Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Etetés éjszaka fórum

Etetés éjszaka (beszélgetős fórum)


2008. nov. 12. 09:29
Mindent teljesen csendben csinálok éjszaka nem beszélek hozzá stb. És nappal mit tudok tenni?ha nem akar enni nem tudok neki többet adni? az éjszakai sírással az a gondom hogy van egy testvére akit zavarna ha éjszakánként sírni hagynám.ezért ha jelzi hogy éhes inkább megetetem. a teára üvöltött mikor azzal próbálkoztam.
2008. nov. 12. 09:06

az átszoktatásnál az első éjszakák igen kemények tudnak lenni, de néhány nap alatt vissza tudod állítani az eredeti rendet. Először is:Ha felébred, soha ne gyújts éjszaka lámpát! Max. egy éjjeli irányfény égjen. Soha ne tedd tisztába! Ne beszélgess vele! Fokozatosan vond meg tőle a tejcsit. Először kínáld meg egy kis enyhén cukrozott pl. kamilla teával. (A kamilla segíti az elalvást.) Ezzel valószínűleg valameddig kitolod az evést. (Vagy ordítani fog teli tüdőből. Ez vérmérséklet függő. - Az én nagy-középső fiam így csinált. ) Ha nagyon ordít, akkor vedd fel, szorítsd magadhoz, hogy érezze a tested melegét, a törődést, hogy mellette vagy és nagyon határozottan mond neki: ........ (a neve) éjszaka van. Ilyenkor aludni kell!

Ha megnyugodott, tedd vissza a kiságyába, ha nem és már végképp nem bírod tovább, akkor etesd meg!

És ez így megy addig amíg valamelyikőtök nem nyer!

Én jelenleg 3 hetes legkisebb fiammal küzdök. Két napja fáj a hasa, ezért nem tud aludni. Amikorra elmúlik a hasfájás, akkorra már olyan fáradt, hogy azért nem tud aludni. Szégyen ide, szégyen oda 2 napi alvásmegvonás után tegnap éjszaka (miután már ültő helyemben majdnem lefordultam az ágyról) 2 órakor közénk tettem, és 5 perc múlva mind a ketten aludtunk, mint a tej. Az ember néha kompromisszumokat köt!

Fel a fejjel!

Sok sikert és kitartást!

2008. nov. 12. 08:54
A segítségeteket szeretném kérni. Kislányom 4 hónapos és kb 2 hete kialakította magának azt a rendszert hogy nappal alig eszik vmit (4 óránként próbálom etetni, de 6-8 órát is kibírna) viszont éjszaka képes 3 óránként ébredni mert éhes. Olyan mintha felcserélte volna a nappali és éjszakai evését. Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook