Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételallergia vagy mi lehet? fórum

Ételallergia vagy mi lehet? (beszélgetős fórum)


2016. jún. 25. 20:55
Sajnos nem fogod megúszni a vizsgálatokat, lehet laktózérzékenység a hàttérben. Nekem egyedül a hasmenés volt tünet. Nem úsztam meg a tükrözéseket, de azóta tünetmentes tudok lenni ha odafigyelek.
2016. jún. 25. 20:03

Glutén és a tejallergia is székletben megmutatkozik(tapasztalat)

Egyebkent:

1.Lépés:házidoki

2.Gasztroenterológia

3.Ha az orvos indokoltnak tartja vért vesz

Gluténra és külön a tejre is.(Nem fizetős!!)

Ha az eredmeny negatív a tejnél a következő lépés a felkar teszt.Ha az is negatív akkor jön a tejterhelés amit te otthon kell,h csinald!Ha ez is negatív akkor tuti nem vagy tejallergiás

A glutén:Ha negatív a vér,1% esely van rá,h ennek ellenére gluténérzékeny vagy.Ezért ha az orvos indokoltnak tartja akkor jön a gyomortükrözés és biopszia!Bóditasban semmit nem erzel.

Ha a glutén vérből pozitív akkor is gyomortükrözés kell mert az erősíti meg.

De ahogy irtam is a tejnel hasmeneses lennél...

gluténnal pedig hasmenés vagy zsíros széklet..nagyon ritka esetben székrekedés

Remelem tudtam segiteni!Minden jót!

3. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2016. jún. 25. 16:39

Az allergiavizsgálatot nem fogod megúszni, és gasztroenterológiára is el kell menned.


Addig is szedj be valami laza béltiszítót, fel nem szívódós rostot sok-sok vízzel, majd egy hétig probiotikumot. Ha ez nem változtat semmin, akkor marad a vizsgálat és az orvos. Ezer dolog tünete lehet, amit leírtál, kivizsgálás nélkül nem tudható, mi lehet a bajod.

2. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2016. jún. 25. 10:00

Allergiára akkor gyanakodnék, ha a székletben is változást tapasztalnék. Pár napos kímélő diéta és szénsavmentes folyadék bevitele ajánlott, aztán kiderül, hogy marad-e a panasz.


Lehet a has felpuffadt, kemény nőgyógyászati problémától is.

2016. jún. 24. 14:38

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, mostanában állandóan fel vagyok fúvódva bármit eszek, még a víztől is. Régebben is volt ilyen de reggelre lement a hasam ami mindig is lapos volt. Most híztam is 5 kg-ot úgyhogy pici háj is lehet rajta de inkább felfúvódás mert ha megfogom kemény.

Gyanakodtam a tej és lisztes termékekre de ki tudja már mitől lehet mert most pár hete már le sem megy reggelre a hasam hanem nagy marad és ha eszek akkor még nagyobb mint egy 3 hónapos terhes.

Kértem már beutalót glutén és laktózérzékenység vizsgálatra de még nem szántam rá magam mert az ismerőseim akik voltak ilyeneken azt mondták, hogy nem tudtak felállni a wc-ről utána és félek, hogy a kórházban nem lehetne rendesen elmenni hisz egyszerre több embert is vizsgálnak ilyennel és csak egy wc van és hazafele is baj lenne szóval még nem mertem elmenni. Meg olyat is hallottam, hogy valakinek ebből nem derült ki de vérvizsgálatból igen. De az meg pénzes.

Akkor már rendes ételallergia vizsgálatra mennék ami több ételre is kitér csak nézegettem 50-60 eft és nincs is benne minden.

Vagy tud esetleg valaki olcsóbbat?


Köszönettel:Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook