Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Észrevettétek már, hogy egyes boltok hígítják az öblítőkoncentrátumot? fórum

Észrevettétek már, hogy egyes boltok hígítják az öblítőkoncentrátumot? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 14. 12:46
szerintem sincs idejük meg kedvük se pancsolni...
2010. aug. 14. 07:08
AZ ÖBLÍTŐKET A GYÁRTÓ HIGÍTJA, NEM OK NÉLKÜL NEM LEHET MÁR SEHOL SEM(!) OLYAN SILANT VENNI, MINT RÉGEN!
2010. aug. 13. 15:33
LEhet, hogy ott, ahol töltik, és csomagolják, van megbabrálva a töltés mennyisége...
2010. aug. 13. 15:15
igen ezek mindenre képesek már hogy neki jó legyen és a vevőket meg jó átba**ák..
54. ági82
2010. aug. 13. 13:08

Nekem a mosogatószerrel volt hasonló észrevételem, mikor a bevált mosogatószer egyszer csak hígabb lett.

Én dolgoztam kereskedelemben, de olyanra, hogy hazavinné bárki a vegyit, nem láttam példát.

De valószínű embere válogatja.

2010. aug. 13. 12:36
Sajna volt rá példa?:(
2010. aug. 13. 12:32

Amúgy jó próba (ezt szoktam alkalmazni):

Boltban a kupakba kiöntesz öblítőt és megszagolod. Ugye elvileg ennyi vagy picivel több kell egy adag ruhához a mosógépbe (legalábbis én ennyit szoktam) és ha a kupakkal (egyben) nem érzed erősen az illatot, akkor a mosógépben hígítva a sok ruha mellett végképp nem marad semmi illat.

A külföldről hozottnak egy kupakkal is nagyon erős az illata, szóval arról tényleg elhiszem, h illatozni fog.

2010. aug. 13. 12:30
Ilyesmi nekem nem tűnt fel, vagyis nem kimondottan egyes boltokban, hanem kollektíven a magyar boltokban. Mi ezért olyantól vesszük, aki Németo-ból hozza egyenesen. Nagyon nagy a különbség egy itteni márkás öblítő és a kintről hozott megfelelője között.
50. MelisUK (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2010. aug. 13. 10:36
Nem a bevételre kell gondolni, hanem arra, hogy a boltban dolgozó hazaviszi magával az öblítő felét például és felönti vízzel azt, amit utána eladnak.
49. Gummy (válaszként erre: 39. - Krisztine2)
2010. aug. 13. 10:26

Hát igen. Ha valamelyik dezodort naponta csak 5 ember kipróbálja, alig marad benne valami. Egyébként ilyenkor az ember az elsőből fúj, és a hátsóból veszi kis magának.

De az eladók sem most jöttek le a falvédőről!! Pakolgatják ám a cuccokat előre-hátra..... :(


Én pl. a Rossmannban láttam már többször egy öregebb nénikét, aki a boltban krémezi be magát mindig, aztán elmegy.

48. Gummy (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2010. aug. 13. 10:20

Szerintem ha higítják, nem azért, hogy az öblítő gyártóknak jó legyen, hanem azért, hogy hazavigyenek belőle, esetleg a rokonoknak eladnak olcsóbban.


Egyébként van egy festékbolt, ahol (biztosra tudom) hogy a dobozos festékeket is higítják.

2010. aug. 13. 07:54
Hát a Lenort, és a Silant tuti higítják... A Silan egy ideje lett sokkal hígabb, mint volt...
2010. aug. 12. 23:08

Nahát! Ezt sohasem tételeztem volna fel senkiről.

És melyik bolt hígítja? Nehogy ott vásároljak valamit.

Szólni kell a fogyasztóvédelemnek, azok kimennek, próbavásárlás és laborban bevizsgáltatják.

45. 36a26f5226 (válaszként erre: 40. - Mya01)
2010. aug. 12. 22:29
Igen, és mosás után, amikor megszáradnak a ruhák, már nem az a kellemes illatuk van, hanem inkább olyan, mintha sokáig be lett volna valahol pessedve...
2010. aug. 12. 22:27

Én is észre vettem... Nemrég a Silan sokkal sűrűbb volt, mint mostanában... Egy alkalommal észre vettem, hogy már inkább víz-híg, mint sűrű...


Csak rájuk kellene küldeni egy ellenőrt, ahol vizezik...

2010. aug. 12. 22:10
ja meg karácsony előtt nagy piaca van a parfümtesztereknek :D
42. b73e24f31f (válaszként erre: 41. - 874eb11dfd)
2010. ápr. 28. 11:39
Igen de légfrissítőből, dezodorból stb nem ad tesztert a cég! Nem lehet mindenből tesztert kirakni. Akkor csokiból mindenből ki kéne rakni nehogy véletlenül olyat vegyél ami nem tetszik. Nem. Megveszi, nem tetszik akkor legközelebb nem vesz olyat és kész. Sokan meg tudják ezt csinálni, én is, akkor azok is megtehetnék, akik fújkálnak. Vagy ha már kifújta, akkor azt vigye el!
2010. ápr. 28. 09:30
mindegyik fújókásból, golyosból kéne egy teszter, és akkor nem az eladó terméket fújják... :)
40. Mya01
2010. ápr. 28. 08:59
Akkor ezért nem érzem az öblítő illatát a ruhákon...:@ Egyre jobban bosszant,hogy akár le.ort veszek,akár coccol.not,nem lehet érezni mosás után az illatát,de sajnos nálunk nem lehet kapni külföldi öblítőt,egy öblítőért meg nem megyek fel Pestre...
39. Krisztine2 (válaszként erre: 37. - B73e24f31f)
2010. ápr. 28. 08:19

Ez sajna igaz:(

Láttam már ahogy fújják ki a dezodort...

meg vettem is olyat amiből már jócskán hiányzott.

38. Krisztine2 (válaszként erre: 35. - Burkuska)
2010. ápr. 28. 08:18

ez így van:)

A német tényleg jó minőségű.

Próbáljátok ki:)

37. b73e24f31f (válaszként erre: 36. - Emagdi)
2010. ápr. 28. 06:51
Tök mindegy milyen a kupakja mert a vásárlók mindent kinyitogatnak, kibontogatnak, aztán azt viszi el ami érintetlen. A légfrissítőt is állandóan kifújkálják, visszateszi a polcra és leveszi azt amihez még nem nyúlt hozzá senki...na ez milyen bunkó dolog! Aztán mások meg minket cseszegetnek, hogy miért van felbontva a légfrissítő, mert mi biztos használunk belőle! :S
36. emagdi
2010. ápr. 27. 20:43

a nagy forgalmú hipermarketekben szerintem kizárt, max 1-2 üvegnél tudom elképzelni, hogy a dolgozók "okosítanak" rajta. de ott akkora forgalom van, hogy tömegesen ezt nem tudnák kivitelezni, szerintem örülnek, ha a polcokat tölteni tudják áruval.


kisboltokban, főleg kis magántulajdonú üzletekben viszont simán el tudom képzelni hogy trükköznek :(


nem értem amúgy, hogy az öblítőket miért nem perforált üvegekben árulják, akkor biztosak lehetnénk benne, hogy nem nyitogatta ki senki előttünk.

2010. ápr. 27. 20:36

Sziasztok!


Egyet értek az előttem szólókkal. Én tippeket szeretnék adni,hátha valaki hasznát veszi:)

Már lehet kapni nálunk is német mosószereket piacon (PECSA,Lehel csarnok,Fény utca stb.)én ezeket veszem egy ideje. Verhetetlenek. Össze sem lehet hasonlítani a boltban kapható és újabban változatosabbnál változatosabb formában megjelenő társaival. Aki teheti próbálja ki.pL.Softlan öblítő vagy silan.

Más:újjászületik a mosógép ha legalább 2 havonta átmosod ecettel vagy ecet+ domestossal (igen,ez drasztikusnak hangzik így együtt,de nagyon hatásos),fertőtlenít és újra illatosak lesznek a ruhák.

Sok sikert:)

2010. ápr. 27. 19:44

Sziasztok!


Csak annyit a témához, én még emlékszem rá, hogy mikor pl. bejött a c..lo, annak idején dobozos kiszerelésben volt nem műa.flakonban és azt csak otthon lehetett kinyitni. Na az koncentrátum volt! Ma már én sem hígítom. Viszont azt nem lehetett megszaglászni:-(

33. b73e24f31f (válaszként erre: 32. - Mimmo33)
2010. ápr. 27. 18:34
Lehet, hogy én ezt azért nem tudom elhinni, mert magamból indulok ki és mi ilyet nem csinálunk. Aki meg azért a "kis adagért" ilyet csinál az legyen vele gazdagabb...nem tisztességes az biztos!
32. mimmo33 (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2010. ápr. 27. 13:44

Nem is az abból származó bevétel miatt hígítja, ha hígítja...

Sok kicsi sokra megy alapon, egy pár öblítő kibontogatásával, és vízzel utántöltésével, már megvan a saját kis adagja.

Nem azt mondom, hogy mindenki ezt csinálja, de biztos, hogy vannak ügyeskedők. Mint ahogy a benzint is lenyúlják a kutasok;)

2010. ápr. 27. 06:13
Én egyedül a le...or -on vettem észre a a másikon nem:)
30. MMMaya
2010. ápr. 26. 22:53
Az is érdekes, hogy egy bizonyos öblítő egyik helyen sokkal hígabb, mint a másik helyen... Nem kis boltok...
2010. ápr. 26. 21:51

Örülök ennek a topicnak, nem tudtam elképzelni, hogy mi a baja a gépnek.

A ruháknak kb. 3 hónapja alig van illata, előtte pedig egy-egy teregetés alkalmával még másnap este is erős öblítő illat volt. Hát ka*ják be....:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook