Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Étkezési zavarok fórum

Étkezési zavarok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Étkezési zavarok

2009. márc. 5. 12:12

sajnos ez is egyéntől függ

a férjem karcsú, mint a nádszál, pedig szirupsűrűségű, nagyon édes tejeskávékat iszik, naponta többször, és azt mondja, azért, mert a szervezete nagyon igényli az édeset

14. c299b9bcdc (válaszként erre: 4. - Jszlami)
2008. febr. 16. 14:19

a farkaséhség ellen a legjobb a rendszeren értelmes étkezés, aminek a lényege az, hogy az inzulint lehetőleg ne nagyon hívjuk elő, és főleg ne kényszerítsük a szervezetet nagy mennyiségű inzulin termelésre


ennek érdekében kerülni kell a cukrokat, a liszteset, és általában bármit ami nagyon megnyomja az inzulinszintedet


nézz utána a neten még a szénhidrátok glikémiás indexének

13. c299b9bcdc (válaszként erre: 4. - Jszlami)
2008. febr. 16. 14:15

falásrohamok egyik okozója lehet:


Étkezés után a szervezetben megnő a vércukor szint (különösen ha szénhidrátban gazdag volt az étel). A vércukor szint csökkentésére a szervezet inzulint termel. Az inzulin segíti a tápanyagok izmokba juttatását, és a felesleg zsírként való elraktározását.


Ha valaki hosszú időn át rendszertelenül eszik (és főleg olyankor, amikor nincs rá szüksége - pl. vacsorára), akkor az izmaiban ún. inzulin érzéketlenség alakulhat ki, és hajlamossá válik a szervezete a felesleges tápanyag zsírként való eltárolására.


Mivel az izmokba nem jut elég tápanyag, ún. "szénhidrát éhség", farkaséhség alakulhat ki ("ennem kell valami édeset" szindróma)

12. Levander (válaszként erre: 10. - 00dd2f3d94)
2008. jan. 16. 16:56

Hát ha megmondod nekem, hogy 3 oldalban hogy sűrítesz össze étkezési zavarokról szóló tényeket úgy, hogy jól megszerkesztett legyen, akkor szívesen meghallgatlak... :)

Mellesleg igen... Nekem nincs időm napokat készülgetni beadandókra. Örültem, hogy ezt meg tudtam írni, amúgy pedig a tanárnak tetszett, mert jelest kaptam rá.

2007. nov. 29. 15:28
alatt, bocs ez kimaradt
2007. nov. 29. 15:28
Ne haragudj, de szerintem ez egy összeollózott, egy délután megírt házi feladat. Én középiskolában sem adtam volna ilyet ki a kezemből. Nem bántásként, tényleg.
9. Levander (válaszként erre: 8. - Cd0aeb97d1)
2007. nov. 26. 11:44

Ez nem kevés, hanem maximum három oldalt lehetett írni 12-es betűmérettel és másfeles sorközzel :) Ami ennyi :) Persze, hogy még sok mindent részletesebben lehetne írni, pl. a lelki problémák okairól, de az már nem lett volna 3 oldal és elsősorban a tünetekről kellett írnunk.

Azért írtam nervoza-t, mert akárhol is láttam cikkeket róla, mindenhol nervoza-t írnak... Szóval ezen kár lenne vitatkozni, ki mit hogyan ír... :)

Ugye neked nincs személyes tapsztalatod benne?! :O

2007. nov. 24. 18:09

Úgy gondolom,ez jó dolgozatnak.De kevés.Ne haragudj ezért a megjegyzésért.Privát vélemény!Aki semmit nem tud róla,annak mutat valami képet,de aki ismeri,.....

Egyébként arra is figyelni kéne,hogy írod le őket,ne mindig máshogy.A helyes leírása:nervosa,nem nervoza!

7. Levander (válaszként erre: 4. - Jszlami)
2007. nov. 21. 10:08

Szia! :)

Neked is csak azt tudom írni, hogy fogok, amint lesz több időm. :) Most tanulok a holnapi énekre, majd pedig a pénteki oroszra... jáááj...

6. Levander (válaszként erre: 3. - Lincsuka)
2007. nov. 21. 10:07
Mivel, hogy mindkét étkezési zavarra nagyon jellemző... Csupán annyi a különbség, hogy a bulímiások mindegyike hánytatással szabadul meg az ételtől, míg az anorexiások között vannak, akik inkább nem esznek... De köztük is nagyon soknak a kevés ételt is kihánytatják... Ezért írtam így :) A könyvet meg köszi, meg fogom keresni könyvtárban vagy bookline-on.
5. Levander (válaszként erre: 2. - Tunduska)
2007. nov. 21. 10:06

Szia Tunduska!


Fogok írni neked majd egy cikket, csak sajnos most kezdődik a vizsgaidőszak és nem igen lesz időm erre... De amint tudok, szakítok rá hosszabb időt! :) És addig is kitartás, hogyha te is fogyózol! Nekem eddig nagyon jól megy, pláne a tegnapi tollas után :)

4. jszlami (válaszként erre: 2. - Tunduska)
2007. nov. 16. 13:13

Szia!

Engem is nagyon érdekelne, hogy hol/hogyan lehet kezelni a falási rohamokat, illetve milyen tudományos adatok állnak még rendelkezésre erről?

Előre is köszi!

2007. nov. 16. 09:24
Szia Levander. Beadandónak teljesen jó, amit írtál, bár az elején kissé mintha "összefolyna" az anorexia és a bulimia tüneteinek felsorolása... pl az anorexiához is írod a hánytatást, stb. Nagyon jó szakirodalom a témában Túry - Szabó: Anorexia, bulimia c. könyve. Ha esetleg azt pont nem használtad, érdemes elolvasni. Nagyon tanulságos. Én már csak tudom...
2007. nov. 15. 22:27
Szia Levander.ELovastam,és tetszett.Remélem,hogy a tanárodnak is tetszeni fog.Megkérlek,ha tudsz esetleg bővebbet a falánksági rohamok eredményeként kialakuló elhízásról,(zabálási rohamokról),ill.a gyógyitásukról,akkor irhatnál még róla bővebben.Köszi.Kivánok sok sikert! üdv.tunduska :-)
2007. nov. 13. 14:36
Ez a cikk az étkezési zavarok okairól, kezelési módjairól és érdekességekről szól. Manapság sok problémát okoz a falánksági rohamok eredményeként kialakuló elhízás, de az anorexia és a bulímia ugyanolyan veszélyes betegségek. Fontos tudni, hogy az utóbbi kettő csak akkor gyógyítható nagy sikerrel, ha időben felfedezik.
Mivel a tanárunk megengedte, hogy az étkezési zavarokról is lehet írni beadandót, így hát én ezt választottam. Remélem, elnyeri az ő és a ti tetszéseteket is. Jó olvasást!

Ugrás a teljes írásra: Étkezési zavarok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook