Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti szertartások fórum

Esti szertartások (beszélgetős fórum)


14. rencsilany (válaszként erre: 13. - Cucus7)
2008. nov. 5. 10:10
Egyáltalán nem baj.Sőt!Azért van ez a fórum:)
13. Cucus7 (válaszként erre: 8. - Segille)
2008. okt. 31. 10:00

Gratulálok, nagyon jó lehet ilyen nagy családban élni, és Te nagyon jó anyuka vagy.

A szopizást úgy érted, hogy ciciről?

Amikor 36 évesen megszűltem a lányomat, úgy voltam vele, ameddig szopik, addig szopik, mert az anyatej a legfontosabb dolog egy gyereknek. Laurám úgy döntött, hogy 6 hónaposan szép fokozatosan ahogy a nagy könyvben meg van irva elhagyja, és rátér a sokkal szilárdabb, és változatosabb ízekre.

Néha mondjuk bizakodtam, hátha hagy egy kis sütőtököt, de nem ő csumáig kiette az üveget. Aztán évszaktól függően persze, már én készítettem neki, igy én is ehettem. :D))))))

Nem vagyok pszichológus, és nagyon bele sem szeretnék szólni, mondjuk így hangosan gondolkozom, tehát én úgy gondolom, ha a gyereket megnyugtatja, hogy szopizik egy kicsit, akkor..... szopizik.

Ha bölcsibe meg oviba fog járni, hosszabb időre kénytelen lemondani a ciciről, és szép lassan le is fog.

Engem megviselt mikor elvették tőlem a cumimat, ami az iskola kezdés előtt történt, de még most is fájdalmasan gondolok rá. Szilvalekvárba mártották és azt mondták, hogy kakis.

Na jó pofi vagyok, most látom, hogy nagyon régen nem szóltatok hozzá, én meg itt irogatok csak írogatok, de ugye nem baj?

12. Reszti Ria (válaszként erre: 10. - Rencsilany)
2007. jún. 21. 06:26
Volt altatás, mesével kezdve, utána kis odabújás stb. Idővel kinővi, nem fogja igényelni. Az altatási idő, ha másképp nem megy egyre rövidebb legyen.
2007. ápr. 18. 14:25
Nekem két kis gyerekem van ,igy mindig olyan 8 óra magasságában ,ágyazok,és betessékelem a kádba ,hagyom ,hogy játszanak,egy kicsit ,és aztán pizsamaosztás,még jön a vacsi együtt ,és hagyom a lányomnak ,hogy nézzen egy kis mesét ,de max csak 10-ig ,azalatt a kisfiamnak,elökészitem a táját mivel elalszik ,és leteszem ötet.Nagyábo a hétvégeken is igy müködik,csak akkor változik ,ha vendégségböl haza érünk ,és már csupa futás minden ,vagy éppen nálunk voltak valakik ,és akkor lazább a gyerekeknek a program:)
10. rencsilany (válaszként erre: 7. - Juniperus)
2007. jan. 4. 18:07
nálatok volt altatás?Hogyan szoktatok le róla?
9. rencsilany (válaszként erre: 8. - Segille)
2007. jan. 4. 18:05

Köszi, hogy irtál!

Ismered az 1-2 éves babák fórumot?gyere oda, ott biztos tud valaki segíteni a problémádon:)

8. Segille (válaszként erre: 1. - Rencsilany)
2007. jan. 4. 08:44

Sziasztok!

Nekem 5 gyermekem van a nagyobbik 19 éves már kiszállt a többiek 15,8 , 7,´´es egy 18 hónapos.

Nállunk este fél 7-kor kezdödnek az elökészületek.Vacsi,tusoas,fürdés,még egy kicsit mesét néznek.Fogmosás és utánna 20:15-kor már mennek ágyba aludni.

A nagyobbik lányom 15 évesen maradhat 22 óráig.

A kicsi elalszik úgy kb 19:30-20 óra között.

De vannak kivételes napok amikor 21 órakkor döl ki.Ö még szopizik és úgy aluszik el.

Nem tudom,hogy szoktassam le hiszen 3 hónapos korától pohárból iszik.

Nem fogadta el soha a cumisüveget és a cumit.

Ezért most kicsit bajban vagyok.

2006. nov. 30. 09:56

Nekem ugyan még nincsenek gyerekeim, de gyerekkoromat felidézve, nekünk is nagyon fontos volt, hogy rendszer, "szertartás" legyen az életünkben. Mivel sok testvérem van, anyukám meg is őrült volna szerintem, ha nem ragaszkodik következetesen bizonyos dolgokhoz.


Mi legkésőbb kilenckor aludtunk, mert másnap korán keltünk az iskola miatt. (Csak húgom járt oviba, mi iskolai előkészítőbe mentünk.) Amíg nem voltunk iskolások, addig otthon voltunk anyukánkkal, ő tanított meg nagyon sok mindenre. Az esti fürdés után még beszélgettünk vagy bohóckodtunk egymással (hasonló korúak vagyunk), de mostani viszonylagos önfegyelmemet és rendszeretetemet szerintem ezeknek a dolgoknak köszönhetem.

2006. okt. 12. 10:01

Köszi, hogy hozzá szóltatok.Azért is vagyok kiváncsi,mert nálunk is néha kitolódik a lefekvés.Mi is a nagyszülök "miatt" szoktunk csúszni.De jó olvasni, hogy másnál is 1/2 7-kor kezdődik az esti szertartás.Nekem sokszor mondták ismerőseim, hogy az túl korai,náluk a gyerek is 10-kor fürdik.Másnap ovi van...


Továbbra is várok hozzászólásokat:)

2006. okt. 11. 21:47

Nálunk fél 7 körül elkezdünk készülődni a fürdéshez.Fürdés, pizsamaosztás, vacsora.Egy kis játék, aztán dvd nézés és ebből előbb-utóbb alvás lesz.A fiam már általában ( kivéve pont most nem )9 körül kidől, a kislány majd 10-11 bírja.

Hétvégén akkor csúszik főként vasárnap a program, ha a nagyszülőktől később jövünk haza.

2006. okt. 11. 19:36

Nálam 2 iskoláskorú gyerköc van,(meg egy lassan oviskorú,de ő rá is azok a"szabályok érvényesek,mint a sulisokra):)így a 7köznapokon legkésőbb 9-kor ágyba vannak már.

7végente általában vagy a haverjaiknál alszanak,vagy nálunk alszanak a haverok és általában este 11-ig bírják a tempót.Másnap nem kell korán kelniük,reggel ráérnek lustálkodni,tovább aludni.

De minden este 7 körül van a fürdés,utána vacsiznak,aztán még szoktak csendben rajzolni,mesét nézni,majd jöhet az alvás.

2006. okt. 11. 14:34

Köszi, hogy irtál.Kezdem azt hinni,hogy ez a kérdés senkit sem érdekel:(

De jó, hogy azért vannak kivételek!:)

2006. okt. 11. 14:29
Nálunk hétkőznap-mivel iskolások- 8 órakor mennek aludni, hétvégén kicsit tovább fenmaradhatnak. Ami mindennapi, elmaradhatatlan, az a meseolvasás.
2006. okt. 11. 14:16

Arra lennék kiváncsi, hogy kinél hogyan zajlanak az esték.Tesztek-e különbséget hétköznap este és hétvége este között?

Mikor mennek fürdeni,vacsizni a gyerkőcök?

Van-e fürdés után még párnacsata apával?

Irjatok!!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook