Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2130. falvien
2019. jún. 18. 14:01

Sziasztok! Valakinél okozott izületi fájdalmat a gyógyszer?

Nekem most kb. 2 hete fáj a térdem. Lehet nincs összefüggés.

2019. jún. 16. 12:57

Ahogy elfogyott a bogyóm, elég hamar elkezdtem vérezni. 😥 Nem volt erős, olyan épp nyomot hagyott. Pár napig semmi aztán azóta is. 😪 Sőt, most kezdett az igazi menzesz. 🙁 Kis hasgörcs, derékfájás. De az máskor is fáj.

Jövő héten doki...

Vérvétel megvolt, hétfőn megyek az eredményért.

2019. jún. 8. 11:12
Igen. Nekem, szünet nélkül, egyhuzamban.
2127. betti6
2019. jún. 8. 06:57
Sziasztok.Elkezdtem az első 3 havi kúrát.Minden nap 3 hónapon át kell szedni?
2019. máj. 23. 08:35

Nekem se jött meg mióta szedtem.

Műtétet nem " szorgalmazta " az orvos. kénytelen vagyok hinni neki, mi mást tehetnék??

53 leszek.

2019. máj. 23. 07:53

Nekem annyiban segített az Esmya, hogy 3 hónapig, míg szedtem elmaradt "végre" a menzesz, amit már alig vártam 55 évesen... a miómák nem lettek kisebbek, de a vérképem jobb lett,mint valaha. Szerintem nekem 13 éves korom óta lehettek a miómáim, mert mindig-tényleg mindig ömlött belőlem a vér kb. 1 hétig-10 napig... s rettenetes görcseim voltak, meg persze elég erős, nagy-darabos alvadt-véres menzesz... "EGY ÁLOM" volt, igazi RÉMálom.


A műtét sikerült, túléltem. De persze halogattam, halogattam, aztán már nem lehetett, mert nagyon nagyok voltak, és 5 percenként jártam pisilni, meg már a kiszáradás határán voltam, mert alig ittam, aztán mégis WC-re jártam, mint egy vízerőmű.

Szóval kisebbek nem lettek a miómák, de a vérzést megakasztotta, ennyit segített, műtétet nem sikerült elkerülni.

2019. máj. 22. 22:16
Beutaló megvan a májfunkcióra. Azt még nem döntöttem el mikorra kérjek időpontot. a gyógyszer elfogy pénteken.
2123. falvien
2019. máj. 22. 12:08
sziasztok! Ma voltam Dokinál, vérkép rendben mehet a következő doboz. A pecsételő vérzésre annyit mondott, hogy mindenki másképp reagál, nem mindenkiné mulasztja el teljesen a mensest. A 2. doboznál már rendben lesz.
2122. betti6 (válaszként erre: 2121. - Töprengő)
2019. máj. 20. 17:27
Köszönöm.Már azt hittem 30000 körül lesz.
2019. máj. 20. 15:03

1 doboz 4600 ft körül. de 47.000. lenne.

Jaa és nálunk meg kell rendelni, mert a patikák nem tartanak.

Másnapra a patikába van. Én a receptet ott hagyom, és mikor megyek érte, nevem szerint megkapom.

( mellesleg ha oda rendszeresen jársz, meg fogják jegyezni kié a bogyó )

2120. betti6
2019. máj. 20. 14:14
Sziasztok.Nálam is elkezdjük a gyógyszeres kezelést.Megtudnátok nekem mondani mennyibe kerül 3 havi adag? Azt mondják nagyon drága,de a tb is áll valamennyit.
2119. Icus (válaszként erre: 2117. - Falvien)
2019. máj. 17. 10:54
Első doboznál simán előfordul, sőt nem mindenkinek marad el a mensije. Én úgy emlékszem a gyógyszer tájékoztatóban ez le is van írva.
2019. máj. 16. 14:43
Májfunkció miatt van a vérvétel.
2117. falvien (válaszként erre: 2116. - Töprengő)
2019. máj. 16. 11:50
Jelenleg az első doboznál tartok, jövő hét vérvétel, doki. Rákérdezek mindenképpen erre a "pecsételgetésre", ami most 2 napja nem jelentkezett.
2019. máj. 15. 15:31

Orvos véleménye.

Nekem se volt még vérzésféle. de pisilés utáni törölgetésnél, volt valami a papíron. Betétet vékonyat mindig használok. Ott színes váladékra utaló jele nem volt.

Utsó levél van csak vissza. Hamarosan doki. Vérvételt pontosítani mikor menjek, időpont kell oda.

2115. falvien (válaszként erre: 2114. - Icus)
2019. máj. 15. 14:40
Valami ilyesmi nekem is, tisztasági elég. De mikor először szedtem, akkor nem volt semmi. Akkor várok még kicsit.. Köszönöm.
2114. Icus (válaszként erre: 2112. - Falvien)
2019. máj. 15. 07:47
Nekem talán az elején volt. De, tisztasági betét elég volt, annyi volt az egész, amikor megtöröltem magam látszott valami... Egyébként mindenkinél más.
2113. Kajati (válaszként erre: 2112. - Falvien)
2019. máj. 14. 18:41
nem emlékszem ,hogy nekem lett volna .Orvos véleményét kérd ki minél előbb!
2112. falvien (válaszként erre: 2111. - Falvien)
2019. máj. 14. 17:34
Esmyát szedem, de közben pecsételő vérzésem van. Érdekelne, hogy volt e köztetek valakinek hasonló?
2111. falvien
2019. máj. 14. 17:33
Sziasztok!
2110. Kajati
2019. máj. 9. 18:59

Jó az eredmény a szövetmintának.Viszont a tumorvizsgálatot a vérből újra meg kell ismételni egy hónap múlva.Aztán uh.

Műtét után megjött,de csak 3 napig tartott.

2109. töprengő (válaszként erre: 2108. - Icus)
2019. máj. 9. 07:11

Gyanítom, Pécsen is ez a " divat ", kiműteni.

Megijesztesz... Erős szokott lenni nekem is. Alvadt is. Tavaly azért volt, na meg 3 hete is lehetett hogy véreztem.

53 leszek, 1 évvel vagyok idősebb.

2108. Icus (válaszként erre: 2107. - Töprengő)
2019. máj. 7. 11:31
Én 52 éves leszek a nyáron. Sajnos nekem már vagy 15 küretem volt, ha nem több, nem tartom számon... Volt amikor évente jártam, doki mondta nem lehet tovább húzni meg kell műteni. Én nem akartam. miréna spirált is feltettem, ami fél év után kilöködött!! Annyira ömlött belőlem a vér, utólag doki bevallotta, azt hitte, hogy rákos vagyok, azoknál szokott egyszerre ilyen nagy mennyiségű alvadt vér távozni...Itt Dunaújvárosban, nagyon méh eltávolítás pártiak heti szinten 4-5 biztos van... Én kértem tegyünkmeg mindent amit lehet, hiszen nem véletlen van az ott... Az esmya volt az utolsó kapaszkodó....
2019. máj. 7. 11:06

Szoktam járni fél évente reumás kezelésekre. Iszap után ugyi tusolni kell. Egyik ilyen kezelés után a tusolóba vettem észre, bizony rendesen átázott. Szóltam a csajoknak : gáz van, tamponcsere... Kis ideig, nem engedett be senki más beteget, pedig csak csajok voltunk. Akkor az épp ott kezeléseket feltevő csajnak röviden vázoltam mi is van.

Le volt döbbenve, miért nem veszik ki a méhemet. Mert legtöbbször ezt csinálják. hasonló gond volt nála is, Pécsen műtötték. Azóta jól van. hőhullámot leszámítva.

Azóta több hónap eltelt, a méhem megvan.

És nem akarják kivenni, még így se hogy erős a vérzésem. ( talán én se akarom ezt )

Gyanítottam, annak amíg csak lehet, ott a helye ahol van. Mert miért hárítják a műtét lehetőségét. Hallani se akarja szerintem, hogy én azt szeretném.

Nem mélyedtem bele hogy mik is azok az okok. De lehet hogy utána nézek.

Hiszek, mert 30 éve a dokim. Onkológus is.

Alapos, mert ha nem ultrahangozza meg a pocimat, ki se derül a mioma.

Tavaly volt a küret, szövettan után a progit írta elő. Amíg a doboz tartott szedtem. Elfogyott, nem mentem vissza. SAJNOS!!

Melo után annyira fáradt voltam minden nap, hogy kész csoda hogy hazaértem.

Nem maradt erre, hogy az egészségemmel törődjek.

márciusba már elmentem, mert 5 hete nem jött meg. Nem tudhattam, a változókor, vagy mi.

Vetkőztem a vizsgálathoz, háát megjött. Nem volt se rákszűrés, se sima vizsgálat.

Az ultrahangos ágyra feküdtem át. Kiderült több is van. Szinte azonnal újabb esmyát írt ki. Március 4 - én kezdtem el pontosan.

3 - ik dobozból van még vissza 1 levél, meg most péntekig. Ami még vissza van.

Sürgősen időpontot kell kérnem.

Nincsenek sokan, de ez most fontos.

( kicsit leszúrt, hogy nem működtem egyött. igaza van. de a fáradtság stb nem mentség )

Remélem a mostani vérvételnél azt is megnézik, hogy áll a petefészkem.

( köret nélkül ). Mármint várható - e hogy a közeljövőben simán is abba marad a vérzésem.

De elsősorban a májfunkcióra kíváncsi. Mert ugye akkor folytathatom a gyógyszer szedését.

2106. Icus (válaszként erre: 2104. - Töprengő)
2019. máj. 7. 10:02
Igen, ezen csodálkoztam mindig, hogy itt a fórumon többen mondták, bizony szedték egy éven keresztül folyamatosan. Nekem a dokim mindig azt mondta, belső szövettan kell az engedélyezéshez (persze az altatás miatt teljes labor előtte), aztán három hónap folyamatos szedés, majd három hónap szünet, aztán ha szükséges, nekem ugye a nagyon erős vérzés, akkor újra három hónapig szedhetem. egyszer fordut elő, ha jól emlékszem, hogy szedtem három hónapig, aztán a negyedik hónaptól kellett megint. Utána kifutottam az egy évből, újra labor és belső szövettan, akkor egy háromhónapos kúrát csináltam, utána nem jött meg a mensim. Aztán egy év elteltével megjött a mensim ls a doki rögtön a küretet írta elő, hiába csak pecsételgetés volt. Azt mondta kell!. Sok doki csak legyint, mint a kórházban mondták, de az én dokimnak ez a "heppje" ... Nem baj, mint kiderült polipom volt azért vérezgettem.... Most december óta nyugi van, talán egyszer pecsételgettem március környékén, szentségeltem is ( na meg az Uram is...) Én azt mondhatom összességében nekem bejött az esmya, sokan támadtak, miéért nem vetetem ki a méhemet, hiszen nem akarok már szülni.... Nem valóban nem akarok már szülni és nem azért mert ettől kevésbé érezném magam nőnek, egyszerűen nem és kész. Ugy egyeztünk meg a dokimmal, ha a belső szövettan vagy a küret során felmerül valami, akkor a méheltávolítás lesz a következő lépés, de amig nem kell addig maradjon cak,,,
2105. töprengő (válaszként erre: 2103. - Icus)
2019. máj. 6. 10:32

akkor mi meg fogunk fagyni. ;)

Hasfájást éreztem a napokban. Szinte ugyan az mint neked. de semmi se volt.

2104. töprengő (válaszként erre: 2101. - Icus)
2019. máj. 6. 10:30

Küret, nekem tavaly volt. Szövettan után, a progit szedtem. Aztán semmit.

Most kb március elejétől az esmya, ami lejár.

Lassan kell kérnem laborba beutalót. Ennyit szigorítottak a szedésével kapcsolatban. 2 hónap szünet. Aztán majd eldől, kell - e még szednem.

2103. Icus (válaszként erre: 2100. - Kajati)
2019. máj. 6. 06:30
Nekem ezek a fájdalmak, pont a szedés alatt szüntek meg. Aztán ahogy abba hagytam visszajöttek. Most a decemberi küret óta, egész jól vagyok, néha néha talán a amikor meg kéne jönnie a mensesnek akkor fájdogál, meg időnként a cicimbe belehasít, de ez is sokkal ritkább már. Viszont jönnek a hőhullámok egyre gyakrabban, amit már nagyon vártam, mert én rohadt fagyos vagyok :D
2102. Kajati
2019. máj. 5. 19:15
A kis műtét után után megjött ,és csak három napig tartott,Szerdán megyek a szövetminta eredményért.
2101. Icus (válaszként erre: 2046. - Kajati)
2019. máj. 5. 19:04
Nekem nem engedték csak három hónapig, aztán várni kellett min. Három hónapot... , De nem jött meg, majd csak egy év múlva akkor megint küret és újra egy három hónapos kúra... Most decemberben megint volt egy küretem, de most már nem kellett esmya, mert zsugorodik a méhem🤗🤗 és azóta nem jött meg, hál istennek 😄😄
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook