Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvővel kapcsolatos ötletek fórum

Esküvővel kapcsolatos ötletek (beszélgetős fórum)


11. p_ani
2011. okt. 26. 20:23

Sziasztok,


esküvő ügyben: mi már túl vagyunk rajta. Kanadában éltünk a férjemmel és ott kötöttünk házasságot 8 éve júniusban. Két tanú és 2 barát volt jelen. Kis kápolna, séta a vízesésnél, vacsora a kilátói toronyban. DE itthon is meg szeretnénk ünnepelni a családunkkal. Én a 10. házassági évfordulónkra gondoltam. Kis kerti mulatság, svédasztallal, grillel. Mivel már házasok vagyunk és van 2 gyönyörű gyerekünk, így a ceremónia magyar változatára én egy barátot szeretnék megkérni. A családunk nem túl nagy egyik félről sem, így szerintem a kertünk ideális helyszín lesz, igaz, hogy addig még egy kis kertépítés vár rám, de sebaj...


Unokatesóméknál volt hasonló jellegű a házasságkötés. Pénteken bementek 2 tanúval a házasságkötő terembe és szombaton egy nem hivatalos ceremónián a család előtt tettek fogadalmat. Utána kerti buli, svédasztal és ünneplés. A zenét egy cd lejátszó szolgálta, amire már előzőleg összekészítették a kedvenc zenéiket. Nagyon jól sikerült.


Sok sikert kívánok mindenkinek, aki még a nagy nap előtt áll. Tudom, hogy mennyi fejtörést okoz, hiszen ez a ti nagy napotok, amire egy életen át emlékezni fogtok.

2008. szept. 5. 13:02

Sziasztok!

Nekem is jovo majusban lesz, a lakodalom max. 50 fos lesz. Magyarorszagon tartjuk, de mivel a parom kulfoldi, ezert neki keves rokonsaga lesz ott.

En ugy gondoltam, hogy a dekoraciot meg lehetne pl. oldani ugy, h kitalaljuk a szint (mi esetunkben rozsaszin vagy lila), es veszek hozza gyongyoket, amiket tetszolegesen felfuzok, es ebbol lesz a szalvetagyuru. Lehetne meg pl. szines dekorkavicsokat hasznalni, vagy gyertyakkal megoldani a dolgot.

Nalunk nem lesz par dolog (pl. hazdiszites, vofely, menyasszonytanc - mivel a paromek ezt nem ismerik kulfoldon), tehat ezek miatt nem kell aggodnom.

Mivel keves meghivo kellene, max. 15-20db, ezert ezt is kihagyjuk, plane hogy 2 nyelven kellene nyomtatni...

Egyelore ennyi otletem van meg csak. De vegulis meg van ra 9 honap :)

2008. ápr. 10. 08:52

sziasztok

én új vagyok. ma regisztráltam


mi jövő májusra tervezzük az esküvőt, de nálunk is a pénz szab határt.

ha van ötletetek bármire szívesen veszem

2008. febr. 25. 17:02

Halihó!

Hasonló cipőben járok én is. Most tervezzük párommal az esküvőt kora őszre (szeptember).

Én szívem szerint csak a két tanúval mennék négyesben, de ebből persze hatalmas sértődések lennének. Részemről a család meglehetősen kicsi, de párom részéről viszont hatalmas. Úgyhogy most törhetjük a fejünket, hogy hogy s mint legyen, merthogy pénzünk az nem igazán van :)

2008. febr. 17. 09:22
Majd elfelejtettem: ha minden terv szerint alakul akkor nyáron vagy nyár végén már feleség leszek. Hú de furcsa így leírva látni....
6. Annó (válaszként erre: 4. - 1ce2aad90e)
2008. febr. 17. 09:19

Mennyivel is jobb a lagzi költségét elnászutazni, nem? :) Na jó lehet, hogy kicsit önző vagyok de szerintem így szól csak rólunk a nagy nap, ha nem vagyunk ezren. Egyébként még az fordult meg a fejemben, hogy mivel lakásvásárlás előtt vagyunk lehetne lakásavató bulival is kárpótolni a barátokat.

Köszönöm Neked is Herbalife!

5. Annó (válaszként erre: 3. - 416c7ed97f)
2008. febr. 17. 09:10

Tök jó ötlet, hogy ne a házasságkötő teremben legyen az esküvő. Na most aztán agyalhatok:) legyen romantikus, jól megközelíthető...

Köszönöm szépen!

4. 1ce2aad90e (válaszként erre: 1. - Annó)
2008. febr. 15. 23:30
Egy ismerősöm hasonló módon "oldotta" meg az esküvőjét. A lagziba csak a szűk család volt hivatalos, aztán jött a nászút és amikor megjöttek, akkor összehívták a barátokat, rokonokat egy kötetlen kertipartira (grill, hideg sör, saláták, rágcsálnivaló) és ott az ifjú pár megmutatta az elkészült esküvői fotókat, a nászúton készült fotókat, videót és mindenki jól érezte magát. Tovább lehet fokozni a hangulatot egy zenésszel (1 szintetizátoros aki énekelni is tud). Szerintem nagyon jó tud lenni egy ilyen kötetlen buli és ha a feladatokat, hoznivalók egy részét kiosszuk akkor nem is olyan költséges "mulatság", hiszen ha valahova meghívnak az az első kérdés, mit hozzak? hát most nem kell szégyenlősködni és meg kell mondani, hogy mire lesz szükség. Sok boldogságot!
2008. febr. 15. 23:18

nekünk a helyszín dobta fel-részben, egy szép kis tavacska partján volt!

de azt hiszem, Te konkrétebb "feldobásra" gondolsz..

Ha a lagzit szeretnéd kicsit helyettesíteni azok számára, akik nem lesznek ott, egy kis állófogadást lehet rendezni, sütikkel, üdítővel a helyszínen, ha megoldható. Közben lehet olyan előadót is hívni, aki nem sztár, de jó műsort csinál, szépen énekel v. ilyesmi. Vagy baráti körből beszervezni jó hangú, bevállalós emberkéket, szerelmes dalokat karaoke-val előadni..na elszállt a fantáziám, hirtelen ennyi...sok boldogságot!

2008. febr. 11. 09:43
Hát senkinek sincs semmi ötlete? :(
2008. febr. 10. 12:52

Esküvőt tervezünk a párommal, ahová meghívnánk a népes rokonságot és persze a barátainkat is. Viszont lakodalom nem lesz, csak a szűk családdal (kb.25 fő) mennénk el vacsorázni.

Viszont szeretnénk valamivel feldobni a polgári szertartást, ha már lagzi nem lesz. Ehhez szeretnék ötleteket kérni.

Remélem segítetek, mert mi elakadtunk annál a pontnál, hogy hívjunk meg egy ˝sztárvendéget˝...

De az meg már megint nem lenne egy olcsó mulatság...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook