Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Etikus betegséget papír nélkül elfogadni, de csak egyesektől? fórum

Etikus betegséget papír nélkül elfogadni, de csak egyesektől? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Lávli* (válaszként erre: 33. - NomNom)
2020. dec. 3. 13:41
Főleg, ha sok a díszliba és kevés a főnök 😀 Állandó meló kis lógásért ... Aaaaaaa
34. Lávli* (válaszként erre: 32. - NomNom)
2020. dec. 3. 13:40
Addig, amíg nem ő diktál. Mert ugye "rálátása van a dolgokra".
33. NomNom (válaszként erre: 31. - Lávli*)
2020. dec. 3. 13:39
Az úgy már elég sok meló, nem éri meg. 😥
32. NomNom (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2020. dec. 3. 13:38

Ja...

Mondjuk az ilyen mindegy ha munkahelyet is vált, ott is a sz@r is keserű lesz.

31. Lávli* (válaszként erre: 25. - Oneday)
2020. dec. 3. 13:37

Nem puszira. Szopásra.

FI szerint. 😰

30. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. dec. 3. 13:35
Lehet! Meg ahol a gondnok többet keres, mint a diplomás (??) könyvelő
29. Lávli* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 13:30
Jajjzus 😂
28. timycat (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 13:26

Nem engedi kinyitni a szekrényét? Ez baj? Nagyon helyes.

GDPR, titokvédelem, személyiségi jogok stb. Hallottál már róluk?


Nálunk előírás a clear table, a zárt szekrény, a gépeken a havonta változtatott jelszavak. Azért jár ejnye-bejnye ha valaki hozzáférhető helyen hagyja a dolgait.

27. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 13:25

Képzeld, nálunk is otthon lehet maradni pár napot betegség miatt, igazolás nélkül úgy, hogy a teljes fizetést kapjuk.

A munka legyen határidőre, megfelelő minőségben elvégezve, a többi nem érdekes.

26. Oneday (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 13:25
Ha neked lefixált nyaralásod volt, és legalább 15 nappal előtte már kértél rá szabadságot, amit megadtak, akkor nem hangzik jól, hogy végül nem engedtek el. Olyan van, hogy munkáltató gazdasági érdekei miatt végül nem enged el, de akkor az utazást meg kell térítenie. Miért hagytad magad?
25. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 13:23

Gondolom szabadságot vettek ki ezekre a napokra, nem?

Nalam is, másnál is előfordult már, hogy aznap nem éreztem jól magam, vagy valami hirtelen dolog történt, és szóltam a főnöknek, hogy mára kérnék szabadságot. Mondjuk ez a szabadságomból ment. Ha pedig beteg voltam, 1-2 napot kivettem szintén szabiból (életemben nem voltam még betegszabadságon vagy táppénzen).

Gondolom azért ők sem puszira maradhatnak távol. Vagy igen?

24. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 13:22

Én is ilyen "díszliba" vagyok.


Az igaz, hogy ha dolgozni kell, akkor én húzom a legjobban az igát, és nem dőlök a kardomba ha véletlenül egy nap 8 óra munka helyett 12 óra jön össze.


Mivel a munkáltatóm tudja, hogy nem vagyok lógós és nem szoktam betegséget hazudni, nem kérdőjelezi meg, ha mondjuk évente egyszer betelefonálok, hogy rottyon vagyok 1-2 napig nem megyek. Lecsúsztatjuk. Amíg a munkám mindig kész van és panasz sincs rá, ez a munkáltatóm diszkrecionális döntése, hogy arra a 2 napra nem kell betegállományba vagy szabadságra vonulnom, hanem bért fizet rá, adózik és járulékot von utánam ugyanúgy mintha bent "díszlibáskodnék".


Persze van olyan ember nálunk is, akinél ez nem így működik, mert még ha bent is van a munkahelyen akkor is inkább internetezget, magántelefonálgat, kávézgat, meg esetleg fórumokat indítgat meló helyett.

23. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 13:22

Egy megoldást látok:

Alapíts céget, legyél te a főnök és akkor te szabod meg a feltételeket.

Ha nem tetszik a jelenlegi helyzet, keress más melót.

22. globus (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 13:13
Koccolj le innen, mielőtt rámegy az egészséged.
2020. dec. 3. 13:09

Sajnos van ilyen. Állami hivatalban dolgoztam, mégis napirenden volt, hogy a főnök kedvencei azt csináltak amit csak akartak. Nem írtak ki szabadságot, nem hoztak be táppénzes papírt, lógtak, munkaidő alatt másodéllást vállaltak, fiktív útiszámlákat gyártottak és még sorolhatnám. Rendkívüli fizetésemeléskor, jutalom osztáskor előnyt élveztek.

Tudtuk, de nem tehettünk semmit, mert mi húztuk volna a rövidebbet. Sajnos erre volt is példa.

Sokszor mások helyett kellett dolgoznom, így szerettem volna otthagyni az egészet, de hasonló munkakörben jóval távolabb tudtam volna csak elhelyezkedni. Utána jött a nők 40 és minden megoldódott.

20. NomNom (válaszként erre: 4. - Df1e1c376c)
2020. dec. 3. 13:08

Igen, ugyan az a stílus. Idézőjellel kiragad egy mondatot a hozzászólásokból és utána kommentálja.

Ez már sokadik...

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Globus)
2020. dec. 3. 13:03

"Helyettesíted őket?"


össze se lehet számolni hányszor!! de olyan is volt hogy hónapokkal korábban lefixált nyaralásom úszott el, mert az egyik díszluvnya benyögte hogy jajjjjj beteg vagyok és nem jött 2 hetet...


majd tele lett a facebook a nyaralós fotóival az olasz tengerpartról...


ennyire volt beteg. én meg helyette mentem be az elúszott nyaralásommal.


a főnöknek szava se volt az esethez. ez így van jól biztos.


lehet előtte a csajszi leszopta és ez volt a jutalom...

korrekt egy hely!!

18. globus (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 12:55
Miért vagy ilyen indulatos? Kevesebbet keresel miattuk? Helyettesíted őket?
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Ikres_anyu)
2020. dec. 3. 12:53

", hogy egész hónapban nem írta be magát XY a jelenléti ívre"


csak egyszer kéne vele megtenni hogy na anyukám most annyi fizetést kapsz ahányszor beírtad magad.


1x se írtad be? semmi gond, akkor egy fillért se kapsz!!


Csak egyszer kéne megtenni vele!!

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Globus)
2020. dec. 3. 12:52

"Leginkább etikus az lenne, ha egyik dolgozó sem tudna a másik stiklijeiről"


mondjuk etikus az lenne ha senkinek semmiféle stiklije nem lenne, és akkor bárki bármibe betekinthet mert senkinek semmi takargatnivalója nem lenne.



eleve gyanús pl ha valaki nem engedi kinyitni a szekrényét (csak hasonlat) mert csak nem rejteget benne valamit?


az etikus az lenne, ha az összes szekrény tárva nyitva lenne mindenki mindenkiébe betekinthet mert senkiről nem derülhet ki semmi.

na ez lenne etikus....

2020. dec. 3. 12:48

Kedvencek vs. a többi....

Ez szerintem a legtöbb helyen így van.

Szerinted, amikor hónap végén látom, hogy egész hónapban nem írta be magát XY a jelenléti ívre, utólag vajon ki követné, hogy mit ír be...

14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 12:48
Legyél te is dísztyúk!
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Globus)
2020. dec. 3. 12:48

"k. Ez a baj!"


hát erről lecsúsztak, mert a munkakörömnél fogva mindenre rálátok még kémkednem se kell

12. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 12:29
Leginkább etikus az lenne, ha egyik dolgozó sem tudna a másik stiklijeiről. Neked nem szabadna belelátást biztosítani, hogy tudd, mennyit keresnek, milyen igazolásuk van, lógnak-e, vagy tényleg betegek voltak. Ez a baj!
2020. dec. 3. 12:29
Pályázd meg a gondnoki állást
10. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 3. 12:26

Nem fogod elhinni, nálunk is volt ilyen.

Helyettesítettük egymást, munka el volt végezve. Oda-vissza, elengedtük egymást temetésre, orvoshoz, krumpliültetésre, disznóölésbe, váratlan esemény miatt, akármire.

Oké, most éppen nem lehet, mert önkormányzati alkalmazottak lettünk, csak azért mondtam, lehetséges a dolog, ettől senki nem károsodott.

2020. dec. 3. 12:26

"Te mit kutakodsz más bérpapírjában? Te aztán curva etikus vagy"


egy ilyen helyen etika???? Leszarom. Amilyen a törülköző olyan a mosdó.


Majd ha nekem is szabad betelefonálni 100x egy évben hogy jajjj nagyon beteg vagyok (de papír soha semmi...) majd akkor lesz etika.

Addig meg NYASGEM!!

2020. dec. 3. 12:24
Te mit kutakodsz más bérpapírjában? Te aztán curva etikus vagy
7. NomNom (válaszként erre: 4. - Df1e1c376c)
2020. dec. 3. 12:20
😂
6. NomNom (válaszként erre: 5. - Df1e1c376c)
2020. dec. 3. 12:20
Nekünk fizetik. Mondjuk még nem vettem igénybe.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook