Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Étkezési utalványok, Erzsébet-utalvány és Széchenyi Pihenő Kártya fórum

Étkezési utalványok, Erzsébet-utalvány és Széchenyi Pihenő Kártya (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
26. CsillagTM (válaszként erre: 24. - Lolita63)
2012. jan. 9. 21:17

ez kb. 40e/hó. bruttó v nettó? és gondolom, ez a max...


na és mi lesz azokkal, akik nem wellnesselnek, nem utaznak, nem vendéglőznek, "csak" a napi felvágottat-kenyeret akarják megvenni?!...:(

25. CsillagTM (válaszként erre: 23. - Bucili)
2012. jan. 9. 21:15
kerestem. (ha belenéztél volna, láttad volna, h kommenteltem is :)) egyszerűen nem találtam meg, ami nekem kell: egy összefoglaló oldalt, ami egyben foglalkozik az idei "újdonságokkal".
2012. jan. 9. 21:15

Én úgy tudom,hogy 450 ezer a keret:

- 150 ezer vendéglőben költhető csak el.

- 225 ezer üdülésre

- 75 ezer gyógyfürdő,fitness

23. bucili
2012. jan. 9. 21:10
Miért nem keresel? Van már ilyen fórum: A SZÉP-kártyáról minden info érdekelne
2012. jan. 9. 21:07

az én problémám pl.:


a férjemnek van 27e cafeteriája, nekem várhatóan marad 14e (plusz kapok bérletet). hogy lehet ezt a lehető legjobban elkölteni, ha nekünk - mint sztem mindenkinek - az alapdolgokra van szükségünk, azaz KAJÁRA a boltból (Spar, CBA, stb. )?


ahogy én látom, ezt tudjuk tenni:


férjem:

- bérlet (10e Ft)

- Erzsébet-utalvány, amit tudtommal le lehet vásárolni boltban (melyikben?!) (5e Ft)

- a maradék 12e Ft kizárásos alapon megy Széchenyi-kártyára. de az MIRE JÓ? lehet vele ugyanúgy kaját venni? vagy legalább Gastroyal, stb. cégeknél kaját rendelni belőle?


én:

- Erzsébet-utalvány (5e Ft)

- a maradék 9e Ft kizárásos alapon megy Széchenyi-kártyára


van esetleg jobb ötletetek, v bármi infótok? nagyon köszi előre is...


-.-


ja és az eddigi kajajegyeket ill. más fajta utalványokat meddig lehet levásárolni??

2012. jan. 9. 21:06

bárkinek van bármi infója (hol és mire válthatók be, stb.), ide írhatja...mert a neten nem sok konkrétum olvasható (vagy csak én nem találok sok hasznos infót).


segítsünk egymásnak ebben a nehéz helyzetben!

2012. jan. 9. 21:05
Erzsébet-utalvány és Széchenyi-kártya 2012 - minden infó jöhet ide, segítsünk egymásnak!!
2012. jan. 9. 21:02
ja és az eddigi kajajegyeket ill. más fajta utalványokat meddig lehet levásárolni??
2012. jan. 9. 20:59

tud valaki segíteni?


a férjemnek van 27e cafeteriája, nekem várhatóan marad 14e (plusz kapok bérletet). hogy lehet ezt a lehető legjobban elkölteni, ha nekünk - mint sztem mindenkinek - az alapdolgokra van szükségünk, azaz KAJÁRA a boltból (Spar, CBA, stb.)?


ahogy én látom, ezt tudjuk tenni:


férjem:

- bérlet (10e Ft)

- Erzsébet-utalvány, amit tudtommal le lehet vásárolni boltban (melyikben?!) (5e Ft)

- a maradék 12e Ft kizárásos alapon megy Széchenyi-kártyára. de az MIRE JÓ? lehet vele ugyanúgy kaját venni? vagy legalább Gastroyal, stb. cégeknél kaját rendelni belőle?


én:

- Erzsébet-utalvány (5e Ft)

- a maradék 9e Ft kizárásos alapon megy Széchenyi-kártyára


van esetleg jobb ötletetek, v bármi infótok? nagyon köszi előre is...

17. Petra025 (válaszként erre: 15. - Miel77)
2012. jan. 5. 16:49
Ezt megértem, talán ezért is hagyták benne a jogalkotók a törvényben, hogy utólag is adható visszamenőleg. Biztos, hogy számítanak arra, hogy lassan fog kialakulni, de szerintem nagy úr lesz, ha a munkáltatók nem akarnak több járulékot fizetni a francia utalványok miatt, és sok embernél lesz ilyen utalvány inkább. Mivel a Nemzeti Üdülési Szolgálat fogja kezelni, csak abban bízhatunk, hogy most hogy nincs üdülési csekk, a sok felesleg alkalmazottjuk gőzerővel a hálózat kialakításán fog dolgozni...
2012. jan. 4. 18:22
Mi biztosan nem szerződünk beváltásra, mert több mint a kétszerese a beváltási költség mint a franciáknál. A faluban senki más nem szerződött még a franciákkal sem, így megszűnik a beváltás, vagy majd csak amit feketén elfogadnak.
15. miel77 (válaszként erre: 9. - Petra025)
2012. jan. 4. 16:45

Értem én, hogy majd kialakul, de amíg nincs semmi, ezt miért kell bevonni? mert közvetlen környezetemben tudom, hogy a cégekkel még nem kötöttek szerződést, hogy adhatják az ujat, ezért el is vették a dolgozóktól.. plusz a szép kártyát addig meg nehéz lesz használni amíg nincs leolvasó, így pl. az ételfutár nem tudja elfogadni!!!

Ez a családban nagy összegű kiesés így nálunk, mert kp.-ban meg nem fizetik a 2 adag csekket. és semmit nem adnak egyelőre helyette!!

2012. jan. 4. 15:28
13. Szilvamama (válaszként erre: 12. - Lujza1122)
2012. jan. 4. 14:51
Szívesen!
12. Lujza1122 (válaszként erre: 11. - Szilvamama)
2012. jan. 4. 13:43
Köszi az infót, már keresem is a cikket!
2012. jan. 4. 13:19
Az Erzsébet utalványt legelőször februárra ígérik, addig sok részlet ki fog még derülni szerintem. Folyamatosak a tárgyalások a multikkal - hülye lenne nem elfogadni - első körben a magyar tulajdonú üzletláncokat keresték meg. (COOP, CBA stb.) Lehet egyébként más cégek étkezési jegyét is adni cafetériában, csak az a munkáltatónak több adó és járulékterhet jelent, ergó nem azt fogja választani. A SZÉP-kártyás dolognak is ki kell alakulnia, mert az sem teljesen letisztázott. Tegnap a Napi Gazdaság honlapján olvastam egy nagyon jó összefoglaló cikket, akit érint, érdemes rákeresnie.
10. Tücke
2012. jan. 4. 12:18
persze h nem az ő hibája nem is szegény pénztárosokat hibáztatom hanem azt a sok agyoniskolázott barmot akik ezeket a dolgokat kitalálják
9. Petra025 (válaszként erre: 5. - Miel77)
2012. jan. 4. 12:17

Szerintem idővel rengeteg Erzsébet elfogadó hely lesz majd higyjétek el! Végül is a főleg francia tualjdonú kaja jegyeket áruló cégek milliárdokat zsebeltek be a kaja jegyek értékesítéséből, ezt vette ki az állam a kezükből, megmaradnak ugyan, de semmelyik munkáltató nem fog tőlük vásárolni, mert sokkal több adót kell majd fizetni utána.

Ezért nagyon gyorsan ki fog szerintem alakulni, az Erzsébet utalvány hideg élelemre, és 2012.12.31-ig meleg étkezésre is fel lehet majd használni.

A szép kártya 3 dologra fordítható, szálláshely szolgra, vendéglátás és szabaidőszolgáltatásra, ezek is éves keretösszegig adóznak alacsonyabb mértékkel, szerintem ez is elfog gyorsan terjedni, mint az üdülési csekk.

2012. jan. 4. 12:10
Persze, nem a pénztáros a hibás! Én nagyon sajnálom, h nekik még ezt is figyelniük kell a többi baromság mellett... Szegény barátnőm szokott mesélni... :(
7. Lujza1122 (válaszként erre: 2. - Tücke)
2012. jan. 4. 12:08
Hát, igen... Honnan tudja az a szerencsétlen pénztáros, hogy mennyibe kerültek csak az élelmiszerek?? Majd külön lesz rakatva itt is az áru... Egyszerre nem lehet lehúzni az árut meg fejben összedni az árakat.Badarságnak tartom, mert így is, úgy is bevétel lenne. Eddig jó volt így, most miért nem? Volt, ahol nézték eddig is, hogy van-e egy zsömid vagy kiló kenyered, de volt, ahol már nem is, tök mindegy volt, h mit vettél. Én úgy tudom, hogy egy-két élelmiszerboltban (magyar illetőségű) ugyanúgy el fogják fogadni az Erzsébet utalványt, mint eddig a másik kajajegyeket. Ugyan azokkal a feltételekkel...akkor ennek is mi értelme volt???
2012. jan. 4. 12:01
Higgyétek el, hogy nem a pénztáros a hibás. Ő csak a munkáját félti. Mert ha a köv. vásárló a sorban épp egy ellenőr, úgy kipenderítik az állásából hogy a lába se éri a földet. Szerintem neki mindegy mivel fizetnek.
2012. jan. 4. 11:52

elég nagy gond ez sztem, hogy megszüntetik, ááá engem kiakaszt, mi eddig az ebédet rendeltük (menüt) és étkezésivel fizettük, de így nem éri meg már kp.-ért, túl sokat vinne el a fizuból. 5000 ft meg kicsit kevéske...

A szép kártyáról sem sokat tudni még, az erzsébet utalványt egyelőre meg csak ott fogadják el ahol meg van kötve rá a szerződés, és az nagyon kevéske hely még sztem.


Boltos ügyben én is jártam így, hogy 2részben számlázták nekem, mert hogy csak az élelmiszert fizethetem ki vele!!!

2012. jan. 4. 11:44

Velem volt, hogy hónapokkal ezelőtt egy másik áruházláncban szétszedették a vásárlásaimat, és a nem ételeket csak készpénzzel fizethettem. De ezen kívül sosem problémáztak, mi kerül a kosárba.

Bár az idei év havi maximum 5000 forintos utalványát simán elkölthetjük "csak" kajára... :-(

Az Erzsébet-utalványról sajnos nem tudok semmit.

2012. jan. 4. 11:43

[link]

én ezt találtam róla valamelyik nap.

2012. jan. 4. 11:41
ez azé elég erős sztem nehogy már a pénztáros fejből tudja hogy mire mennyit költesz meg nehogy más megszabják mennyit költhetsz el az utalványokból 1 alkalommal... nekik ígyis úgyis bevételi forrás nem mind1 az nekik mire költöd el azt a keveset amit kapsz?
2012. jan. 4. 11:32
Sziasztok! Egy barátnőm abban a bizonyos kék-piros színű angol tulajdonú nagy üzletláncban dolgozik pénztárosként.Az előbb tudtam meg tőle, hogy az étkezési utalványokat már csak tényleg ételre fogadják el és a pénztáros nézi saját maga, hogy kb. mennyi kaját vásároltál, és annak az értékében fogadja el a kajajegyet.Ezt a témát azért kezdeményeztem egyrészt, hogy figyelmeztetni tudjak többeket, nehogy a kasszánál járjatok pórul, másrész az a kérdésem lenne, hogy az új Erzsébet utalványokat hol fogadják el?Mit tudtok róla?Mert hivatalos lista nincs sehol, és hallottam már össze-vissza mindent...Előre is köszönöm a válaszokat!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook