Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ételrendelés- ételfutár, hogy is van ez? fórum

Ételrendelés- ételfutár, hogy is van ez? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 12. 16:30
(jav: *napi szinten elvárt dolog) :)
2012. dec. 12. 16:29
Köszönöm hogy írtatok! Azért gondoltam ezt a borravaló dolgot, mert hallottam olyat ismerőstől hogy pl pizzafurárok nagyon minimál pénzt kapnak és a borravaló teszi ki fizujuk nagy részét, gondoltam hátha itt is így van, és így ez egy nap zsinten elvárt dolog. Nyilván akinek nincs pénze ne rendeljen kaját, nem akarok garasoskodni, de azért sajnos meg kell gondolnom hogyan sakkozom ki a kaját a hónapra :)
2012. dec. 12. 16:16
Így van,a borravaló egyáltalán nem kötelező.Ha akarsz adsz,ha nem akarsz,nem adsz.Gondolj bele,ha pl.kártyával fizetsz rögtön a megrendelésnél(neten keresztül),ott is a pontos összeget veszi le csak.Én amikor második gyermekemet szültem,akkor rendeltem a páromnak és a lányomnak kaját.Én rögtön ki is fizettem a Szép kártyával.Ha nem voltak otthon épp,akkor a futár berakta a kapun belülre egy szatyorba,felakasztotta a kapura.
2012. dec. 12. 16:11
Én amikor a heti ebédet kifizetem, akkor szoktam olyan kb 100.150 ft-ot adni, aztán semmi
2012. dec. 12. 16:11
Az téged miért érdekel hogy kapják a fizetésüket,és már miért kellene borravalót adnod? Nekik ez a munkájuk amiért fizetést kapnak, ez egy szolgáltatás amit egyszer kifizetsz és kész.
2012. dec. 12. 16:05
Én is szoktam látni ételhordókat lépcső mellé letéve. Oda teszi ahova kéred. :D
2012. dec. 12. 16:01
Én nem rendelek, de a kollégáim rendszeresen esznek ilyen ételt. Ők pontosan kiszámolják, hogy mennyit kell fizetniük, és annyit is adnak. Nincs borravaló, és nincs sértődés se. Szerintem rendes fizetést kapnak.
2012. dec. 12. 16:00
neeeem, dehogyis, kifizeted egyszer az ebédet, többször ha nem muszáj nem találkozol vele, akár az utcasarokra is leteszi neked ha oda kéred.
2012. dec. 12. 15:58

Sziasztok!


Van egy dilemmám, kíváncsi lennék a véleményetekre. Vannak olyan cégek, akik napi ebédszállítással foglalkoznak, pl rendelhető egész hétre menü. Nos a környéken nincs semmi csak az itteni menza, ami pocsék, és iszonyat drága, főzni nincs minden nap időm-energiám és egyedül magamra néha nem is éri meg, úgy gonodltam a hónapban 1 hetet-2 hetet megoldanék mondjuk rendeléssel, de elbionytalanodtam. Minden nap borravalót kell adni az ételfutárnak az étel árán kívül? Pizzarendelésnél szoktunk, de egyébként ha miden nap csak 100-200 forintot számolok, akkor már nekem nem éri meg, inkább keresek más megoldást. Vajon ők hogyan kapják a fizetésüket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook