Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2190. rozmant (válaszként erre: 2188. - Töprengő)
2020. jan. 23. 07:48
Szabadsàgon van.
2189. rozmant (válaszként erre: 2188. - Töprengő)
2020. jan. 23. 07:36
Igen. Tapasztalom,màr nèzem a dokikat. Konkrètan dől belőlem a vèr. Elkezdtem az exacilt szedni napi 3×1 ,igaz mèg csak tegnap dèlbe este meg ma reggel. Egyenlőre 0 hatàssal
2188. töprengő (válaszként erre: 2187. - Rozmant)
2020. jan. 22. 21:55

😮 😪 Minél hamarabb.

Jövő kedd?? Sokára lesz. Azonnal... akár ügyelet.

2187. rozmant
2020. jan. 22. 07:31

Az ujjabb adag esmyát miota szedem"januàr 8" azóta vérzem hol jobban hol kevèsbè.

Kedden megyek dokihoz megint,remèlem mond valamit mert ez nem normàlis szerintem.

2020. jan. 20. 21:00

Felénél vagyok a bogyószedéssel.

Lehet hogy az alvókám megromlásának van köze a gyógyszerhez.

mindegy, megcsinálom a kúrát. remélem lesz valami jó hatása...

2185. rozmant
2020. jan. 13. 09:06

Nekem is újabb 3 havi esmyàt írt fel a doki,utànna szünet.

Ahogy elkezdtem szedni aznap mondhatjuk,hogy megjött egy kicsit ami azóta is tart. Remélem lesz valami vàltozàs mert ez így elég katasztrofàlis. Nem fàj nincs rossz érzésem,csak ez az àllandó készültség,kétely.

2184. töprengő (válaszként erre: 2181. - GKataa)
2020. jan. 10. 22:12
kb 3 hét múlva, ahogy elfogyott
2183. töprengő (válaszként erre: 2177. - Rozmant)
2020. jan. 10. 22:09

Nem ért semmit...

az a kevés... arra találták ki, csökkenjen.

2182. b.emi (válaszként erre: 2164. - Töprengő)
2020. jan. 10. 19:21
Nekem a teák nem használtak semmit. Exacyl tablettát kaptam, de szerintem az sem ért semmit nálam. Az első doboz Esmya alatt végig volt vérzésem, mikor elkezdtem a másodikat elmúlt. A 2. hónap végén kell majd májfunkciót nézetni, ha minden okés lesz, mehet a 3.havi adag. Utána nagyműtét, ha a vérképem már engedi.
2181. GKataa
2020. jan. 10. 12:07

Sziasztok


28 éves vagyok! 23 éves voltam amikor narancs nagyságú miomat műtöttek ki a mehem hátsó falabol! Azóta tart már nálam ez az egész! Nem sokkal a műtét után újra kezdődött minden. A régi dokim mondta jojjek majd évente nezi és elég ennyi! Közben átmentem másik orvoshoz aki javasolta nekem ezt a terápiát! Már 3 adaggal szedtem most 2 hónap szünet! Jovoheten megyek vissza és meglátjuk javult e valamit a helyzet! Mellékhatás nálam a hőhullám volt meg érzékenyebb a megszokottnál.

Jelenleg meg nem jött meg a mensi.

Nektek hány napra rá jött meg?

Előre is köszönöm !

2180. pamela (válaszként erre: 2179. - Rozmant)
2019. dec. 28. 13:04
Na jól elírtam a nevét, most látom. :) MIRENA a spirál neve, hátha valaki utána akar nézni rajtunk kívül... :)
2179. rozmant (válaszként erre: 2178. - Pamela)
2019. dec. 28. 11:37

Szia!

Utànna olvastam. Ez lenne nekem is. Jónak bizonyult a leiràs alapjàn. Elég sokan dicsérik

De majd meglàtjuk mit mond a kezelőorvosok.

2178. pamela (válaszként erre: 2175. - Rozmant)
2019. dec. 28. 09:48
Szia! Akkor egyet beszélnek az orvosok, vagy hasonlót. A MINERVA lenne az a spirál amit nekem is említett az orvos, 5 évig lehet fenn. Én most lettem néhány napja 48 éves, a tervezett időpontok nekem is ezek lennének. :)
2177. rozmant (válaszként erre: 2173. - Töprengő)
2019. dec. 27. 22:41

Szia!

Ezt nem értem.???

2176. rozmant (válaszként erre: 2172. - Pamela)
2019. dec. 27. 22:40

Szia!

Voltam màr ultrahangon fél évvel ezelött is. Nekem azt mondta a doki ha valami panaszok van hívjam menjek. 5 nap múlva telik le a fél év. Ma voltam ultrahangon hogy ne akkor keljen menni mikor majd megjön. Ezt beszéltük meg. 7-,én megyek hozzà,aztàn majd meglàtjuk mi lesz.

2175. rozmant (válaszként erre: 2172. - Pamela)
2019. dec. 27. 22:33

Szia!

Köszönöm. Azt mondta a doki,hogy meglàtjuk milyen eredményt hoz az Esmya aztàn vagy mégegyszer nekifutunk vagy valami màs megoldàst talàlunk. Ma beszéltem az ultrahangos doktornő el aki azt mondta,hogy nem feltétlen kell a műtét. Valami hormonadagolos spiràlt mondott,az 5-6 évig fent lehet és addigra pont belecsuszok a menopauzàba.

2174. ZahiBea (válaszként erre: 2166. - Rozmant)
2019. dec. 27. 21:52

Sziasztok csajszik😊

Szoval,lejjebb irtam,hogy nov.18an volt a mutetem,miomak es petefeszekcisztak miatt.Utana nov.22.e fele kezdtem szedni az Esmyat.Rá 2napra megjott a menzim.Iszonyat sok vervolt,nagyon gorcsoltem.szep piros ver,meg sotet is volt.Addig paraztattam magam,hogy felhivtam a dokim,azt mondta,ez teljesen normalis..ket napig nagyon vereztem,utana szedtem vas es c vitamint,igy hamarabb elmult a menzim.A mutet utan 4 hetre mentem vissza a dokihoz vizsgalatra.HasiUh es huvelyuh is volt.Mondta h gyogyulnak a belso varratok,szedjem az Esmyat,hogy ne jojjon meg a menzim,gyogyuljon a mehem.Mert ugye a bogyonak mehosszehuzo hatasa van.Egy kellemetlen mellekhatast tapasztaltam,az pedig a hohullamok es izzadas.Mondta a doki,hogy a menopauza tunetei termeszetesek.Mar lassan 2 dobozt beszedtem,még 1 doboz lesz hatra,aztan megjon a menzim..kivancsi leszek,hogy milyen lesz a menzi..

Az jutott még eszembe,hogy teherbe lehet esni az Esmya mellett?mintha vhol olvastam volna,hogy nem nagyon..

Szep estet lanyok,gyogyuljatok😘

2173. töprengő (válaszként erre: 2171. - Rozmant)
2019. dec. 27. 21:27
az kevés, hogy annyi ideig nem mensiztél a bogyószedés ideje alatt...
2172. pamela (válaszként erre: 2171. - Rozmant)
2019. dec. 27. 20:56
Szia! 6 hónap alatt nem is vizsgáltak ultrahanggal? Nekem azt mondta az orvos, ha nem válik be az ESMYA, akkor MIRENA gyógyszeradagolót fog felhelyezni. Csak a végső megoldás lenne a műtét. Remélem pozitív végeredményed lesz!Minden jót!
2171. rozmant
2019. dec. 27. 13:20

Sziasztok!

Sajnos nem sokat ért az Esmya kúra.

Fél évig szedtem és nagyobbodott minden. Nekem 3 db van abból kettő nagyobb lett egy meg egy kicsivel kisebb.

Nem tudom mi lesz,de megírom majd azt is.

2170. rozmant
2019. dec. 23. 12:36

Kedves sorstàrsaim!

Fel a fejjel,különben nem làtjuk a csillagokat!!!

Mindenkinek kívànok

Boldog Békés Ünnepeket

Kellemes Karàcsonyt!!!🎄🎄🎄🎄

Bea

2169. rozmant (válaszként erre: 2160. - Töprengő)
2019. dec. 11. 11:40
Voltam dokinàl. Minden ok. Mindenki màsképp reagàl.
2168. rozmant (válaszként erre: 2167. - Pamela)
2019. dec. 11. 11:38

Tegnap voltam dokinàl este fél 8- rá kaptam időpontot. Nagyon normàlis volt,a vérzés menstruàciós csak sokkal gyengébb. Nincs ok aggodalomra,mindenki màsképp reagàl. Majd december vége felé ultrahang vérkép és meglàtjuk mi lesz.

Remélni tudom csak,hogy hatàsos volt a kezelés.

2167. pamela (válaszként erre: 2166. - Rozmant)
2019. dec. 10. 12:04
Köszönöm a gyors választ. Végre olvasok valami pozitív véleményt, tapasztalatot!! Ennek örülök, mert nagyon-nagyon bízok ebben a gyógyszerben, hogy megszabadít a szenvedéseimtől.Nekem a doki nem mondta, hogy mikor kell elkezdeni szedni, hagyatkoztam a betegtájékoztatóra. Remélem nem gond, majd felhívom hogy mi a következő lépés, mivel nincs receptem, ezt is e-receptként küldte.
2166. rozmant (válaszként erre: 2165. - Pamela)
2019. dec. 10. 07:51

Kedves Pamela!

Igazàból én sem tudok róla sokat,csak amit olvasok róla.

Nekem az orvos pl azt mondta-Ha jó a màjam nem kell havonta vérvétel.-Én azért voltam 3 alkalommal mindig jó volt a mâj eredményem.

A szedésről én is azt olvastam amit itt közülünk mindenki. De nekem az orvos azt mondta mikor elkezdtem a kúràt,hogy màsnaptól szedjen,nem vàrtuk meg a menstruàciót,és fél éven keresztül megszakítàs nélkül. Màr nem sok van 22 szem és vége talàn.Nem volt problémàm eddig,ma megyek vissza hozzà mert elkezdtem vérezgetni és jobb ha megnéz szerintem.

2165. pamela (válaszként erre: 2162. - Rozmant)
2019. dec. 10. 06:24
Kedves Rozmant! Te már nagy tapasztalattal rendelkezel esmya téren. Tegnap kezdtem el szedni az első dobozzal(28 szemes). Az előzetes vérvétel májfunkciója rendben. Elvileg az utolsó tabletta bevétele január 05-én lesz. Azzal tisztában vagyok, hogy akkor ismét vérvétel kell a májfunkció miatt.Mikor kell elkezdeni a következő dobozzal? Ugye nem folyamatosan kell ezt szedni(abbahagyás nélkül?)Nem helybeli a dokim, 50 km-re van. A helyi orvos semmi kezelést nem ajánlott, csupán hogy 1 év múlva menjek vissza ultrahangra, aztán majd meglátjuk hogy nőttek-e a miómák.Egy kicsit tanácstalan vagyok. Köszi a választ.
2164. töprengő (válaszként erre: 2163. - B.emi)
2019. dec. 9. 19:03

Ajaj.

Pásztortáska tea?? Esetleg. Az ergamm cseppet nem írta ki a küret után??


Újból iszom a gyógyteákat. Éhgyomorra 1 csésze cickafarktea.

Mensi alatt napközbe a pásztortáska.


Mivel elmúlt már, és a bogyó kúra is elkezdődött a múlthéten, így a palástfű teát kellene innom.

( de tökre elfelejtettem 😒 )

ma éhgyomorra ment a cickafark tea.

2163. b.emi (válaszként erre: 2159. - Pamela)
2019. dec. 9. 16:10
Időközben elkezdett dőlni belőlem a vér, úgyhogy egy újabb eü.küreten is túl vagyok már, de azóta is vérzek. Nem tudom, hogy mi lesz. Legszívesebben már túl lennék a nagyműtéten is, mert ez igy kilátástalan.
2162. rozmant (válaszként erre: 2159. - Pamela)
2019. dec. 9. 14:09

Nekem is ,6hónapig kellett szednem. Most jàrok az utolsó doboznàl. Nem volt gondom,nem menstruàltam ami pozitívum volt.

Most kezdtem vérezni igaz még tart a gyógyszer kicsivel több mint 1 levél van hàtra.

Holnap megyek dokihoz,hogy mi ez ami történik. Megírom majd

2161. rozmant (válaszként erre: 2160. - Töprengő)
2019. dec. 9. 09:03

Köszönöm.

Kedden megyek dokihoz,bàr mérséklődött a vérezgetés. De jobb biztosra menni😊

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook