Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételintolerancia - gyomorpanaszon kívül mit okozhat? fórum

Ételintolerancia - gyomorpanaszon kívül mit okozhat? (tudásbázis kérdés)


8. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Ee4f58c196)
2015. dec. 6. 13:19

De lehet. Nekem is volt. (Csalán-)Kiütés, ekcéma, viszketés.

Gyomor- és hasfájás, hasmenés, fejfájás, sőt hányinger, hányás is lehet tünet.


Sajnos okokat feltárni nehéz, szervi ok legtöbbször konkrétan nincs is. Diétázni kell, akkor idővel elmúlik, nekem is 5-6 féle dologra volt, de elmúlt.

A lelki hátterével érdemes még foglalkozni: hogy mit nem bír már elviselni, megemészteni az ember.

2015. nov. 6. 13:19
És köszi, Nektek is jobbulást! :)
6. ee4f58c196 (válaszként erre: 4. - Porkkala)
2015. nov. 6. 13:18

A legnehezebbeken kerülhetőkre sajnos, búza, tej, tojás.. bár gyanús, hogy szinte mindenre, amiből sokat és gyakran eszek, a mögöttes okokra kellene rájönni. De onnantól, hogy az orvosok ezt az eredményt nem veszik komolyan, nehéz, mert ezen az alapon nem is vizsgálnak tovább (mivel a laktózintolerancia és a gluténérzékenység negatív)


A bőrtünet lehet, hogy mástól volt. Több helyen olvastam, hogy ezzel nem lehet összefüggésben.

5. ee4f58c196 (válaszként erre: 3. - Évibabba)
2015. nov. 6. 13:07
Magánkórházban csinálták a tesztet, de azt a Fooddetective-t, amit a gyógyszertárban is lehet kapni. Sajnos nem kértem konzultációt, a gasztro dokim meg azt mondta, hogy ennek a tesztnek a hitelessége orvosi körökben még "vitatott" mivel csak aktuális állapotot mutat.. (de attól még valami nem stimmel :) )
4. Porkkala (válaszként erre: 1. - Ee4f58c196)
2015. nov. 6. 12:27

Szia!

Én is épp tegnap kaptam meg ennek a tesztnek az eredményét! A diétát ezért még csak fél napja tartom, szóval a tünetek múlásáról nem tudok beszámolni, de ez a tompa fejfájás és fáradság ahogy leírtad egy az egyben amit én is tapasztalok!

Bőrtüneteim viszont nem voltak.


Lehet tudni neked mire jött ki erős intolerancia? Nekem a tehéntejre illetve a többi tejre közepes. Jövő héten megyek dokihoz, kell is mert nem igazán értem ez pontosan mit jelent, laktózmentes ételeket sem ehetek ha van benne tej? Érdekes mert a tejfehérje összetevőkre negativ lettem.


Jobbulást neked!!!

2015. nov. 6. 12:25

Nekem is ezek, borproblema nem..., illetve eros migren.

Most akarok ujra elmenni ilyen vizsgalatra...

Te hol voltal ezekkel?

2. hottie (válaszként erre: 1. - Ee4f58c196)
2015. nov. 6. 12:18
Igen, a bőrtüneteken kívül mindegyiket tapasztaltam.
2015. nov. 6. 11:59

Sziasztok!

Fooddetective teszten jött ki nélam 3 ételre komolyabb, 5-re kevésbé erős ételintolerancia.

Nálam is megvoltak a szokásos emésztési gondok, de ezek mellett bőrtünetek is, illetve az utóbb időben, ha olyat ettem, amit "nem szabadott volna" egy tompa fejfájást éreztem, és mintha nehezemre esett volna gondolkodni (a leghétköznapibb tevékenyégek kapcsán is) holott egyébként nem vagyok egy lassú, nehézfejű valaki :) Emellett egy ólmos fáradtságot és fásultságot éreztem, ami pár nap diéta után szépen elmúlik. Más tapasztalt ilyet vagy egyéb testi/lelki tünetet, az emésztőrendszeri panaszokon túl? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook