Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti alvás fórum

Esti alvás (beszélgetős fórum)


1 2 3
87. anikko (válaszként erre: 83. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 4. 10:03
tudom és arra is írtam
2010. aug. 29. 14:51
Minden ember szereti ha egy kicsit babusgatják ,a gyerekek meg pláne .Nálunk az vált be ,hogy az esti tejecske után még addig tartom a karomba amíg nagyon el nem álmosodik,utána az ágyába teszem és úgy takarom be hogy a takaró körül ölelje.Most már kényelmetlen neki és saját maga kéri hogy tegyem a helyére,nagyon szereti ha alvás közben egy textilpelenkát szorongathat.Ki kell próbálni egy-két dolgot valami csak bejön .Kitartás :)))
85. f4804d75d9 (válaszként erre: 61. - 6f7760b318)
2010. aug. 28. 21:19
nem semmi:) és szabad kérdezni hány év van a gyerekek között? (tudom,nem a témához tartozik,priviben is írhatod,ha gondolod :))
84. 6f7760b318 (válaszként erre: 78. - Ancsyangel)
2010. aug. 28. 20:51
Köszike!
83. bf5264a5b9 (válaszként erre: 81. - Anikko)
2010. aug. 28. 20:24
De igen, de itt egy 16 napos babáról volt szó a fórum indításánál!
82. Judy86
2010. aug. 28. 15:48

Köszönöm a sok hasznos tippet, Én is azt osztom, hogy ne hagyjuk szenvedni és ha neki így jó igenis magam mellé veszem!!!

Hallgatok az anyai ösztöneimre!!

81. anikko (válaszként erre: 26. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 28. 14:34
Nem azt írtad hogy 1hónapos volt a babád mikor hányt?
80. Clau26 (válaszként erre: 10. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 28. 13:41
Kivéve a Suttogó Titkai..abban pont ellenzik ezt a módszert..nagyon jó könyv nekem sokat segített
79. 730baba4f8 (válaszként erre: 74. - Andi972)
2010. aug. 28. 12:01

Hidas professzor könyvében is pont ez van leírva. A babákkal már a pocakban lehet beszélgetni,sőt a hipnózisban,amit Ő irányított a kismamák átélhették újra saját születésüket,így rávilágítva arra,hogy esetleg miért félnek a szüléstől..és a szülés alatt már nem ezzel foglalkoztak,hanem maximálisan segítettek a babának a megszületés munkájában. :)

Nekem is sok ilyen fulladós,meg vizes álmom volt,de a könyv elolvasása után már elmaradtak. Megértettem,hogy mit jelentett az álom.

78. ancsyangel (válaszként erre: 61. - 6f7760b318)
2010. aug. 27. 23:54
Nekem csak 3 van :) Gratulálok a szép nagy családhoz :)
77. ancsyangel (válaszként erre: 56. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 27. 23:49

Én is megnyugtattam volna igaz én ujraKEZDŐ vagyok már harmadszor :D :D :D

És pont párom mondta hogy milyen érdekes hogy én a kislányunk legkisebb rezzenésére is fennt vagyok és ő fel sem ébred pedig szivessen hozná oda mellénk az ágyunkba a kicsilányt :) Így Kíra hajnal fél1-1 körül jön Apa és Anya mellé :) Ezt az ébredési időt a pociban szokta meg ugyanis akkor járt haza Apa a munkából :)

76. Andi972 (válaszként erre: 71. - Andi972)
2010. aug. 27. 23:45
nekik nem lehetnek álmaik, félelmei ??
75. ancsyangel (válaszként erre: 49. - Mandula71)
2010. aug. 27. 23:44
Nekem a kisfiam volt különalvós mert arra volt igénye pedig nekem lett volna arra hogy néha a karomban aludjon el de ő ugy képtelen volt elaludni csak a kiságyban tudott. Ő most 2,5éves de a helyzet változott jön bujik de a saját ágyában alszik éjjel délután néha az én karomban altatom el és ez neki nekem és a családunknak így jó :)
74. Andi972 (válaszként erre: 72. - 730baba4f8)
2010. aug. 27. 23:44
Bocsi lemaradt a kérdőjel!???? Nekem felnőtt koromig volt egy vissza térő álmom.a nagyobbik fiam születése után jöttem rá ugyan azok a hangok érzések ,és helyzet ,mikor megszülettem .soha többet nem álmodtam azt!
73. ancsyangel (válaszként erre: 44. - Szupika)
2010. aug. 27. 23:40
És abban az esetben ha egy Apa is igényt tart az együttalvásra a picivel? Különben is az első 6hét az egymás megismeréséről szol a picivel és nem az Apucival való romantikus erotikus estékről az ágyban. A 6hét letelte után meg jöhet az izgalom hozása a kapcsolatban ugyanis nem csak ágyban párnák közt lehet egymást testileg boldoggá tenni...
72. 730baba4f8 (válaszként erre: 71. - Andi972)
2010. aug. 27. 23:23

Mindennel egyetértek csak egy valamiben mást gondolok..szerintem álmodnak..:)

Erről egy éjszakás nővérkével és egy ott lévő doktornénivel beszélgettünk egy éjszaka,sok baba újra és újra átéli akár a születés élményét is,hiszen akkor már rég a tudatuknál vannak.

Vannak babák,akiket nem lehet nst-vel követni..mert mindíg elmozognak.:)Tudják,hogy valami történik.

2010. aug. 27. 23:16
Nekem három csodás fiam van .Ha felsírtak mindig megnyugtattam,volt hogy ringattam,vagy mellre tettem ,és vissza a kiságyba,de ha kellett magunk mellé tetem.A kisebbik koraszülött és a légzésfigyelő miatt az ágya mellé tettem a matracot és úgy aludtam mellette ,nem vehetem ki. a szülés trauma nekik,és nem hiszem az elsö lélegzet vétel nem fáj nekik.nekik nem lehetnek álmaik,félelmei valami hiányzik nekik az a megnyugtató meleg ölelő lebegés és a mama hangjai.Amiből mellettünk vissza kap kicsit.meg kel nekik is tanulni hol mikor van biztonságban,és kire számíthatnak.Nem hiszem hogy heccből sírna egy is.Szeretetre ölelésre ,és hogy érezze biztonságban van.A kicsi 1 éves múlt és még mindig magunk közé teszem ha sír és nem tudom megnyugtatni másképp. Nem szokott közénk! Én szeretek a férjemmel össze bújva aludni,mért lenne ez más egy csecsemőnél!!? A nagyok meg már nem igénylik,majd lassan mással alszanak,persze csak jóval később:)
70. Pindur77 (válaszként erre: 67. - 730baba4f8)
2010. aug. 27. 23:08
Azt tedd, amit a szíved és az anyai ösztönöd súg. Légy a gyermekeddel, szeresd, öleld és élvezd a legcsodálatosabb érzést: Anya lettél!
2010. aug. 27. 23:06

Bocsánatot kérek ha valakit megbántottam, esküszöm nem akartam. Én teljesen elégedett vagyok a gyereknevelésemmel, nyugodt kiegyensúlyozott a kisfiam,imádom. Ez mindent elárul úgygondolom.

Sok szerencsét nektek a gyermek neveléshez.

68. 730baba4f8 (válaszként erre: 60. - Mandula71)
2010. aug. 27. 23:04
Na ezzel teljesen egyetértek! :)
67. 730baba4f8 (válaszként erre: 1. - Judy86)
2010. aug. 27. 23:00

Szia!

Az én kislányom koraszülött volt és egy hónapig a kórházi pittyegéseket hallgatta...már az is nagyon jó volt Neki,ha a kezem betehettem az inkubátorba és megsimogathattam..arról nem is beszélve,hogy az én lelkemnek milyen jót tett..

Öröm volt,ha a kezemben foghattam és csodálhattam ahogy alszik..nyugodtan az anyaillatban.

Itthon aztán volt rá példa nem is egyszer,hogy a mellkasomon aludt,mert minden idegen volt még..csak az volt biztos,amit érzékelt..az anyaillatot, a szívdobogást..hiszen a pocakban is ezt hallgatta! :)

Engem egyáltalán nem érdekelt,hogy ki mit tanácsol,csináltam úgy ahogy az ösztöneim vezettek. Pár hét múlva Petra egy éves lesz és már régóta egyedül alszik a kiságyában. Néha vannak rossz álmok, de tudja,hogy azonnal ott vagyok és megnyugszik..én nem elvadítani akarom magamtól a gyerekem,hanem kielégíteni az igényeit,hiszen most ez a feladatom,ezért szültem.

A Te babád is csak a közelségedre vágyik, még nagyon kicsike és úgy gondolom egyáltalán nem baj,ha megadod neki,amit szeretne..

Az elején természetes az,hogy többször felsír éjszaka,hiszen még szoknia kell a kinti világot,a zajokat, stb.

Talán ahhoz lehetne hasonlítani,hogy ha egy hallássérült ember hirtelen hallani kezdene valami csoda folytán akkor minden zaj,ami nekünk természetes őt megrémísztené..

A vészmadarakra pedig ne hallgass,mert mindenki másképp csinálja és azt gondolja az a jó nevelés.

Amúgy gratulálok a babához és kívánok nagyon sok boldog órát nektek! :)

66. a305cbacd8 (válaszként erre: 64. - C8d93a7aea)
2010. aug. 27. 22:50
Egyetértek. Mindenkinek jó éjszakát.
65. bf5264a5b9 (válaszként erre: 64. - C8d93a7aea)
2010. aug. 27. 22:50
Igazad van, menjünk bujcizni és aludni :)
2010. aug. 27. 22:48

Azt hiszem én nem vitatkozom tovább senkivel.Egyesek nem hajlandók tiszteletben tartani mások véleményét,csak a saját igazukat akarják alátámasztani mások sértegetéseivel!

Jó civakodást mindenkinek!Én megyek és odabújok az imádott kisfiamhoz és hallgatom,hogy hogy szuszog mellettem.De előbb odabújok az imádott férjemhez,mert a kettő nálunk nem zárja ki egymást!

Mindenki hallgasson a szívére és tegyen saját belátása szerint!!!Én imádok a gyerekemmel aludni és ha valaki emiatt fafaejűnek meg kezdőnek tart ám legyen.Ha ez neki örömet okoz ám legyen.Biztos ez a legnagyobb öröme.Nekem van más is!Jó éjszakát mindenkinek!!!És öleljétek szorossan magtokhoz a kis porontyotokat mert olya-olyan hamar megnőnek,hogy hihetetlen!

2010. aug. 27. 22:44
Nem véletlenül nevezték a régiek a szülés utáni hat hetet gyermákágyas heteknek. Ilyenkor az anyuka pihent és csak a gyerekével foglalkozott, szokták egymást és szokták a világot. A hatodik hét után a csecsemő is változik, és ha olyan a természete lassan lassan jókat fog aludni éjszaka is.
62. Mandula71 (válaszként erre: 44. - Szupika)
2010. aug. 27. 22:43

A minősítéseidet megtarthatnád magadnak.

A fórum a babák altatásáról indult, nem pedig az anyukák-apukák szexuális életéről. De ha téged ez ennyire érdekel, elárulom, hogy a kisebbik fiammal akkor lettem terhes, amikor a nagyobbikkal még bőven együtt aludtunk:)

61. 6f7760b318 (válaszként erre: 27. - Szupika)
2010. aug. 27. 22:40

Szupika!

Ha gondolod számolgathatunk, hogy kinek hány gyereke van!? Sztem én nyerek az 5-el! UH egy cseppet sem lehet tapasztalatlannak nevezni, már bocsi!

60. Mandula71 (válaszként erre: 41. - Szupika)
2010. aug. 27. 22:40

Na amit most leírtál az egy dolgot jelent. Az 1 éves fiad azt tanulta meg, hogy hiába sír, anyára nem számíthat.

Ne ugrálj, hagyd sírni a gyereket. Tudod mit? Én inkább ugrálok, de nem hagyom sírni. Ha neki meg az jelenti a biztonságot és a nyugodt alvást, hogy mellettem fekszik, akkor magam mellé veszem.

Mellesleg talán inkább a szívedre és az ösztöneidre kellett volna hallgatni, nem a rokonodra. Ugyanazt a célt el lehet érni úgy is, hogy a gyerekem egy éjszakát sem sírt végig.

59. c8d93a7aea (válaszként erre: 54. - A305cbacd8)
2010. aug. 27. 22:39
Eggyetértek!!!!!!
58. vikasz (válaszként erre: 1. - Judy86)
2010. aug. 27. 22:39

Nálunk ugyanez volt mindkét lányunknál. Én inkább magamhoz vettem, de pár hét után már mikor megszokta a kintlétet, nyugisabbá vált és simán alud az ágyában.

A nagylányomat nem mertem hason altatni, vele sok gond is volt altatás terén. A második babánkat már kezdetektől hasra fektetem az ágyában, és a mai napig átalussza az éjszakákat. Csak 1-2 alkalommal kel fel szopizni. Kezdetben, ha sírt, cicire tettem,ott megnyugodott. A mai napig nem fogad el cumit, csak a cicit.


Ami még bevált az az volt, hogy a mellkasomon aludtak az első hetekben. Ez megnyugtatta, és szépen aludt. Persze nem a legkényelmesebb az anyukának, de ilyenkor a babának az anyja közelségére van szüksége, hisz 9 hónapig össze voltak nőve. Ha a mellkasomon feküdt a kicsim, hallotta a szívdobogásom, és gondolom ez is segített.


A nagyobbik lányunknál még az segített, hogy L alakban beraktam a szopipárnát a kiságyba, hogy lekicsinyítsem a teret az ágyában. Onnantól kezdve nyugi volt, aludt szépen :-)


Természetes, hogy még nem alakult ki a nyugis éjszakai alvás. Ahhoz kell egy 4-5 hét mire beáll a kis apróság, és megszokja a pocakon túli életet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook