Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Este rámtör egy érzés fórum

Este rámtör egy érzés (beszélgetős fórum)


1 2
40. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 8e0362b33f)
2012. júl. 28. 01:38
alvási zavar lehet
39. f36e266467 (válaszként erre: 38. - Zsanci79)
2012. júl. 27. 14:12

Így van. Minden embernek mag van az "útja", amiben benne van a hivatása, amire született. Ezt érdemes ilyen helyzetben a leghamarabb megkeresni és abba az irányba haladni.


A jelenlegi élettárssal tisztázni, hogy nem tud elmenni és majd visszafizeti azt, ha most a másik fél segít addig neki.


Ha tiszták a fejben a célok és tiszták az eljárások, akkor lényegesen tisztábban érzi magát az ember és elkezd hinni abban, hogy minden jóra fordulhat.

2012. júl. 27. 13:53

Igazából a mai világban a munka a legfontosabb, de munkát találni a legnehezebb. Aki még nem volt huzamos ideig munkanélküli, az el sem tudja képzelni. Én még nem voltam szerencsére, de folyamatos leépítések vannak nálunk is.


Kedves fórum indító. nem tudom mi a végzettséged, mit tudnál dolgozni, szüleid segítőkészek e tudnának e támogatni az elinduláshoz anyagilag. barátaid vannak e, esteleg több helyen az országban?

Én a barátnőm példáját tudom felhozni. Ő is épp most költözik, egy másik városba, elég messze, mert ott lesz munkája! Kereste a lehetőségeket, minden követ megmozgatott, pedig vele sem jó dolgok történnek mostanában, de muszáj mobilnak lenni, ha az ember egyedülálló! És te kvázi az vagy! persze ehhez kell egy kis induló tőke, albérlet, költözés, stb, de ebben biztosan tudnak neked segíteni!

Akarni kell, hogyha kell, 100 km-rel arréb költözök. Tudom nem egyszerű, de a barátnőmből kiindulva lehet! Megtudta hogy megvan a munka 2 napot rászánt, és lement albit keresni, meg is találta és egy hét múlva költözik, két hét múlva kezd dolgozni. Neki nincs szülői háttér sem. Mindent egyedül önerőből.

Szóval meg lehet csinálni, csak előre kell nézni, a lehetőséget kell keresni, nem pedig a kifogásokat keresni.

Ahogy írtad, "macerás a munkahely keresés" én ebből nem arra gondolok, hogy nehéz, hanem hogy sok miatta a lóti-futi és a tököd tele van már vele......

2012. júl. 27. 13:52
Szia! Szerintem egy bajod van... nem érzed magad fontosnak. Keress az életedben egy célt, amit elakarsz érni, és tűzön vízen át küzdj érte.. Próbálj meg boldog lenni! Csinálj valami olyat, ami felvidít! Bármi legyen az...És nem csak sírni kell, ha lapos a kapcsolat, hidd el, órákat tudnék rólamesélni...tenni kell érte. Neked is! ha csak vársz arra, hogy jobb legyen, addig nem lesz jobb. Ne külső segítséget várj, éld meg az álmaidat...mindenki a saját sorsa írója. Ha rosszul döntesz, na bumm. Tanulsz beőle! Cselekedjél! Csinálj valamit! Rángasdki a tv elől, és menjetek el sétálni, vagy kirándulni! Nevessetek egy jót! Beszélgessetek újra!
36. f36e266467 (válaszként erre: 34. - 2f661e7cc5)
2012. júl. 27. 13:49
Amúgy meg egyetértek :)
35. f36e266467 (válaszként erre: 34. - 2f661e7cc5)
2012. júl. 27. 13:42

Én arról beszéltem, ami működik.


Amitől jobb lesz az életed :)

34. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 24. - F36e266467)
2012. júl. 27. 13:39

Csak enyit irok neked: csoda fog torteni ha egyszer megerzed milyen az mikor erzed hogy lepned kel az elmeletet tudod, de a salyat eletedben nem tudod merre.Es meg nagyobb csoda lesz ha ezt el is fogod ismerni valaha. Egy dollog az ha mar volt mivel elindulnod mas az mikor menel de minden sotet koruloted es soakig tapogatozol mig megtalalod azt a ksi fenykockat.

Leptem inen , nem zavarok tovabb.

33. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - 85a4a01a64)
2012. júl. 27. 13:38

Szerintem igenis voltak itt jóindulatú hozzászólások. Volt ,aki kifejezetten a topic indító védelmére kelt. Szerintem Csaba sem azért írta, amit írt, hogy belerúgjon, és ahogy visszaolvastam magam, én sem.

Úgyhogy a: "Szégyellhetitek magatokat mindnyájan (...)" kezdetű mondat elég durva.


Érzi, hogy nincs rendben az élete amellett a férfi mellett, akivel együtt él. (Sőt, ha valaha lett volna szerelem köztük; de sosem volt.) Ezért jön elő az esti rossz érzés, félelem, szorongás, mert nem él teljes életet, mi több, valójában nem is él.

32. f36e266467 (válaszként erre: 30. - 85a4a01a64)
2012. júl. 27. 13:38

Nem szeretnél velem levelezni, mégis te szólítottál meg.


Azt mondod mindenki magából indul ki erre le rosszindulatúzól, meg le egyszerűnőzől másokat.


:)


Sok sikert. És néha magadba is nézz. :)

31. f36e266467 (válaszként erre: 29. - 85a4a01a64)
2012. júl. 27. 13:36

Értem. De nem érdemes a saját példád miatt nem látni a különbségeket.


Például nem láttam a tervei között, hogy el akarna költözni. Amikor valaki ajánlotta a "megfelelő" megoldást, akkor meg csak a kifogások, hogy miért nem.


Szóval én konstruktív elképzelést nem látok.


Először a terv kell, addig lehet akármilyen mondatokat mondogatni magunknak.

30. 85a4a01a64 (válaszként erre: 28. - F36e266467)
2012. júl. 27. 13:36

Ezt nem értem. "válaszra" reagáltam ez, hogy jön hozzám?

amit "blue dry" nak írtam akkor magamból indultam ki, ezért viszonyulok hozzá jó szándékkal.

Látom te ezzel az alpári hozzászólóval jól tudsz azonosulni s viccesnek találsz olyat ami nem az csak az egyszerű embereknek. (legalább jól érzed magad)

a fórumnak nem te vagy a lényege, úgyhogy én többet nem szeretnék levelezni veled.


Sok sikert és jó állást kívánok! ♥

Sziasztok!

29. 85a4a01a64 (válaszként erre: 24. - F36e266467)
2012. júl. 27. 13:33

Hát azt biztos tudja, hogy amíg nem lesz munka addig nincs pénz se.

Én annak idején megvettem az expresszt + néztem az állásokat a neten. Volt, hogy hetekig nem volt olyan ami jó lett volna.

A képesítésem időközben visszaminősült (továbbtanulni munka nélkül nem tudtam)

valahova 2 nyelvet kértek ill diákokat kerestek. Szó szerint lehetetlen állapotok vannak.

28. f36e266467 (válaszként erre: 27. - 85a4a01a64)
2012. júl. 27. 13:32
Akkor most te is magadból indultál ki? :)
27. 85a4a01a64 (válaszként erre: 19. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 27. 13:31
Mindenki magából indul ki. Nagyon egyszerű "nő" vagy.
26. 85a4a01a64 (válaszként erre: 16. - 8e0362b33f)
2012. júl. 27. 13:30
25. 85a4a01a64 (válaszként erre: 1. - 8e0362b33f)
2012. júl. 27. 13:30

A Hited az sose hagyjon el!

Én mikor azt hittem bezárult minden akkor talált meg egy lehetőség. Pillanatok alatt túljutsz majd ezen és megint beilleszkedsz majd a "csodás" társadalomba. A legfontosabb a munka és aztán az új ismeretség.

Írod, hogy megvagytok, támogat-akkor ezt most ne lökd el magadtól mert még hajléktalan is lehetsz, ha nincs más.

Utána ismerkedj, most nem ez a legfontosabb. Keress meg minden régi osztálytársat, kollégát (ha eddig nem tetted) és amíg otthon vagy menj, mozdulj ki. Találkozz ismerősökkel nem csak drága helyre lehet menni, egy padon is el lehet beszélgetni nem csak plázázni. ♥

24. f36e266467 (válaszként erre: 23. - 85a4a01a64)
2012. júl. 27. 13:30

Na persze. Belőlem pont a rosszindulat beszélt. :)


Én is volt, hogy nehezen találtam állást.


Csak tudod ha jobban figyeled a sorait, akkor látszik, hogy ez a keresés nem túl aktív.


Ha meg valaki eltart, akkor annak hálás vagyok, hogy ameddig nem tudok elköltözni, addig is segít pénzzel. Ezeket nem árt tisztázni.


Az nem rosszindulat, hogy tudom, hogy a nyafogás és a pozitív mondatok nem fognak segíteni.


Amit leírtam eljárás, az igen. Pontokba szedve, merthogy ahogy látom, neki nincs ilyen terve.


Ne csak nézz, láss.

23. 85a4a01a64 (válaszként erre: 21. - F36e266467)
2012. júl. 27. 13:25

Írta, hogy nézi, keresi az állást.

Én majd egy évig voltam állás nélkül, az ellenségemnek nem kívánom. Sehova nem tudtam elmenni, senkivel nem akartam már találkozni, begubóztam. nagyon rossz érzés csak az tudja aki átélte és aki alapból nem egy haszontalan, lusta típus.

Szerintem nem arra van szüksége "blue dry"nak, hogy pontokba szedve, mint egy hülye gyereknek elmagyarázzák mik a lépések, hanem egy lehetőség kell neki a bizonyíthasson egy állás. Amit persze itt nem tudunk megadni.

És nagyon sok a kamu állás a kamu hirdetés nagyon nehéz találni munkát.Ha nekem nem lett volna ismerősöm nekem se lenne még ma sem.

Hogy mozduljon meg pénz nélkül?

Hogy mozduljon meg állás nélkül?

Sehogy. Menjen házalni, kopogtatni?

Ha nincs pénzed még 10 dkg párizsit sem kérhetsz.

Biztos rossz lehet egy olyan emberrel élni akitől szabadulna , de nem tud.

Annyira rosszindulatúak vagytok (te is Csaba) és nagyon sokan itt.

Egy kedves hozzászólást nem olvastam.

Szégyellhetitek magatokat mindnyájan és kívánom, hogy éljétek át ennek minden pillanatát és ne csak 1 napra, hanem sokáig, amikor már a remény sem marad.

Ha az én százéves ismerősöm nincs aki segített már nem is élnék. De kit érdekel ebbe a gonosz világba.

2012. júl. 27. 13:14
Azért tör rád egy érzés, mert az élet jelzi, hogy mozdulj!
21. f36e266467 (válaszként erre: 16. - 8e0362b33f)
2012. júl. 27. 13:11

Igaziból most mire számítassz? Hogy egyszer csak csoda történik és mivel mondogatod magadnak, hogy minden oké egy olyan kapcsolatban, ahol nem szereted a másikat és emellett nem dolgozol, akkor egyszer csak


MI LESZ?


Mire számítassz.


Ki fogja helyetted meglépni, amiket meg kellene lépned?


Nincs pénzed? Honnan lenne?

Nem tudok elköltözni? Hogyan tudnál munka nélkül.


Nem értelek.


Rossz a helyzeted, de nem teszel a jobbért semmit.


Én ezt látom.


Gondold végig, hogy mi lenne a jó. Pl. szakítani és egyedül folytatni.

Mi kell ehhez?

Albérlet

Ahhoz mi kell?

Pénz

Ahhoz mi kell?

Munka


Boccs, hogy ilyen szájbarágósan mondom, de nem vágom, hogy neked mindezek helyett mi van a fejedben.


Índítassz egy topikot, hogy de rossz a helyzeted, de nem látom, hogy mit teszel ellene.


Illetve látom: Mondogatod, hogy nem is rossz ez így.


Na ha valami miatt néha felidegesít a bevonzás túldimenzionálása, akkor az ez.


Mondogasd ha gondolod, de mozdulj és lépj. Tervezd meg, hogy mit szeretnél, nézd meg, hogy mi kell hozzá és indulj el.

2012. júl. 27. 13:07
"Ne itelj, hogy ne iteltes",en a salyat boromontanulom a lecket.Kivan vallaki vellem tanulni?
19. e2e3dd6eca (válaszként erre: 16. - 8e0362b33f)
2012. júl. 27. 12:50

Jajj, ezt a dumát mindig szerettem. Én nem vagyok olyan. Bla bla bla...

Akkor ne gondolkodj, csak egyél, meg tartsd oda magad minden este. :D

18. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - 8e0362b33f)
2012. júl. 27. 12:49
Él a fejedben valami elképzelés a továbbiakat illetően?
17. 964cabf942 (válaszként erre: 7. - Virus2008)
2012. júl. 27. 12:49

A rosszindulat mindig visszaszáll, úgyhogy nyugodtan kívánj rosszat a topicnyitónak annak a 3x fogod visszakapni.

De amilyen lelki nyomorék vagy már meg is kaptad.

16. 8e0362b33f (válaszként erre: 13. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 27. 12:47

Nem akarom kihasználni és soha nem venném el a pénzét! Én nem ilyen ember vagyok.

Amit főzök neki abból eszem én is. magamra nem költök.

Amig volt rendes munkám 10 évig csak adtam én is másoknak a "luxust" abból fedeztem magamnak.

Most nincs semmim, se ruha, se új cipő se semmi.

Más pénzét én nem veszem el.

15. e2e3dd6eca (válaszként erre: 14. - Pera0322)
2012. júl. 27. 12:41
Aha. Abból. Gondolom ő kezeli a koszt-egyéb pénzeket, simán csípnék le magamnak, aztán pá édes!
14. Pera0322 (válaszként erre: 13. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 27. 12:39
A semmiből hogy raknál félre? Vagy a párjáéból rakosgasson el? :)
2012. júl. 27. 12:36
Ha már kihasználod, lehetne annyi eszed, hogy minden hónapban raksz félre egy kis lóvét, amihez nem nyúlsz. Aztán lelépnék mint a pinty!
12. zsana0 (válaszként erre: 7. - Virus2008)
2012. júl. 27. 12:36
Nem gondolod hogy szánalmas vagy,biztos azért van ilyen érzése mert tudja ogy nem ott az ő helye,és változtatna de manapság cuva nehéz melót is találni.Ugyhogy addig amíg nem tudod a mivoltját addig senki felett ne ítélkezz!!!
11. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 1. - 8e0362b33f)
2012. júl. 27. 12:23

Lelki ismeret furdalas salyat vellemenyem+ menekulnel , mert erzed nem ott a helyed, de felsz elindulni az ismeretlenbe.

Aki mer, nyer, nem biztos , hogy konyebb eletet de jobbat.Minden mas mikor erzed ott vagy , ahol lened kel. Ugyan az amit most csinalsz ertelmet kaphat, ha a helyeden leszel.

A masik megoldas: szereted , de nem szerelemel.Ird cetilre mi az amit szeretsz bene , a kulsot is, azokat az erinteseket is amit szeretsz, ha pedig nem magyarazd el neki mi az amit szeretsz es kerdezd meg o mit szeretne.Meglepetes erhet. Van a kinaiknak egy mondasuk: jobb hideg fazekat melleg kalyhara mint melleg fazekat hideg kalyhara teni.

Na itt mar kivancsi vagyok a doki velemenyere is, bar varhatoan nem egyezik az enyemel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook