Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Este nem tudok elaludni éjfél elött! Mit csináljak? fórum

Este nem tudok elaludni éjfél elött! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. jan. 26. 15:06
Kapcsold be a gepet es Hoxa! :))))
2007. jan. 26. 09:08

Egyébként miért kellene éjfél előtt elaludni?


Nem tudom, milyen napirended van. Én rendszeresen éjfél körül fekszem, és hat-hét körül kelek. Én sem nagyon tudok korábban aludni, mert olyan típus vagyok, hogy egyszerűen estére feléledek. De nekem nincs ezzel semmi bajom.


Ha mégis konkrét oka van annak, hogy nem tudok elaludni, például túlzott kimerültség, idegesség, stressz (nálam ilyenek miatt szokott lenni néha), akkor én levendulaolajat használok. Egy pár cseppet teszek egy zsebkendőre, vagy a párna sarkára, s az nagyon kellemesen megnyugtat. Használ, és mégsem gyógyszer. Ilyen feszültségek miatti "nem elalvásra" érdemes kipróbálni. Persze nem tudom, hogy te miért nem tudsz aludni.

6. gpetra (válaszként erre: 5. - Gkreka)
2007. jan. 25. 19:59

Hűha, én szerencsére jó alvó vagyok, de ha nem sikerülne elaludnom, akkor ezt a módszert kipróbálom :) Bár normális esetben a körüg jutnék el :)

Nekem egyébként az szokott segíteni, hogy elkezdek egy nyugis mesét mondani magamban, mintha gyereknek mondanám, vagy semmitmondó sorozatok szereplőit kezdem el sorolni. Elég bugyuta dolgok, de nekem mindig segítenek.

2007. jan. 25. 15:54

Ez egy agykontrollos technika, nekem bevalt, erdemes kiprobalni:

Relaxalj par percig. Utana behunyt szemmel képzelj el egy táblát! Rajzolj rá gondolatban egy kört és bele egy X-t!

Aztán vedd a kezedbe kepzeletben egy szivacsot és óvatosan, hogy a körbe bele ne törölj, töröld le az X-t! Kezdd középről, és körkörös mozdulatokkal közeledj a körvonalhoz!

A körtől jobbra írd fel, hogy “mélyebbre”!

Aztán a körbe írd be a 100-t, majd az előbb leírt módon töröld ki!

Ezt követően ismét írd át a “mélyebbre” szót!

Ezután a 99, 98, 97…, addig folytasd a számolást és a mélyebbre szó átírását, amíg el nem alszol!

Azert mukodik, mert mindkét agyfélteke részt vesz benne, ezáltal nincs lehetőség a napi problémákon tovább gondolkodni. A logikus bal agyféltekét dolgoztatja a számolás, ráadásul csökkenő rendben, az álmodozó jobb agyféltekét pedig az elképzelés és a játék köti le!

2007. jan. 25. 15:49
Számolj 100-tól (egyenletes ritmusban) visszafele 1-ig, ha közben a gondolatod elkalandozna, kezd a számolást előlről.
2007. jan. 25. 15:42

Meleg tej jó édesen, tök sötét és csend.

Bár nekem se jön be mindig, akor beveszek egy xanaxot, vagy kettőt.

Reggel meg telefonálok a főnökömnek.

2007. jan. 25. 15:27
???
2007. jan. 25. 15:27
Este nem tudok elaludni éjfél elött!Mit csináljak, mert másnap elég nyomott vagyok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook