Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eszperantó középfokra készülök... fórum

Eszperantó középfokra készülök... (beszélgetős fórum)


2013. aug. 15. 15:42
sok sikert
10. koa (válaszként erre: 8. - Molyka)
2013. jún. 20. 10:42
Szia. Belefogtál a tanulásba, sikerült? én most fogom elkezdeni nekem is a diplomához kell.
9. bab6ff7bdc (válaszként erre: 8. - Molyka)
2013. ápr. 23. 22:43

Lehetek őszinte?

Ha valaki annyira nem képes ahhoz, hogy diplomája legyen, hogy az angol nyelvet közép fokon elsajátítsa - az mit akar a mai világban?

2013. ápr. 23. 22:39

Köszönöm a hozzászólásokat.


Diploma kiadásához kell a nyelvvizsga, és igazából a lovárinak még hasznát is vehetném, de az eszperantóról hallottam, hogy a legkönnyebben megtanulható.


Furán fog hangozni, de abszolút semmi szükségem (egyelőre) arra, hogy idegen nyelveket beszéljek.

2013. ápr. 23. 18:34

Én beszélek oroszul is meg angolul is, de a személyes tapasztalatom az, hogy az eszperantóval legalább olyen jól lehet boldogulni... Persze a hotelportás meg az éttermi pincér nem sűrűn fog eszperantóul köszönni, de ezt nem is várja senki.


Az eszperantó mögött egy jól működő szolgáltatói-szervezeti háttér áll, ami a nyelvi hátteret biztosítja. - Szerintem nagyon érdemes eszperantóul tanulni :-)

6. szilvasi.eventoj (válaszként erre: 5. - Dodi44)
2013. ápr. 23. 18:32

Ha van időd, természetesen érdemes megtanulni oroszul, angolul és németül is, de az eszperantóhoz csak ötödannyi idő, munka és pénz szükséges :-)


Nincs a világon olyan civilizált település, ahol ne lennének eszperantóul beszélők, persze nincs az senkinek a homlokára írva :-)

2013. ápr. 23. 01:27

Nem e gondolnal egy olyan befektetest csinalni, ami kamatozik is?

Mas szoval..

Ha nyelvet tanulsz, nem e erdemes lenne olyant valasztani, aminek elobb utobb hasznat tudod majd venni... pl. angolt. Nem nehez a nyelvtana sem (sokkal konnyebb mint a nemet)

(velemenyem szerint a cigany es az experanto egyik sem vilag nyelv.)(Angolt majd minden orszagban beszelik, kivetel ahol utaljak oket.)

2013. ápr. 23. 01:07
Én nem tudok róla, hogy változtak volna az elfogadásának a szabályai, Sőt ellenkezőleg, az Msc és doktori képzéseken is elfogadják, ha az adott szaknak van szakirodalma eszperantóul.
2013. ápr. 22. 07:42
Vagy 6 osztálytársam ebből nyelvvizsgázott, 6 hét alatt tanulták meg középfokon, és le is vizsgáztak belőle. Nekik diplomához kellett, de én úgy tudom, hogy mostmár az eszperantót nem fogadják el. Bár lehet, hogy rosszul tudom.
2. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 1. - Molyka)
2013. ápr. 22. 00:08
Tanulj inkább lovarit az még gyorsabb.
2013. ápr. 22. 00:04

Csak halott fórumokat találtam, ezért indítok újat.

Van itt valaki, aki most tanulja, nemrég tanulta, illetve most akarja elkezdeni?


Sok ismerősöm 2-3 hónap alatt letette a középfokú A vagy az alap C típusút.


Bizonytalan vagyok... nekem kell, vagy egy alap C vagy egy közép A vagy B.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook