni, hogy mindenkinek más a véleménye és kész.

Egyébként köszönöm a válaszokat. :)

45. kszb (válaszként erre: 44. - F8db0709b8)
2013. ápr. 8. 17:09

:) nem én üldöztem el :) Ebben is el vagy tévedve. És reagált is, csak olvass vissza :)

Na! Ez a kötekedés, amit ti csináltok, mert nem tetszik, h én nem dőlök be ennek.... ennyi.

Ja, és hisztizni se én hisztiztem, nem én sértődtem meg, és nme én próbáltam sértegetni a másikat :)

Kicsit értőbben olvass!

44. f8db0709b8 (válaszként erre: 43. - Kszb)
2013. ápr. 8. 17:07
Mindenesetre a fórum indítót is elüldözted,...pedig csak kérdezett,egyesek válaszoltak,te meg flegma módon lehurrogtál mindenkit!Szerintem nyiss egy kötekedős fórumot....Szép napot! :)
43. kszb (válaszként erre: 42. - F8db0709b8)
2013. ápr. 8. 14:37

Nagyon el vagy tévedve! Én a prevencióban hiszek elsősorban. Rengeteg betegség elkerülhető odafigyeléssel. Vannak állapotok, amikor viszont muszáj a gyógyszer. Ennyi.

Vannak alternatív módszerek, amikben hiszek, elfogadom, alkalmazom, de ez nem azt jelenti, h mindent beveszek. Ami észérvekkel megmagyarázható (és nem hisztivel, vagdalkozással, ellentmondásokkal) azt maximálisan elfogadom, és tovább is ajánlom.

42. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Kszb)
2013. ápr. 8. 11:42

Nem is akarlak meggyőzni..ezek után biztosan nem!


Bár hozzátenném.hogy tutira vannak itt olyan emberek,akik kipróbálták és használt!


Ja,és még valami!Ami azt illeti, túl vagyok néhány dolgon,igyekszem kerülni a gyógyszereket,és azokat a krémeket,amikben bármiféle olyan nekem nem tetsző hatóanyag van....én megtaláltam a számomra megfelelő gyógymódot,köztük ezt is!


Ha szkeptikus vagy,szedjél jó sok gyógyszert,azokban biztosan hiszel!

41. kszb (válaszként erre: 40. - Mese)
2013. ápr. 8. 11:37

:)))

Vmi eredetibbet :)))

40. mese (válaszként erre: 36. - Kszb)
2013. ápr. 7. 22:17

Tudod drága, az, hogy ilyen felgmán beírsz egy fórumba, mert okosnak hiszed magad, és teszel mások vélemyényére, tapaszatlatára, az a gyengék harci eszköze! :P

kötekedj máshol..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook