Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ételallergia miatti diéta - Segítsetek! fórum

Ételallergia miatti diéta - Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 6. 18:22
Úgy néz ki, tévedett a bőrgyógyász, mert azóta sincs semmi bajom, pedig ugyanúgy eszek mindent, mint előtte. Valószínűbb mégis, hogy a gyerekeimtől kaptam el a vírusos kiütést, csak a terhességem miatt másképp jött ki rajtam. Azóta már meg is szültem, és 2 hónapos lesz a kislányunk. :)
31. becseiagi (válaszként erre: 30. - Totyka)
2011. márc. 14. 09:56
Írtam privit! :)
30. Totyka
2011. márc. 12. 21:32
SZiasztok, én ebben a témában vezetek egy Naplót, hisztamin intolerancia, ha valakit érdekel esetleg, én szó szerint tapogatózok a sötétben.
2011. márc. 8. 17:08
Persze, amitől nem erősödtek a tünetek, azt nyugodtan eheted, csak inkább egyesével próbáld őket.
28. becseiagi (válaszként erre: 27. - GabriellaSu)
2011. márc. 8. 10:12

Azt mondta, hogy meddig, csak hogy diéta. Látván a hasamat, még meg sem vigasztalt, hogy nyugi kismama, ez csak ideiglenes.


Azért kérdeztelek, hogy ha kijön, és eszel abból, ami kiválthatta, akkor felerősödnek a tünetek, nem? Így tudod, hogy attól jött ki. De ha nem erősödik fel, akkor azt ki lehet húzni a listáról, mert akkor nem attól volt.


Tegnap mielőtt a bőrgyógyra mentem, itthon kakaót reggeliztem vajas kenyérrel. De a tünetek csillapodtak egész nap, tehát akkor ezeket kihúzhatom a listáról, nem? Amúgy a kenőcs nagyon jó, semmi bajom nem volt és egész éjszaka aludtam. :)

27. GabriellaSu (válaszként erre: 26. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 21:02

Jaj, ne aggódj, neked nem kell sokáig diétáznod. :) szerintem max 2 hét.

A változatosság meg sosem árt.


Csak újra írom, a kiváltó okot meg kellene keresned.. mert ha az nincs meg, bármikor újra fellángolhat a multiforme..



A sebekre tegyetek fekete teás borogatást, az nagyon hat.

26. becseiagi (válaszként erre: 25. - GabriellaSu)
2011. márc. 7. 20:51

A calcium azt mondta a doki, és ezt már hallottam máskor és máshol is, hogy az allergiás reakciókat csökkenti, pl. a viszketést enyhíti "belülről". A diétával csak az a bajom, hogy terhesen pont azokat a kell megvonnom magamtól, amikben hiszek az iránt, hogy egészséges lesz a picim. Mind az előző terhességem alatt és szoptatás időszakban is az alapján működtem, hogy egy magzat akkor boldog és egészséges, ha megkap mindent, amit a kismama szeretne. Én ezt vallom. Tehát az a baj, hogy pl. gabonapelyhet tejjel sokat eszem, mert a gabonapehely lazítja a székletet, így kisebb az esélyem arra, hogy aranyerem legyen. A tejtermékekre is szüksége van a szervezetnek. A gyümölcs az más, eper, málna helyett szívesebben eszek almát úgy is; de vannak olyan ételek, amik nem helyettesíthetők, szerintem, kismamaként.


Igen a kicsin már látszik, hogy jóval kevesebb van, és nekik a kezdeti pirosság után kissé sebes lett, ami szárad lefele. A kislányomon nem volt eleve sok, de rajta is látszik a gyógyulás folyamata. Na megyek lefürdök, majd beszámolok a kenőcsömről. Közben azon agyalok, hogy talán érdemes lenne egy másik orvos véleményét is kikérni? Látom már, hogy a topicnak rossz címet adtam... :D A betegség nevét kellett volna odaírnom... :D

2011. márc. 7. 20:06

A calcium a multiforme-n nem segít..

A másik krémről még nem hallottam.. nekem egy Szegeden is rendelő doktornő kevertetett ki krémet, de már nem emlékszem a nevére.

Azért tartsd a diétát.. rosszat nem tehet és kerüld a hisztamint, meg csak frissen készített ételeket egyél, állás során nagyon sok hisztamin tud termelődni a kajákban.


A gyerekeken múlik?

24. becseiagi (válaszként erre: 23. - GabriellaSu)
2011. márc. 7. 19:58
Na ehhez nem volt betegtájékoztató, mert én keverősen kaptam ezt meg. Mindegyik orvos tudta, hogy terhes vagyok; meg erősen látszik is már rajtam. Péntek este mikor kijött, akkor kentem be először az Elocommal, és egészen tegnap estig azzal kentem, és nem hatott. Nekem kifejezetten rosszabb volt tőle. Ja és a mai orvos Calcium pezsgőtablettát írt fel és egy szintén keverős kenőcsöt, aminek Flucinar a neve. Mindjárt megyek fürdeni, és utána bekenem magam vele. Kíváncsi vagyok, hogy érezhető-e a változás majd és mikor.
2011. márc. 7. 19:34

Én nem mertem volna Elocommal bekenni.. igaz a betegtájékoztatón nincs úgy feltüntetve, hogy nem szabad állapotosan.. de mégis..

Hatott volna a krém, csak idővel.

Örülök, hogy ilyen gyorsan javul.

22. becseiagi (válaszként erre: 21. - GabriellaSu)
2011. márc. 7. 19:27
Nekem péntek estére jelentek meg a tenyeremen, és néhány a kézfejemen. Szombat estére jöttek ki a talpamon, és a sarkamon. A hétvégi ügyeleten mondták, hogy kenjem azzal, amit a gyerekeknek írtak fel: Elocom..... Na az nem hatott, csak jobban égett tőle, és pirosabb is lett. Már nem viszket, és úgy érzem, hogy végre ma este tudni fogk normálisan aludni. A pirosság is talán lejjebb hagyott, de terjedni nem terjedt tovább.
21. GabriellaSu (válaszként erre: 20. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 18:31

Szerintema cinkrázónak semmi köze a tünetek enyhülésének.. de óvatosan vele, mert alatta a bőr nem lélegzik.. és tovább terjedhet.

Nem feltétlen kell a tüneteknek erősödniük, de alattomos egy dög ez a multiforme mert semmi, semmi és fellobbanhat.

Valahogy mégiscsak meg kellene találnod az ok kiváltóját.

Én mégis az orvosodnak adnék igazat, ne egyél olyat ami hisztamintartalmú.

Végülis vannak esetek amikor a multiforme kezelés nélkül is elmúlik, rengeteg ilyen emberrel beszélgettem angol fórumokon, csak ritka, de a diéta csodákat művel.

Nem tudom milyen állapotban van a kiütésed, meg mekkora bőrfelületen, de nekem kétféle krém segített, egy sima panthenol krém, nem kenőcs, hanem krém, ami tényleg mindenre, de mindenre jó, meg egy másik.. most ezt nem biztos hogy ajánlanám neked, merthogy szteroidos.. és mellékvesekéreg-hormont tartalmaz, (Elocom a neve) ami szerintem a babára ártalmas lehet.. habár szinte semmi sem jut el belőle a vérkeringésedbe, de én nem kockáztatnék.


Hol tart a kiütésed?

20. becseiagi (válaszként erre: 18. - GabriellaSu)
2011. márc. 7. 18:18
Ez nagyon durva! A saját esetemből kiindulva, hogy miken mentem keresztül az elmúlt a napokban, borzasztó belegondolni, hogy neked milyen lehetett. Nekem a terhesség nehezítette meg a napjaimat, mert normál esetben is van, hogy ledőlök kicsit délután pihenni; de most 4 napja sem nappal, sem éjszaka nem aludtam Végül tegnap este kicsit sikerült elszenderednek, nem tudom, hogy a cinkrázónak köszönhetően, vagy a tüneteim közül a viszketés hagyott alább így már, hogy több napja van rajtam. A kérdésem az, hogy ha észleled a tüneteket, és arra ennél olyat, ami kiválthatja, vagy kiváltotta, akkor a tünetek erősödnek, nem?
19. GabriellaSu (válaszként erre: 16. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 18:03

Nem váltja ki, de lehet hogy olyat ettél amiben volt gyógyszermaradvány.. pl friss húsok..

Elég egy kicsit is labilis immunrendszer + pár milligramnyi gyógyszer és megvan a baj.


Rengeteg gyógyszer kapnak az állatok, csak ezt senki nem veszi komolyan.

Azt nem tudom, hogy növényvédő szer kiválthatja-e, de utána lehet nézni..

18. GabriellaSu (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 18:00

Szia. Nekem is volt Erythema exsudativum multiforme-m, (naplómban bővebben leírtam) nekem egyetlen szem Algopiryntől lenyúzódott a bőröm több mint 70%-a, nagyon vigyázz vele, gyorsan terjed és kiújulhat.

Nem tudom mit kaptál rá, állapotosan szerintem kizárt a szteroidkúra. habár..

Amit én ehettem az 100 napig csak főtt alma, főtt krumpli, meg pirítós volt, azt sem mindegy milyen kenyérből.

Ami fel van sorolva neked, azok mind nagy hisztamin tartalmú ételek, ezekkel tényleg vigyázni kell.

Utánaolvashatsz a neten, elég jó cikkek vannak róla.

Nekem egy egyszerű tyúkhúslevestől kiújult, akkor még nem hittem a diétában és két hét után nagyon ettem volna főtt husit, kiújult elég durván..

Főtt kölest, hajdinát, rizs, krumplit, sárgarépát, csicsókát ehetsz, mondjuk én rosszul lettem a főtt borsótól, úgyhogy óvatosan a hüvelyesekkel is.

Most így eszembe sem jut mi mindent lehetett enni, de ha rákérdezel, biztosan tudok válaszolni.


A mai napig allergiás vagyok nagyon sok mindenre, kb 80%ban azokra amiket neked felsoroltak, hogy mit nem szabad..

Pl eper, dió, mogyoró, mandula, csokoládé, tartósítószerek, fahéj, pasztinák, pickwick teák, Linco margarin, bolti kolbászok, nitritek, stb.. meg plusszban tejfehérje és tejcukor érzékeny lettem..

17. 06bfdda89d (válaszként erre: 15. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 17:36
Így van,erről van szó.Járj utána.Kismamaként csakúgy bemondásra nem mellőzünk dolgokat,ugyanakkor azt sem teheted meg,hogy figyelmen kívül hagyod.De látatlanban ez így tényleg zanzának tűnik,igen.
2011. márc. 7. 17:21
Akkor most nem is kell diétáznom? E szerint az orvos szerint étel nem válthatja ki ezt a bőrbetegséget..... Bírom mikor 2 orvos 2 félét mond!
15. becseiagi (válaszként erre: 14. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 16:44

Azt írtam le, ami a papíron van! Én is azért kérdeztem rá a vajra, mert nincs rajta, de mondta a doki, hogy ami nincs rajta, de tejtermék azt is tilos fogyasztanom.


Közben írtam az egyik orvosnak a Házipatika.com-on. Ezt kaptam vissza válasznak: "Látatlanban nem tudom megállapítani, hogy mi baja van. Az erythema exudativum multiforme klinikailag jól felismerhető. A kiváltó ok lehet virus, baktérium, az Ön esetében a gyógyszer kizárható. Ételallergia nem okoz e.exud. multiforme betegséget. Allergia teszttel a betegség akut fázisában, tehát, amikor tünetek vannak semmit nem lehet megállapítani. A betegséget nem lehet megelőzni, mert a fertőzéseket, amik kiváltják sem lehet megelőzni. A kezelő orvosától kérjen további felvilágosítást, mert Ő látta az Ön tüneteit, Ő adott tanácsokat én látatlanban nem tudok tanácsot adni, ami esetleg a kezelőorvosáétól eltér."

14. 06bfdda89d (válaszként erre: 11. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 14:16
Na hát ez lenne a kérdés,látod...:)Egyszerűbb lenne az alapokat leírnod,semmint a konkrét példákat...
13. becseiagi (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2011. márc. 7. 13:02
Igen attól tartok én is, hogy a gyerekeimtől kaptam el, és majd elmúlik csak úgy. De az érdekes, hogy nekem nem hat az, ami a gyerekeknek igen.
12. becseiagi (válaszként erre: 5. - 4327a8e017)
2011. márc. 7. 12:47
Paradicsom: Kis gyermekeknél mikor a szülők bevezetik a szilárd ételeket, akkor szokták javasolni, hogy a paradicsom legyen átpasszírozva, mert a magok tartalmaznak olyan összetevőket, amik allergiás reakciót válthatnak ki a babánál.
2011. márc. 7. 12:46

Ezeket az orvos ídat ide egy papíron, de van olyan is, ami nincs papíron, így többeteknek tudok válaszolni. Pl. a vaj, amit egyikőtök említ, és a másik a tejbegríz vagy -rizs. Semmilyen tejterméket nem ehetek, sem joghurtot, tejfölt, vajat, sajtkrémet.....


Mivel péntek estére jött ki az első a kezemen, így megkérdezte, hogy pénteken mit ettem. sajnos nem tudtam neki megmondani, már a szombatira sem emlékeztem. Így ebből kifolyólag adta ezt a diétát. A tartósítószerek miatt, szóba nem jöhet konzerv, befőtt, vagy bármi üveges étel, szósz. Üdítőt sem ihatok ugyan emiatt.

10. kisnejulcsi (válaszként erre: 8. - Wenta)
2011. márc. 7. 12:39
Igen és a dinnye - sajna ez van a férjemnek is 12.éve :(((
9. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 12:38
Rizs , főttészta . krumpli minden változata......tejbegríz , tejberizs , pirított gríz, lebbencs , slambuc.........
2011. márc. 7. 12:38
Meg találtam a papírom a paradicsom kereszt allergia, a fő allergia a parlagfű.
7. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 12:35

Friss húsokat süss, párolj hozzá , akár főzelék , akár csak párolt zöldség .


Sárgarépa , zeller , kelkáposzta , kelbimbó.......

akár rakva , akár rántva:padlizsán ,cukkini , az összes tökféle :))

2011. márc. 7. 12:35
A paradicsom már lehet kereszt allergia.
5. 4327a8e017 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 12:33

Maradt a vaj, krumpli, csomó gabona, jónéhány zöldség: répa, cékla, káposzta, csomó gyümölcs... Spagetti és társai.

De érdekes a felsorolás, paradicsom-allergiáról még nem hallottam... Ha ilyesmi is váltotta ki, szerintem akkor sem a növény lehet a ludas, hanem a vegyszer rajta.

A helyedben 1-2 nap diéta után behoznék néhány tiszta dolgot.

4. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 12:32
Káposzta ,karfiol , zöldbab,-borsó , karalábé , hüvelyesek.............
3. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 12:31
Na, ilyen a lányomnál is volt, hogy kitalálják azt, hogy mire allergiás, egy csomó ,mindent megvontak tőle ... 1 hetes ciklusokban kapta vissza, hogy lássák mire reagál rosszul. Miután kiböjtöltük az egészet, és mindent visszakapott, nem volt allergiás reakció semmire. Vírusfertőzésre reagált így, de addig végigjártunk egy rakat orvost.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook