Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti Mesék a rádióból - te is hallgattad? fórum

Esti Mesék a rádióból - te is hallgattad? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 11. 10:57
Igen. :) Anya főzött én meg ültem a konyhában vele és hallgattam. :)
2011. jan. 11. 10:51
A Kossuth rádióban ma is van mese. Este a Vacka rádió, majd zene gyerekeknek és esti mese. Hétköznap, fél 8-kor.
2011. jan. 11. 10:47

Valóban egyetértek veletek és osztom a véleményeteket hiszen vasárnap délelőtt 8 óra után a Petőfi rádióban rendszeresen hallgattuk a mesejátékokat nagyszerű színészekkel, akik rendkivüli tehetséggel olvasták fel a szöveget és játszották el a jelenetet. Hallgattuk a régiek valószínűleg ismerik Miska bácsi levelesládája műsort úgy hívták a férfit Padisák Mihály, mintha csak tegnap lett volna s sok szép emlék hirtelen felszínre került. Jó ezekről beszélgetni, hiszen én is szerettem. A tévében is úgyanúgy megválogatták ezeket és szintén a kicsiknek szólt.

Üdv.Ágnes

2009. júl. 21. 11:32
Bizony még a mult században az 50-es években én is hallgattam:)
2009. febr. 23. 12:57
Igen, még a gyerekekkel
2009. jan. 31. 00:06

Mi éppen tegnap csíptük el vacsi közben a 3 és 4 éves gyermekeimmel a Kossuth adón az esti mesét: Vackort hallgattuk, a piszén pisze, lompos, loncsos és bozontos kölyökmackót.

(S milyen óvodába járnak? Naná, hogy a Vackor Óvodába! :-))

2009. jan. 30. 23:54

Most figyeltem fel a rádió archívumára: Itt két hétre visszamenőleg meg lehet hallgatni az összes műsort, benne az Esti mesét is:


[link]

2009. jan. 30. 23:38

Húúúú de még mennyire!Na most visszavarázsoltál a múltba.Ezeknek az estimeséknek a hangulata nem fogható semmihez.Mi is mindíg a sötétben hallgattuk,csak a zöld varázsszem világított a rádióból.De imádtam az óvodások műsorát/Levente Péter/Hakapeszi makit/Meg az énekeljünk együtt!

Na akkor voltak tényleg jó műsorok még a gyerekeknek.Mai technika ide vagy oda,sokkal jobb volt nekünk.Igazad van,felháborító és lélektorzító az a sok zagyvalék amikkel manapság tömik szegény gyerekeket. Ritka a jó mese manapság,mint pl a Polar Express vagy Tinker Bell.

3. dus
2009. jan. 30. 23:25

Én is emlékszem!

És amikor a nagyinál voltunk, dunnával takarózva csendesen hallgattuk a szebbnél szebb meséket!

Most is van? Még megy? De jóóó!! :))))

Holnap reggel megkeresem a hullámot és este kíváncsian ülök le a gyerekeimmel, meghallgatom és emlékezek! :)))

Köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk!

2009. jan. 30. 23:20
igen, nagyon szerettem.
2009. jan. 30. 23:19
Tulajdonképpen csak azért indítom ezt a fórumtémát, mert eszembe jutott hogy kiskoromban a nagyszülőknél - hiába volt tv - az esti mesét mindig a Kossuth Rádióból hallgattuk meg. Kellemes emlékek voltak már éppen alváshoz készülődve lámpa lekapcsolva a cserépkályhába pattogó tűz hangja és a rádióból az esti mese, valahogy annyira varázslatos volt akkor, most meg egyenesen vágyakozva gondolok rá. Éppen ezért kerestem a neten, és kiderült, hogy a Kossuth Rádión még mind a mai napig van este 19:50 körül esti mese. Úgy érzem ez szintén értéket képvisel, hasonlóan ahhoz a sok JÓ rajzfilmhet amit gyermekkoromban a tv-ben láthattunk. Amennyire lehet megszűröm, hogy a gyerek milyen műsort nézzen a TV-ben, mert felháborító az a sok undorító szörnyeket bemutató agresszív rajzfilm ami mostanában a tv-ben megy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook