Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételallergiásoknak fórum

Ételallergiásoknak (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 26. 01:34

Sziasztok!

Allergia vizsgálati leletemen többek között az szerepel, hogy 3 keresztes parlagfű allergiám van és 3 keresztes hisztamin. Ez az utóbbi érdekelne, hogy ez végül is mit jelent? Utána olvastam én itt a neten, de sikerült teljesen összezavarodnom...

Most hisztamin intoleranciám van, vagy mi a csuda?:)

Hosszú évek óta szenvedek a gyomrommal, hol iszonyú hasmenéssel, hol székrekedéssel. Állandóan hasgörcsök, puffadás, fejfájás, szédülés, gyengeség gyötör, ja és olyan néhány ponton jelentkező pici kiütések, amik úgy viszketnek, hogy lemarom a bőrömet is! Ezt ecetes borogatással enyhítem, ami bevált. Észrevettem én, hogy ez egyes ételek elfogyasztásával lehet kapcsolatos, és már szelektálok is, na de ennyire kell??? Hát már alig ehetek valamit és még is jönnek a tünetek, amik valóban írtóra megnehezítik a minden napjaimat és a munkámat is! Szerintetek van erre hatásos gyógymód? Olvastam a Voll-módszerről, a biorezonációs terápiáról és gyógyszerekről is. Most beindulok és addig járom az orvosokat, amíg hatásos segítséget nem kapok!

Ja! És ha jóformán csak krumplit és tésztát ehetek, akkor mi lesz a vitamin és ásványianyag bevitellel? Pillanat alatt megdöglök a vitaminhiánytól! Pedig épen most találtam egy tuti jó megoldást, a ZÖLDÁRPA tablettát, amiben majd minden szükséges vitamin benne van... És ha ezt sem szedhetem? Hát, én már nem is tudom, mit gondoljak!?

Tudtok segíteni? Előre is köszönöm szépen!

Ircsi

32. grtm (válaszként erre: 31. - Comediangirl)
2012. aug. 7. 17:10
Kösz a biztatást, már 100 éve nem akar sikeredni... Majd csak normalizálódik, igaz volt már ilyen is. Most 2-3 hónapja szenvedek. A tojást azt nagyon nem kellett volna...
2012. aug. 7. 17:00

Én tejre, szójára... Szerintem odafigyeléssel lehet kezelni, csak nagyon oda kell figyelni mit eszel. Egy idő után zsigerből fog jönni. Laktóztabi meg mindig van nálam, ha megkívánnék egy kis sütit, vagy ilyesmit. Oda figyelni meg nem lesz nehéz, mert én pl. kifejezetten rosszul leszek, volt, hogy minden kijött belőlem, óriási görcsök közepette. Jó lecke volt :( hamar megtanultam mit és hogyan.

A pollen és szőr allergia már fel sem tűnik, de szerintem egy idő után javul is. Legalább is én ezt tapasztaltam.

Kitartást!

30. grtm (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2012. aug. 6. 20:38
Én minden légúti és minden kajára. Szóval akár így, akár úgy, ki kell ürülnie a hisztaminnak. Két napja szedem a 3. doboz Normaflore-t, csodaszer!
29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Grtm)
2012. aug. 6. 20:04
Az az igazság, hogy nekem is megcsinálták az allergia tesztet, és a korai virágzású fákra is sok keresztes allergiás vagyok hivatalosan, viszont soha nem éreztem! Ennyit a mindenre allergiáról!
28. grtm (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2012. aug. 6. 08:12
Nekem az a mindenre allergiás vagyok cucc volt gyanús, mert az bennem azt a nyomot hagyta, hogy nagyon-nagyon beteg vagyok, hát voltak dolgaim, de ez így túlzás. Én már magam diagnosztizálója vagyok.
27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Grtm)
2012. aug. 5. 22:44
De bonyolult dolgok vannak! Ezt nem ismertem!
26. grtm
2012. aug. 5. 21:21
És ha diétázik, megint ehet ilyen cuccokat óvatosan, amíg nem telítődik hisztaminnal. Az allergiások nem.
25. grtm
2012. aug. 5. 21:18
Hasi ultrahang volt, de az nem egy nagy szám. Az allergiás ember az allergénre hisztamint termel, ez az immunrendszer téves reakciója, ez okozza a tüneteket akár a légútinál is. A hisztamin intoleranciás nem allergiás, a bőrtesztnél mindenre allergiát mutat, vérteszttel lehet rajta kapni. Nem termel tehát hisztamint semmire sem, csak ha olyan ételeket, italokat eszik, amiben alapból sok a hisztamin kiakad (pl. bor, sör, rövid, sajt, savanyúság, füstölt cuccok stb.), mert kevés a szervezetében az ezt lebontó enzim. Az allergiának tűnő reakció nem azonnal jelentkezik, mint az allergiásoknál, hanem akár 1 nappal később.
24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Grtm)
2012. aug. 5. 20:55

Milyen helyeken jártál te?

Tejcukor, lisztérzékenység, hasi ultrahang, tükrözés, CT vagy MRI. Ezeket a vizsgálatokat szokták elvégezni a gasztrósok.

A hisztamin intoleranciát nem ismerem.

23. grtm
2012. aug. 5. 20:12
Dehogy! Ilyenekkel nem foglalkoztak, meg allergiával sem. Egyébként olvasgattam a neten, és a hisztamin intolerancia is gyanús. Volt olyan, hogy fél évig napi 1l kakaót ittam meg és jó hatással volt rám, előtte meg nem.
22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Grtm)
2012. aug. 5. 20:02
Viszont ha ennyire érzékeny a gyomrod a tejtermékekkel is vigyázz! Tejcukor és lisztérzékenységet néztek nálad?
21. grtm (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2012. aug. 5. 19:54
Persze, nekem a Normaflore életmentő csodaszer.
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Grtm)
2012. aug. 5. 19:52
Ezt sajnos csak mostanában mondják (v. nem mondják), de antibiotikum szedésekor a két gyógyszer között mindig ajánlatos egyet bevenni. Az elvileg megelőzi a hasmenést.
19. grtm
2012. aug. 5. 19:48
Ez már régen volt, nem tudom, hogy volt-e már akkor Normaflore. Senki nem világosított fel róla. Most már antibiotikum nélkül is szedem.
18. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Grtm)
2012. aug. 5. 19:48
Nem lehet valami epével kapcsolatos problémád?
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Grtm)
2012. aug. 5. 19:46
Az antibiotikum szedése alatt is szedtél Normaflore-t?
16. grtm (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2012. aug. 5. 19:42
Gasztron voltam, semmit nem talált, picit több volt a baci bennem, de nem jelentősen. Fertőzésem sem volt. Megtükrözött, semmi. 2 antibiotikumot adott, az egyik addig használt, amíg szedtem, a másiknak hasmenés volt a mellékhatása, hát bejött... Aztán elfogyott a pénzem. Egyébként úgy 3/4 éve semmi baj nem volt, 3 éve lazább a dolog,ha ilyen jellegű vírus kap el, nagyon nehezen gyógyulok ki belőle. Most ettem tejfölös nyári ételeket, meg 2x tojásrántottát. Májustól zajlik, vírusosan indult.
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Grtm)
2012. aug. 5. 19:34
És mit talált a fizetős orvos? Mit javasolt? Milyen vizsgálatokat végzett? Gasztron voltál?
14. grtm (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2012. aug. 5. 19:20
Mondom a fizetős orvos kivizsgált és szervi elváltozást nem talált. Az allergia teszt véletlenül és később jött.
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Grtm)
2012. aug. 5. 18:20
És azt ki derítette ki, hogy az allergiától van állandó hasmenésed? Végül az elmúlt?
12. grtm (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2012. aug. 5. 15:02
Figyelj, parlagfű is volt, de nem túl magas érték, minimális. A vérsüllyedésem az állandó allergia okozta hasmenés miatt volt (5 éven keresztül), ezt is a "véletlen teszt" derítette ki. Megnézték, szervi elváltozás nem volt. Vitaminok (antioxidáns), homoktövisolaj, Normaflore és búzacsíra meg -korpa mentett meg. Július-augusztusban 3 dobozzal szedem, ilyen már régen nem volt. Anyagilag meg nem bírom, 1900 Ft/db.
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Grtm)
2012. aug. 5. 11:48

És kiderült, mitől volt a süllyedésed olyan magas?

Fél évig nem ürül ki a szervezetedből? Akkor valami folyamatosan irritál!

Nem lehet most parlagfű is?

10. grtm (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2012. aug. 5. 10:12
Az orvos szarik bele, 70-es vérsüllyedéssel magándokihoz kellett mennem, az se jött rá, egy véletlen ingyenes vizsgálat hozta meg az eredményt.
9. grtm (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2012. aug. 5. 10:05
Most egy darabig nem volt gond, de én már nem bírom a diétát... Mikor ürül ki? Mert ha nekem 1x elkezdi, az néha fél év.
8. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Grtm)
2012. aug. 5. 10:04
Az orvos mit mond erre?
7. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Grtm)
2012. aug. 5. 10:03
Nem eszed, és kiürül a szervezetedből.
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Grtm)
2012. aug. 5. 10:02
Én pollenallergiás voltam kb. 25 évig. Természetgyógyász rakott helyre (más okból mentem hozzá), és tulajdonképpen "mellékhatásként" 90 %-ban eltűnt a pollenallergiám is. De egy nagyon drasztikus diéta kellett az egészhez, amit nagyon kevesen képesek betartani.
5. grtm (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2012. aug. 5. 10:02
Na jó, de hogy áll le?
4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Grtm)
2012. aug. 5. 10:00
A tojás, eper, meg még van egy pár kaja, ami leginkább kihozza az allergiát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook