Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ételek bevezetése: normális, hogy ilyen nehezen megy? fórum

Ételek bevezetése: normális, hogy ilyen nehezen megy? (beszélgetős fórum)


18. ZéGyé (válaszként erre: 17. - 41676d7567)
2014. jún. 15. 18:19
Soha ne hasonlítsd a babádat máspkhoz! Nincs két egyforma gyerek. Majd megtanulja. A nagy nekem másfél éves koráig szopott, és egy évesen sem váltottunk ki még egy rendes evést. Most lassan négy, nem válogatós, ügyesen eszik önállóan kb 2,5 éves kora óta. A kicsi 2 múlt. És (most lehet többen megköveznek majd) a főzelékat még cumisüvegből eszi. Ügyesen eszik kanállal, mindent megszik, amit mi, de a főzeléket csak így. És a doki azt mondta, nem baj, mert tud enni, rágni, harapni, de a főzelékre szüksége van.
2014. jún. 15. 17:38
Meg így is állandóan piszkálnak, hogy már ezt kéne ennie, meg azt kéne ennie. Barátnőm kislánya már tök sok félét evett nagyon hamar.
16. 41676d7567 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2014. jún. 15. 17:34
Nem tudom, lehet. De pl a barackot muszáj volt elkezdeni, mert az alma ugye szorulást csinál (csinált is szegénynek) és a barack oldotta meg végül. De nem is ízlett neki igazán, gondoltam hátha másik bejön neki.
15. moonlight13 (válaszként erre: 2. - 41676d7567)
2014. jún. 14. 22:52
Ha jól emlékszem, a kezdetekkor csak egy-két kanállal kapta a fiam az új ízt. Nem túl gyors, hogy 1,5 hét alatt 3 új ételt akartál bevezetni?
14. Aville (válaszként erre: 8. - Aville)
2014. jún. 14. 18:27

Mai uzsi tapasztalat, eddig ez volt a legügyesebb evés, még kevés is volt.

Ke.mti bébiétel (R.mannban akciós volt) alma-sütőtök, ehhez reszeltem almareszelőn 1 háztartási kekszet, ebből kb lett egy fél, nagyobb darabokat megettem ;) És a kanál se mindegy!!! Én ma vettem nálunk a bababoltban gumis fejű kanalat (a nyele műanyag). Szuper!!! 2 kanál volt a csomagban egy kisebb + nagyobb, a kisebbet használjuk. 500+ Ft volt, sokaltam érte pár napja, de nem találtam olcsóbban, ma nyertem egy kis pénzt, így nem gondolkodtam. Szuper! Megérte. Szépen ki tudja enni belőle a kaját, mert rugalmas egy kicsit.

13. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - 41676d7567)
2014. jún. 14. 16:12
Amíg eteted legyen a kezében egy másik tiszta kanál, azzal hadonásszon csak nyugodtan. Észre sem fogja venni, hogy a másikkal te eteted.
2014. jún. 14. 14:47

Az a kérdés, hogy meddig akarsz szoptatni, ha sokáig akkor nincs jelentősége az egésznek. Mi kb. akkor váltottunk ki egy étkezést mikor már mindent evett, több mint egy évesen.


Nekem egyáltalán nem rajongott a pépes kotyvaszokért, akkor kezdett el jobban enni mikor már a mi ételeinkből ehetett. Én nem is erőltettem, mindig kínálgattam ezzel-azzal. Most már mindent eszik, nem is túl válogatós gyerek.


Szerintem ne erőltesd, főleg, ha van elég tejed számára. Kínálgasd az ízek kedvéért, hogy szokja a gyomra a különböző ételeket. Ráér még enni 90 évig, szopizni meg csak most tud!

11. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - 41676d7567)
2014. jún. 14. 14:46
Ne legyel elkenodve :)
10. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - 41676d7567)
2014. jún. 14. 14:45

Az en kisfiam is hat honapos koraig csak anyatejet kapott. Nalunk a banan volt az egyetlen, amit imadott. Azt kevertem almaval, aztan natur spenottal (fozott) -barmilyen bizarr, jo izu :) Aztan banan-avokado...es az edesebb babakajak neeeeha lecsusztak.

A kanal fogdosas nem erdekelte, most mult masfel eves es kb.3 honapja fogja O a kanalat.

Szuperdada azt irja, hgyha megtomjuk a pocakjukat anyatejjel/tapszerrel, akkor nem is fog erdeklodni a kajak irant annyira, mivel tele a pocak, nincs annyira ehsegerzete.

Varj tobbet a kajak kozott.

9. 41676d7567 (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2014. jún. 14. 14:08

Szoktam neki hagyni, és tök ügyes, tolja be a kaját. Csak attól félek, hogy neki ez így inkább játék, mint evés.

Ismerős szerint meg az nagyon nem jó, mert akkor rossz evő lesz. Mondjuk az ő gyereke (már nem is gyerek) is rossz evő lett, mert őt meg állandóan nyaggatták, hogy egyen gyorsabban, ne nyammogjon. És azóta is csak keveset eszik, meg inkább nasizik.

Én meg attól félek, hogy ha játéknak fogja fel az evést, akkor unalomból fog később enni. Sajnos én is gyakran eszem unalmamban, meg is látszik :(

Nem tudom mi lenne a jobb.

2014. jún. 14. 14:01

Ezt akár én is kérdezhettem volna :) Az én Babum tápszeres, 4,5 hónaposan - jó 3 hete kezdtük, és még mi sem váltottunk ki egy étkezést se. Ő a kanálért nincs annyira oda, de a kajáért se. Ha kapja, kapja, ha nem - nem.

Én adtam már neki alma-körte, alma-őszi (ezeket én csináltam, a csak almára fintorog, botmixerrel pépesítek), tegnap adtam neki bolti alma-sütőtök, na, azt imádta, tátizott, reszketett 2 kanál között a kezével :) !!! Én kb hetente adok neki új ízt, és most már egy fél kekszet is teszek a kajájába - védőnő mondta. A glutént adhatod te is neki már.

Azért megnyugodtam, h nem csak az én kislányom az, aki nincs elájulva az ízektől mert én is azt olvasom meg hallom mindenkitől, h más gyerek simán eszik...

7. manó2000 (válaszként erre: 2. - 41676d7567)
2014. jún. 14. 13:25
Szerintem se megy nehezen. Az én fiam is így kezdte, én is lelkesebb voltam, mint Ő. Idő kell a babáknak. Már mindenevő, szeret enni. Szerintem az a lényeg, hogy addig egye amíg jólesik.
2014. jún. 14. 13:15
Miért nem hagyod, hogy ő fogja a kanalat?
5. kisj
2014. jún. 14. 13:00
szerintem egyáltalán nem megy nehezen:)
4. 3da8f53e4a (válaszként erre: 2. - 41676d7567)
2014. jún. 14. 12:59

..a tej után szerintem savanykásnak érzi a gyümölcsöket. Én anno "tejes" pépekkel kezdtem el, és néha váltottam át - fokozottan! a gyümölcsösre.


Megfogja szeretni, de még ízlelgeti az újat :)

3. pzm3 (válaszként erre: 2. - 41676d7567)
2014. jún. 14. 12:21
Adj a kicsid kézébe is egy kanalat,te meg próbáld etetni a nálad lévő kanállal.Ha nála is van kanál talán nem érdekli annyira a tied.
2014. jún. 14. 12:17

Másfél hete kezdtük el a gyümölcsöket (alma, őszibarack, plusz kapott már répát is). Hat hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott.

Valahogy azt hittem, hogy nagyobb lelkesedéssel fogadja majd az új ízeket. Elsőnek mindenre fintorgott, eddig rendben is van, hiszen új neki. De azóta sem eszik meg semmiből pár kanálnál többet. (Fél és egy egész gyümölcs közötti mennyiség kisebb gyümölcsökből)De úgy érzem, hogy nem annyira az étel hozza lázba, hanem inkább a kanál. Folyton el akarja venni tőlem és teszi a szájába (mint minden mást is). Ha van rajta gyümölcs, azt megeszi, lenyalogatja róla. Egyszerűen alig tudom etetni, mert mindig nyúl a kanálért, azt hiszi játék. Eddig még mindent megevett, amit a szájába adtam, nem köpi ki sosem, de nem is kéri úgy, mint más babáknál láttam. Nem kapkod, nem cuppog érte, nem kapálózik. Ha adom megeszi, de ha nem adom, úgyis jó. Anyatejből meg kb továbbra is ugyanannyit eszik.

2014. jún. 14. 12:09
Ételek bevezetése: normális, hogy ilyen nehezen megy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook